ТЕМА: Најдобрите статуси на фејсбук

Мислење 28 Авг 2013, 21:57

Или ќе се бориш за тоа што го сакаш, или ќе гледаш како го губиш ...

Не oбидувај се да сфатиш една жена, или ќе полудиш, или лудо ќе се заљубиш во неа. ;*

Ако сакате да го задржите машкото покрај себе пуштете го да прави што сака. :)
Аватар на корисникот
leighton23

Зелено цветче
 
16491309
Мислења: 734
Зачленет: 28 Мај 2013, 19:34
Локација: California <3
Најубавите нешта во животот не се бесплатни, туку се бесценети. <3

Слика

Мислење 29 Авг 2013, 01:11

Знам и самиот колку ти значам, колку ти недостасувам, колку сум ти потребен во овој миг. Жалам што те напуштив засекогаш. Твојот памет.

Внимателноста е мајка на мудроста. Како да не. Да била внимателна, не би била мајка.
Аватар на корисникот
Chocolate.me

Жолто цветче
 
60515206
Мислења: 2508
Зачленет: 19 Сеп 2010, 18:15
Локација: Down on earth, living my dreams with people I want to be, and people I want to be like.
Sometimes there is no next time, no second chance, no time out.
Sometimes, it's now or never.

Мислење 29 Авг 2013, 01:51

како чаша во кафана си..
-Бог знае колку јазици ти влегле у устата..
Аватар на корисникот
EleonoraLovato

Зелено цветче
 
664142
Мислења: 664
Зачленет: 26 Дек 2012, 20:35
Локација: Everywhere
we thank God for family, we thank God for friends, but most of all we thank God for fast cars

Мислење 29 Авг 2013, 03:53

Roses are red, I have a phone, nobody texts me, forever alone.

Роднините ми кажаа дека сум била права манекенка, а од манекенка само мали цицки имам...

Што прави Кико после секс? -Уклучува аспиратор.

Ако некад добијам на лото, цел мој комшилук ќе биде богат! ...затоа што ќе се преселам у богат комшилук.
Аватар на корисникот
BlackMarket

Сино цветче
 
232159
Мислења: 247
Зачленет: 17 Окт 2012, 18:54
Локација: Paradise City
SIMPLE THINGS, WHERE HAVE YOU GONE?

Мислење 29 Авг 2013, 11:09

Врв на љубомора:

- Срце каде си ?
- На погреб.
- Дај ми го попот.

:rofl:
Аватар на корисникот
Primadonna

Жолто цветче
 
1840836
Мислења: 1135
Зачленет: 06 Авг 2012, 10:43

Мислење 29 Авг 2013, 11:33

Многу симболично е што пред влезот на СК2014 стои споменичето на Мисирков со книга в рака и напис Шчо напраифме?
:D :D
Аватар на корисникот
feminium

Жолто цветче
 
16853562
Мислења: 1706
Зачленет: 25 Авг 2012, 10:15
Локација: the other side of my mirror

Мислење 29 Авг 2013, 14:32

Од многу мајстори низ куќа, жената му се расипа.

За Ноне, секоја планина е Монт Еверест.

Сите депилирани мажи и трепки да си стават..

Спонзоруша зима само 10 евра за на одмор, за недајбоже...

Не брат, не те мачат тебе гасови. Евреите ги мачеле гасови, тебе ти се прди.

Единствена мана на " Wi-Fi " е тоа шо не можеш да се обесиш со него.
Аватар на корисникот
BlackMarket

Сино цветче
 
232159
Мислења: 247
Зачленет: 17 Окт 2012, 18:54
Локација: Paradise City
SIMPLE THINGS, WHERE HAVE YOU GONE?

Мислење 29 Авг 2013, 17:22

Ќе ти кажев се во лице, ама не знам во кое!
Аватар на корисникот
Mimi123

Зелено цветче
 
801784
Мислења: 857
Зачленет: 10 Јул 2010, 16:52
Слика

Мислење 29 Авг 2013, 19:19

Pink Panter's To do list:

- To do.
- To do.
- To do, to do, to do, to do, to dooooo. :rofl:
Аватар на корисникот
Lella

Жолто цветче
 
27395826
Мислења: 1966
Зачленет: 02 Јан 2013, 23:07
Локација: На лулашка под облак ♡
I'm in a relationship with my cat. Not oficial. But, it's pretty serious.
..
Слика

Мислење 29 Авг 2013, 19:30

Пелени и политичари, се сменуваат поради иста причина.

Скриен текст: покажи
Фул оф шит :puke:
Аватар на корисникот
donna.17

Жолто цветче
 
1501463
Мислења: 1322
Зачленет: 28 Дек 2009, 01:06
<a href="http://lilypie.com/"><img src="http://lb1f.lilypie.com/34FGp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie First Birthday tickers" /></a>

Врати се на Насмевка

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: 1slavjanka, AziskaStrslenka, converse.brown, cura, Lella и 32 гости