ТЕМА: Индиска музика

Мислење 19 Јул 2011, 15:39

Saya напиша:А зошто мислам јас дека филмов за кој зборувате не е индиски? Или турски, или арапски, ко што се сеќавам барем јас. Ама индиски дефинитивно не е.

Саја во право си :clap:
Еве го филмот http://en.wikipedia.org/wiki/Children_of_Heaven јас се’ си мислев индиски е. Ама е направен и индиски римејк на истиов, во 2010 додуша, а јас мислев на овој - иранскиов.
Патем, мојот пост беше за филм и музика зашто така гласеше темава кога беше отворена, а сега сум офтопик, па се извинувам :bow:

Важно го најдовме филмот, со години сум се сеќавала погрешно :tmi:
LivingGlam

Жолто цветче

521612499
Мислења: 2182
Зачленет: 28 Сеп 2010, 13:51
„Реализмот што е ограничен со крајот на својот нос е поопасен и од најбезумната фантастичност, затоа што е слеп.“ - Ф. М. Достоевски

Мислење 19 Јул 2011, 15:40

Saya напиша:А зошто мислам јас дека филмов за кој зборувате не е индиски? Или турски, или арапски, ко што се сеќавам барем јас. Ама индиски дефинитивно не е.

изгледа си во право saya но сепак истотака тој филм е многу убав ама ја повеќе ги обожавам индиските филмови незнам засто ама и индиските филмови а и индиските песни ме привлекуваат многу но и Индија ме привлекува со нејзината убавина :D <3

и овој филм е многу убав,од старите индиски филмови овој многу ми се допаѓа

а од поновите филмови најмногу ги сакам овие

dragan4eDR

Зелено цветче

85288
Мислења: 592
Зачленет: 13 Ное 2010, 18:37
We all have that one person in our life who knows how to bring back the smile on our face...

Мислење 19 Јул 2011, 15:45

LivingGlam напиша:

Саја во право си :clap:
Еве го филмот http://en.wikipedia.org/wiki/Children_of_Heaven јас се’ си мислев индиски е. Ама е направен и индиски римејк на истиов, во 2010 додуша, а јас мислев на овој - иранскиов.
Патем, мојот пост беше за филм и музика зашто така гласеше темава кога беше отворена, а сега сум офтопик, па се извинувам :bow:

Важно го најдовме филмот, со години сум се сеќавала погрешно :tmi:

фала livingGlam нема потреба да се извинуваш помогна за флимот кој долго време го барав и кој сакав да го гледам повторно ФАЛАТА ТИ МНОГУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
dragan4eDR

Зелено цветче

85288
We all have that one person in our life who knows how to bring back the smile on our face...

Мислење 19 Јул 2011, 15:58

http://www.youtube.com/watch?v=hHe9Q37jseo слушнете ја песната од филмот фанаа (добар филм)
ana-banana

Жолто цветче

441625
Мислења: 1061
Зачленет: 27 Јан 2011, 01:17
Слика

Мислење 19 Јул 2011, 16:46

еве уште некои добри песни од добар индиски филм

dragan4eDR

Зелено цветче

85288

Мислење 20 Јул 2011, 00:26

dragan4eDR напиша:
A-j-a напиша:
dragan4eDR напиша:незнам како се вика филмот но знам за кој зборуваш затоашто и јас тој сум го гледала и сакам повторно да го гледам

Slumdog Millionaire се вика филмот

не,не е тој филм во тој филм имаше две мали деца ккои живеат во сиромашно семејство и машкото дете е добро во трчање и ќе се натпреварува за да освои прво место за да ги земе патиките и да ги дадеше на својата сестра ама нема да осои прво место туку второ место и мислам дека така завршуваше филмот

Моја грешка, се извинувам. Да го знам филмов мнгу е убав и тажен. Фала и на LivingGlam што ни го најде :clap: пошто не го знев како се вика. :)
A-j-a

Жолто цветче

13291670
Мислења: 1590
Зачленет: 12 Апр 2011, 15:35
Локација: некаде по светот

Мислење 20 Јул 2011, 13:11

и овие филмови се убави

dragan4eDR

Зелено цветче

85288

Мислење 20 Јул 2011, 19:48

Серијата не ја гледам ама песната многу ми сед допаѓа

Знам дека темава е за музика ама ќе отидам малку офтопик и ќе ви предложам еден многу добар и реален индиски филм. За сите вљубеници во модата ви го препорачувам.

Fashion
СликаСликаСлика
A-j-a

Жолто цветче

13291670
Мислења: 1590
Зачленет: 12 Апр 2011, 15:35
Локација: некаде по светот

Мислење 20 Јул 2011, 19:56

Јас давам предлог темава да се преименува во Ориентална музика и филмови, да имаме поширока тема на муабет. :)

Еве уште нешто од мене:

Saya

Жолто цветче

53661119
Мислења: 1182
Зачленет: 06 Јан 2011, 21:32
Локација: On a flaming bald eagle, surfing a majestic unicorn.
Слика

Мислење 20 Јул 2011, 21:58

Children of Heaven - мислам дека негде пишував за филмов по темиве, преубав ирански филм, едноставно магичен! Ах...

Туку индиска музика - секогаш ми текнува на Боливуд и на разиграните, колоритни лепотици на кои им улетуваат смешни мажиња со ексцелентна глума - NOT! :lol:
А не е така. И не е само тоа.

Чилаут преработки, како оваа од Саја обожавам да слушам. Asian Dub Foundation - ги обожавам.

...and the most legendary

И да, гласам да се преименува темава во ориентална евентуално world music па да почнам да ја полнам :wasntme:
Phyramide

Жолто цветче

144759357
Мислења: 3009
Зачленет: 12 Јул 2010, 08:54
Локација: Сегде само не тука
Those of you who think you know everything, are annoying to those of us who do.

"Je suis l'as trèfle qui pique ton cœur."
"Je suis passé pour être présent dans ton futur."
MC Solaar

Врати се на Музика

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 5 гости