1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Викторија Бекам-модна икона

Дискусија во 'Мода и стил' започната од aNy-to, 22 јули 2010.

  1. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Иако за многумина премногу слаба,препотентна, вулгарна,па дури и злобна....но мора да признаеме и дека е една од најелегантите жени во светот.
     

    Прикачени фајлови:

    • potpunki2.jpg
      potpunki2.jpg
      Големина на фајлот:
      41,2 KB
      Прегледи:
      1.413
    • vic_collage_blog.jpg
      vic_collage_blog.jpg
      Големина на фајлот:
      59,4 KB
      Прегледи:
      1.413
  2. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.088
    Допаѓања:
    6.802
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто ја нарекуваат злобна? Не знам многу за неа освен тоа дека е вистинска модна икона,секогаш средена и тип-топ облечена и шминка и фризура...

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  3. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Ни јас не знам ништо повеќе од Багуфче за Бекам, освен тоа дека е одлична дизајнерка, модна икона, секогаш скоцкана, и дека има проблем со високите потпетици и своите стапала. И да, дека е жена на Дејвид Бекам. :rofl:
    Викторија, скоро никогаш не греши со модните комбинации кои што ги прави. :clap:
    А за тоа дека ја нарекуваат, злобна; не сум слушнала, и би сакала да знам зошто? :^)
     
  4. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    исто мислам и јас :D .. малце ми е антипатична но секогаш е скоцкана :)

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  5. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Една од многумината кои имат негативно мислење е и американската актерка Џоан Риверс наведува Викторија злобна,непристојна и крајно вулгарна и дека се однесува како секогаш да има лош ден. Но меѓутоа неможе да го оспори фактот дека секогаш е топ и актуелна.Не мислам дека е злобна,туку дека лугето и завидуваат затоа што скоро се и оди од рака има своја модна линија,три сина и најзгодниот маж...
     
  6. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    Па Ани кој ли не и завидува за Бекам?! :rofl: ,

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  7. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Прочитав дека во една анкета дека и ги прогласиле за убедливо најгрди славни стапала. :)
    За стилот, облеката немам зборови, ама навистина е премногу слаба :o
     
  8. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    за неа мислам како и другите форумџики дека секогаш е скоцкана,тип топ навистина за тоа можат сите да и завидуваат.само што многу е слаба и не ја имам видено на една слика насмеана :lol:
     
    На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
  9. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Изгледот нејзин не ми се допаѓа.Нити пак ми е нешто харизматична.Се е тоа дел од големата маркетиншка фама.Али за гардеробата и нејзиниот стил ми е ок.Затоа што сакам едноставни,ненападни, а добри комбинации.
     
    На FortuneTeller.xD му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.999
    Пол:
    Женски
    Ах каде се оние расни жени од минатото?!

    Воопшто не ми се допаѓа. Не би рекла дека е модна икона иако признавам дека има стил. Макар што, некои од нејзините комбинации знаат и тоа како да бидат погрешно одбрани. Ама што е слаба човече... да ја дувнеш, ќе падне. И мислам дека облеката што ја носи, подобро би прилегала или пак подобро би дошла до израз на некоја што има облини, како на пример Моника Белучи. Секое парче што ќе го облече, како да виси на закачалка :!:
    За карактер, не можам да судам - ама не ми е ни многу грижа каква е...
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Мене ми е ужасно антипатична. Не можам да ја смислам. Не знам зошто, ама како да нема никаква харизма во неа, ништо позитивно.
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Е шо ми е криво за Бекам што го има, криво ми е. Порано се смеев, прославував кога ќе видев дека се скарале имале проблеми во пракот итн. :lol:
    Ама ај да не бидам оф топик, жената знае што да облече, ми се допаѓаат комбинациите само не можам да гледам колку е слаба, страв ми е да не се скрши додека оди :tmi:
    И флузурчено нејзино ми е топ
     
  13. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Викторија Бекам не викам дека не е скоцкана секогаш,имам приметено дека некогаш знае убаво да се облече,некогаш не,дека е модна икона,не верувам баш,затоа што мислам дека има и други славни личности кои имаат стил и во права смисла го отсликуваат поимот модна икона.Гледам другите форумџики го спомнаа маж и Бекам,мене воопшто не ми е привлечен,сега човекот плива во пари,па сега зависи што има привлечност,убавината или парите,а за паметот негов тоа е друга работа,па не гледам зошто некој да и завидува за Бекам,сега добро секој си има различно видување на нештата :) Како што спомнаа претходно во другиот пост,дека за да ја истакнеш облеката,стилот на облекување,се согласувам со тоа дека треба да се има облини,а Викторија е премногу слаба,изгледа како да ќе се скрши на два дела од премногу слабост :lol:
     
  14. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Некогаш ми се допаѓа,некогаш не ...
    Има добри комбинации..али стварно премногу анорексичен изглед... :puke:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  15. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    се согласувам вистинската жена има облини
    ..а оваа кај ги нема ...има ледена фаца , ајде да не бидам оф топик има светли моменти , но кобинациите јас често ги гледам кaко монотони и еднолични : огромна чанта ,тесно здолниште, високи потпетици и очила за сонце .. :?:
    за да го заслижи епитетот модна икона треба да знае повремено да изненади со нешто :)
     
  16. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Мислам дека доволно изненадува со интересни комбинации и секако фризурите. Скоро секоја фризура на Викторија станува ХИТ, која ја копираат многу девојки.Тоа е факт,неможе да го одрекуваме.
     
  17. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Костур! И се согласувам дека стално ми е некако смуртена :|
    [​IMG]
     
  18. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Викторија е анорексична, воопшто не е харизматична, мене ми е и далеку од симпатична.
    Меѓутоа е секогаш средена, облеката најчесто и е совршено избрана и знае како да ја носи.
    Изгледот кој го промовира влијае негативно врз девојките за тоа како треба да изгледа телото. Позитвното влијае на тоа дека секоја девојка и жена треба да изгледа средено, уредно и убаво во секое време.
    Не ја сакам, ниту ја почитувам многу, секогаш ми е некако неутрална, ладна и многу не емотивна.
     
  19. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.146
    Пол:
    Женски
    Не ми е убава ниту харизматична,па изгледа единствено добро нешто кај неа е нејзиниот стил(освен Бекам нормално :) ).Во глобала ми се допаѓа нејзиниот стил,знае да избере убави комбинации,секогаш е скоцкана,елегантна е и си има изградено стил при што ретко прави грешки,али и по малку станува досадна и предвидлива.Се знае дека ја преферира црната боја,сака тесно,средна должина или ултра кратко,големи очила и едноставен накит,високи штикли,ептен само во тие рамки се движи некако.За изгледот освен што е преслаба мислам дека е и прекварцана.А за злобна дека била :lol: ...мислам дека таков впечаток оддава поради тоа што ретко или никогаш не се смее,а и самата изјавила дека не се смее поради тоа што мисли дека има грди заби.Можеби треба да размисли за алтернативата вештачки,мој предлог само. ;)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Во однос на фризурата,мислам дека плава не и стои и многу подобра ми е со долга коса.
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Абе не мора да се клешти целата, може да се насмевне само :D :D
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На Lisca му/ѝ се допаѓа ова.