1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Victoria's Secret

Дискусија во 'Мода и стил' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

  1. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Што мислите за девојките поточно за ''ангелите'' :D Дали ви се допаѓаат ревиитe,колекциитe,парфемите,забавите,аксесоарите, и милион други нешта на Victoria's Secret??...Јас уживам да ги гледам,прекрасни се....а и кога би имала доволно парички би си купила нешто :lol: :lol:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На CucixD и MDonovich им се допаѓа ова.
  2. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Прекрасни се и манекенките и сите колекции, ревиите се ептен гламурозни и стварно би сакала и јас да има продавница во Мк па да може да си купиме по некои парче, а знам дека многу девојки си порачуваат од Америка па по некои пријатели им ги донесуваат. Од манекенките најмногу ми се свиѓа Адријана Лима, Хајди Клум и Жизел ( не знам дали е уште во Викторија Сикрет или си даде отказ) :^)
     
  3. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Па не е Жизел повеќе,не е од 2007 во ангелчињата...Исто е добра и Алесандра Амбросио..
    [​IMG]
     
    На MDonovich му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Ги обожавам креациите на ВС. :D
    Очите ми се одмараат кога ги гледам. А од моделите најубави ми се Лима, Александра А., Жизел беше една од најубавите. А Хајди Клум некако ми е многу остарена. :D
    И јас сакам да отворат бутик на Вс тука во Македонија, да не се мачиме да нарачуваме.
    Вики ми ја погоди темава :hug:
     
  5. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас преку нет си нарашувам од Victoria's Secret, до сега имам купено три пара купаќи, гаќи и маички. Добар квалитет се. Само кај нас не утепаа со царината, некој ја има купено лиценцата за Victoria's Secret, иако нема отвирено продавница, сепак си ја чува , а поради тоа ми ги царинеа како нафта да увeзувам :D
    Инаку не се скапи, за такви модели и дизајни навистина вредат дадените пари, и од тука да купувам истите пари ќе ги дадам, а има и големи попусти.
     
  6. PinkPanterka

    PinkPanterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    499
    Допаѓања:
    142
    Прекрасни се сите милина да ги гледаш,ги обожавам,баш сакам и кај нас да има продавница Викториа сикрет..најслатка ми е Миранда Кер,срцка :inlove: :inlove: :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    На Savana93, CucixD и MDonovich им се допаѓа ова.
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.494
    Па не знам дали е возможно да има откупено лиценца,а да нема отворено продавница...мислам дека не е можно тоа,мислам дека се царини се што стига како пратка со производи кои се купени од странство.Зошто братучед мој порачува опрема за тетовирање од Америка често и секогаш му ја царинат,а исто така таква нема тука кај нас.
    Инаку,колку те чинеше едно парче ако не е тајна?!Мислам со се достава и царина и се...мене малце тоа ми е,да не ме опељушат солидно,па да треба да ги урамам гаќите и од жал да не ги облечам.
     
  8. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Јас бев на идеја за отварање ваква продавница..затоа што моја блиска другарка работи за америчка шпедитерска фирма..Ама она кога си нарачуваше од Викториас и ги носеа наши луѓе од таму затоа што вика дека царината е голема..Така да и плус поскапи се и ќе те треба тука да се продаваат со цени кои верувам за наш стандард е многу..Така да ништо од идејата..Али никогаш не вели никогаш! ;)
     
  9. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Ние нарачуваме повеќе другарки, и ни се собира голема сума за нарачка, шипингот е бесплатен, ама кога ни дојдоа јас платив плус 30 евра повеќе од она што сметав дека ќе го платам(а имав нарачка од околу 70 евра ) , и се тоа за царинење. Отворете на страната на Victoria's Secret ќе видите дека цените им се пристапни, ама царинава не одра. Од Америка пратката стигна за три дена, а тука за да ја царинат чекавме 10 дена .Братучед ми има бутик и он ми кажа дека најверојатно Алек-Теранова или Фешнгруп ја имаат купено лиценцата.
     
  10. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На MDonovich му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ги обожавам значи. Прекрасни се. Омилена.... Хајди Клум дефинитивно. :*
    [​IMG]
     
  12. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ептен си сакам ангелите и производите на Victoria's Secret :$
    до сега имам неколку производи користено, ама донесени од Aмерика - гаќички, лосиони за тела обични па и со светки, сјаеви за уста, парфеми... и да имам ташна, и мноооогу си ја сакам :$
     

    Прикачени фајлови:

    На MDonovich и pink4ever им се допаѓа ова.
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
  14. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На MDonovich му/ѝ се допаѓа ова.
  15. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    можит некој да ми даде страна каде што порачувате? :$ јас живеам далеку од мк,во друга држава,па ке се распрашам дали имат вс продавница во нашиов град :)
     
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    [​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG]-балерина бејбидол :)
    [​IMG]
    ^ Миранда Кер
     
  17. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    http://www.victoriassecret.com/
     
  18. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    во склоп со темата ќе си прашам овдека а не во СДП :$ кога порачуваш онлајн за производите на викториас сикрет, колку ти ги наплаќаат и како? ептен е скапооо? :wasntme:
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
  20. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На MDonovich му/ѝ се допаѓа ова.