1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Потрага по ѕвезда“ М2 Продукција

Дискусија во 'Музика' започната од rossonerka, 12 ноември 2010.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Музичката продукција М2 во соработка со T-Mobile организира нов циклус на „Потрага по ѕвезда“. Овој оригинален музички проект им пружа уникатна можност на младите анонимни музички таленти ширум Македонија да го покажат својот квалитет и да изградат успешна кариера во иднина.

    Пријавувањето за аудиција започнува од денеска. Сите заинтересирани за учество можат да се пријават за аудиција со испраќање на СМС порака на телефонскиот број 070 142 515.
    Аудициите ќе се одвиваат во неколку градови:
    - Охрид-Хотел Силекс (26.11.2010)
    - Скопје-СЦ „Борис Трајковски (27.11.2010)
    - Битола-Дом на Култура (28.11.2010)
    - Струмица-Дом на Култура (3.12.2010)
    - Штип-Дом на Култура (04.12.2010)
    -Тетово-Дом на Култура (05.12.2010)

    Финалната вечер ќе се одржи во месец Февруари 2011 година во Скопје. Во финалето ќе влезат 10 кандидати, кои ќе настапат со нови оригинални композиции под продуцентската палка на Дарко Димитров. Победникот, кој ќе освои најголем број на гласови испратени по СМС пораки, ќе потпише договор со М2 и ќе сними албум и видео спотови.
    Целиот процес на оваа потрага по нова ѕвезда ќе биде снимен и релизиран од „Томато Продукција“, а ќе се емитува на Сител Телевизија од 23 Ноември до крајот на февруари 2011 г. секој вторник, среда и петок со почеток во 19 ч. ќе се емитуваат 15 минутни емисии, а секој ден недела ќе одиме со долг шоу во вечерен термин.

    [​IMG]
     
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Фала Богу, конечно им текна пак да почнат со емисијава..
    А инаку, Идол на А1 - М2 на Сител :^) ехх...се разбравме мислам :)
     
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ејјјјјјјјјјјј!!!! суперрррр :D :lol: :rofl: м2 од секогаш ми била нај нај мисија за барање таленти! поинтересна ми е од идол, не знам зашто :clap:
     
  4. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Мене пак ме нервираат овие М2. :^) Одвратни ми се
     
    На missbotwin му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    последниве 2 не беа нешто најнај! ама кога победи елена беше најјака таа сезона :lol: сите имавме м2 треска памтам! :rofl: а 4 плеј кога победија таа тапа сезона ми беше, а и онаа кога дејана николовска беше таму, мислам дека последна беше таа м2! од тогаш па навака не сум ги сретнала :lol:
     
  6. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.463
    Допаѓања:
    22.807
    Пол:
    Женски
    И мене такоџе ме нервираат.. |(
    А Елена Ристеска ми е многу напорна со тоа неконтролираното смеење на сите можни интервјуа.. :fubar:
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Арно се сетиле :D :D :D
    А тоа со телевизиите... познато ни е на сите :)
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.524
    Пол:
    Женски
    Можат вода на Идол да му носат |(
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ејј за бугарскиов идол |( не да беше политички исценирано- многу јасно дека таму мкд немаше да победи, а супер беше дечково ама тоа е ! уште таа бугаркана со силиконската уста кога прокоментира-
    абе тие разбираат бугарски, само се прават дека не не разбираат! ми се :puke: ... девојчето убаво и кажа не ја разбира-што е точно, па не ни е скрос ист јазикот, може не ја сватила! и уште почна да и збори, како можела вака да се облече, повеќе да внимавала на надворешниот изглед треба попровокативно да се облака за на сцена, така нешто беше муабетов, што сака таа вештакот, девојкава под нож ли да оди! да се накити со силикон ли :D а за македонскиов не знам, не гледав денес :worried: можеби бил интересен
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Аааа, кои се дечково и девојчето? :^)
     
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    е дечкото не знам како се вика, александар ли, тој што беше во финале... пејач е сега! :) а девојчево, појма немам која беше, пееше пред нив, нели аудиција, и таа марија, тоа и го кажа :worried: а мислам дека оваа не отиде во финале...

    http://www.youtube.com/watch?v=i_qYEu_Ot3c

    ееее, овој, редактирав :rofl: а девојката не знам која беше :| ако ја најдам на интернет, ќе ти ја пуштам нејзината аудиција кога пееше пред нив :lol:
     
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
  13. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    не,не, само на аудицијата беше, и не ја пуштија за во финале :worried: не отиде и таа во финале како александарчо наш :D ама ја исповреѓа марија, греотка девојката :x и дека беше малце дебелка, нешто во врска и со тоа беше муабетот :envy:
     
  14. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Од толку убави гласови едино што уште ги држат се Елена и Ламбе. Искрено, мене 4плеј ми беа многу фини девојчиња, сите се убави гласови и фини песни. Сите ги снема само Елена и Ламбе останаа. Тие што баш нај не чинат според мене |(
     
    На MiDnIgHtLaDy му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.562
    Фин начин за заработка на млади и надежни деца,а и фин начин да му ги упропастиш амбициите на навистина талентирано човече.Се сомневам во компетентноста на Елена(која патем сама призна дека ескивира од часови за пеење...а друго е што не е академски образована),Јанко,Дарко ај така-така...
    И така...уште една парада.Бар на идол сеедно ми е дали е фер или не,Тони и Игор се забавни.
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  16. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Абе, пффф... |(
    и Јанко и Дарко абе од кожа ме вадат :^)
    посебно тој Дарко, Елена швалерка му била :D
    бегај бе ајде, за никаде се сите тие. Препотентни суштества |(
    некакооооо, хмм.. расипани луѓе :) ете така, на такви ме асоцираат ]:)
    а шоуто :x
     
    На missbotwin му/ѝ се допаѓа ова.
  17. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Уште од првата сезон кога беше ме нервираше целата организација, „газдите“ па уште и Елена :x Ма дај, кои пејачи излегоа, Ламбе, се друго отиде по вода. Идол барем е светски признат, има подобра орагнизација, и секако позабавни се. Ова со М2 ќе биде пак местена работа, тврдам :!:
     
  18. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Тапа ми се ваквите избори. Ги гледам само на почеток, кога се првите аудиции, да се смеа. После веќе не ми се интересни.
     
  19. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    За уништување амбиции незнам, не би рекла.
    баш ваквите шоуа се помош за некој кој е талентиран а нема сопствени средства за да се истакне и пробие.
    Сега секако дека има местенки, но вистинскиот талент може да исплива на површината покрај ваквите потраги по ѕвезди.
     
  20. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Сега за сега ги даваат само оние што да речеме знаат да пејат... :?: па не е интересно така ич, јас сакам да гледам и неталенти :D (да биде поинтересно де :) ), а плус тоа ме нервира што секоја емисиичка им трае по 15 мин, дур си почнал да гледаш завршило, и онаа Бејби ме нервира исто така, се прави многу компетентна |(