ТЕМА: Предлог за шијачка на фустан

Мислење 13 Окт 2012, 19:25

девојки бројче да не има некој од Фросина Младеновска фалаа ви однапред
Аватар на корисникот
rosonerka34

Фем почетничка
 
30
Мислења: 7
Зачленет: 20 Сеп 2012, 21:57

Мислење 26 Окт 2012, 13:59

075244320
Аватар на корисникот
ivanapinki

Фем почетничка
 
51
Мислења: 42
Зачленет: 30 Дек 2009, 01:18
Никој друг не влијае на чувството на среќа во нас освен ние самите.

Мислење 01 Ное 2012, 19:17

Дали знаете како се движат цените кај Тања Кокев? Јас сакам да одам кај неа да ми шие фустан ама сакам и да го смисли :D Немам идеја,па да видиме дали она ќе биде покреативна од мене :lol:
Аватар на корисникот
Kiwibird

Фем почетничка
 
11
Мислења: 26
Зачленет: 21 Фев 2011, 23:48

Мислење 01 Ное 2012, 20:31

Шијачка во Струмица,некоја добра знаете?Не за фустан,за кошула,сукња :!:
Аватар на корисникот
Cacy

Жолто цветче
 
15265610
Мислења: 2244
Зачленет: 26 Јул 2010, 14:07
Локација: In my dreams!
If you never try,you would never know!

Мислење 01 Ное 2012, 20:37

Kiwibird, добри гласини = но прескапа. Тоа се комнтари што ги имам чуено.Точна ценанезнам.Најверојатно се е зависно од моделот и материјалот.
Аватар на корисникот
Snow-Queen

Виолетово цветче
 
123423096
Мислења: 14605
Зачленет: 03 Ное 2011, 08:08
Локација: Во ♥ на војникот мој
Трофеи: 1
Слика
Слика
Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Мислење 01 Ное 2012, 21:31

Дали некој знае каде работи шијачката Бети? Порано имала дуќан во трговски, па зад кинг бургер и сега не знам..
Аватар на корисникот
sunfemina

Жолто цветче
 
8121145
Мислења: 1731
Зачленет: 17 Фев 2011, 23:11

Мислење 05 Ное 2012, 02:47

феминки се надевам дека прашањево ми е за тука,ако не пренасочете ме затоа што јас посоодветна тема не можев да најдам.Имам една јакна долга модел нешто слично на ова
ivory-long-moncler-jackets-women.jpg
ivory-long-moncler-jackets-women.jpg (52.62 KiB) Разгледано 304 пати
.Внатре е полнета со нешто мн е дебела од внатрешната страна е како со ќебенце и многу е топла што е најбитно.Но имам еден проблем мајка ми ми ја има порачано од турција и по грешка стигна модел два броја поголем, и никако не можам да ја носам.Па се мислев дали може да се напраи некоја корекција на шнајдер,дали некоја од вас има преправано јакна и да ми препорачате шнајдерка??? Студени денови се пред нас... :(
Аватар на корисникот
westside-girl

Фем почетничка
 
10
Мислења: 17
Зачленет: 26 Мај 2012, 04:02

Мислење 08 Ное 2012, 19:40

Ќе сака ли некој да ми препорача солидна шивачка/шивач некаде Центар, Буњаковец ако знае?
Имам нешто за стеснување.
Може и ЛП.
Аватар на корисникот
senza.parole

Жолто цветче
 
31325472
Мислења: 2045
Зачленет: 22 Сеп 2010, 01:23
Локација: Sotto la luna d'argento.
Lasciatemi in pace... e vi amerò per questo.

Мислење 02 Дек 2012, 21:58

Девојки дали знае некој некоја добра шнајдерка за фустани да ми препорача ? :)
Аватар на корисникот
elcezelce

Зелено цветче
 
297156
Мислења: 607
Зачленет: 09 Јан 2011, 00:26
Локација: Bora Bora ....
Слика

Нема совршен живот, има совршени моменти...

Мислење 03 Дек 2012, 00:24

Фросина и Јасмина се лудница... Сестри се, едната шие фустани а другата венчаници. И едната и другата се многу добри.
Аватар на корисникот
elena.mak

Жолто цветче
 
1755868
Мислења: 1113
Зачленет: 25 Јан 2012, 12:39
Слика

Слика

Врати се на Мода и стил

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Google [Bot] и 12 гости