1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прдење...

Дискусија во 'Насмевка' започната од Offspring, 12 мај 2011.

  1. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.031
    Допаѓања:
    26.549
    Вчера околу 9 часот навечер се враќав од кај другарката и еден дедо пијан беше погледна наоколу виде нема никој а јас бев блиску ама пијан што ќе виде а темно и човекот онака еден долг смрлив прдеж.И јас само :tmi: .А кога бев помала баба ми ми велеше дека си била една снаа се омажила и многу прдела и кога сакала да прдне ќе отишла во кујната ќе фрлела лажица на земја и во исто време ќе прднела за свекрвата да не осети.Смешки :rofl:
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  2. UniqueRose

    UniqueRose Активен член

    Се зачлени на:
    21 август 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    Смешки е темава :rofl:
    Инаку, јас таа слобода си ја имам само пред брат ми, мајка ми, баба ми и пред една братучеда со која многу се дружиме и порано заедно си одевме во wc на поголема нужда и тргај ја смрдеата од фамозното го*це, дури на повраќање да ти дојди :puke:
    На вечер кога ќе си легинаме со брат ми се натпреваруваме кој погласно, додека има прдешки, тоа ни доаѓа како: „Добра ноќ, убаво да спиеш.“ :D Порано си ги снимавме прдешките на телефон, за нели да видиме како звучат :tmi:
    Еднаш седиме со брат ми и баба ми и брат ми прдна и баба ми вика: „Кој го рокнавте?“ хахаха :D
    А пред татко ми срам ми е :$
     
    На Arthur и cooll им се допаѓа ова.
  3. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    Мeне лично ждригањето ми е ногу по гнасно :puke: (од самиот збор ми се гади :rofl: ) отколку од прдењето.Баба ми вика поарно прдни си ќе ти олесне на стомакот,отров е не го чувај(ама за дома тоа).Еднаш имав една другарка и дедо ми поминува,ќе излева во дворот и како ја испушти една,гласна мислиш појачало има :rofl: :rofl: Си викам зини земјо голтни ме :worried: :D
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Stefiks

    Stefiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2014
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    47
    Еднаш си седиме повеќе машки и женски деца собрани и имаше едно малечко детенце (Мики се викаше) и си зборувавме нешто, бевме седнати на трева, си кажувавме смешки.. И едно време едно дете кажа некоја негва интересна случка ко зедов да се смеам и едно време ТРТТ праам аххахахха :D и се вртат сите на кај мене јас ваква :$ и му викам на малото ее Мики шо праиш бе? :talk: И тоа ми вика амаа ти беше не јас аххахахах Срамотилуци.. ајде бе се случува шо :P :lol:
     
    На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
  5. aleks26

    aleks26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Е ова беше брзото кога бев млада невеста и онака си седам пред двор и решава крстозборка,а пак комшијата од спроти изгледа не ме спази,си леташе гулаби и скока мавта со рацете ,свири-ги собираше гулабите.Кога во еден момент почна да прди абе како од автоматска пушка рафал да излезе на 3 пати едно подруго,неможеше да се запре...И јас главата во земја,крстозборот под рака и се искрадувам полека да влеза дома ме фати незгодно мене,а тој во моментот не ме виде :tmi: и вика ау невестата била тука 3-4 пати го повторуваше муабетов и влезе и тој дома.
     
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Па добро тоа е нормално.
    Јас си имам навика по дома да си се испразнам, ми се дешава некогаш и надвор, но си се правам на 3ипол. Па човеку, како што ќе здригнеш така и ќе прднеш. Исто е.

    Јас кога сум сама дома кога ќе ми дојде редот за прдење си се олеснувам. Ама пак понекад и пред мајками. Така лежиме двете гледаме телевизор и јас си пуштив едно воздувче. Мајками ме гледа како да видела дух, сирота жена што не се трпи од тврдоглаво лавче како мене. А вецето ми е на дофат, два чекора пред мене.

    А имаше ситуација дома си седиме сите на тараса и јас и татко ми си го правиме ќефот во прдење, мајками избега одма. :lol: :rofl: :$
     
    На luci22 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Обожавам да си јадам гравче, само заради моментите откога ќе го изедам и коа ќе му ја легнам, па кога ќе си почнам тртт, трт ; циуу, циу.. :$ па тоа абе која душа у мене е... :$ .. нема ништо послатко од смрдливо пувефче!
    Преферирам да си прткам (насекаде), хмм “Мојот Живанши“ :)
    .. колку само си уживам у тие моментите на олеснување.. :$
    Па тоа си е толку природно, нема тука ништо срамно!
     
    На shining_star, wanderlust, zekzeki и 3 други им се допаѓа ова.
  8. LittleGirl23

    LittleGirl23 Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    14
    Абе еднаш си прднав пред дечко ми леле во земја пропаднав и само таква стојам и несвесно тррртт и велам јас прднав :$ :wasntme: и он е ако де ... :rock: во земја си пропаднав ... :rofl:
     
    На shining_star, macovska, Hazelnut и 2 други им се допаѓа ова.
  9. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    „Графити - уметност или одмазда на лошите ученици?’’ - За кого како. Некои си имаат друг начин за одмазда :D
    Епа,за мене,ова е одмазда за професорите. А и уметност е богами. Ми стави ли помалку од што заслужувам,ме навреди ли,ме налути ли,едноставно после часот ќе поминам покрај катедра и тррррт еве ти парфем како што ти даваат другите за врски да фаќаат :D
     
    На nevermet18 и luci22 им се допаѓа ова.
  10. love.a7x

    love.a7x Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    112
    Многу ми е срам на прднам :$ прдам само кога сум сама со себе :lol:
     
  11. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.710
    Пол:
    Женски
    Кога човекот има толку памет.Има толку памет шо почнува низ задникот да му излегува.
    Еве ја конечната дефиниција за прдењето:lol:
     
    На edna_malecka и nevermet18 им се допаѓа ова.
  12. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Еднаш си седевме со другарка ми и гледавме телевизија, онака casual и одеднаш слушам тррррт. Леле мори мајко, се згазив од смеење :rofl:. Добро беше оти бевме блиски, скоро секој ден бевме заедно, ама да беше пред некој друг ќе се посрамотеше.
     
  13. H.O.P.E.

    H.O.P.E. Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    Јас сум културно девојче и само еднаш ми се случило да прднам надвор од дома. :lol:
    Тогаш одев на гимнастика, правевме некои вежби и јас испуштив непријатни гасови. :$ Ама останатите помислија дека е едно друго девојче. :rofl:
     
  14. b.u.tt.e.r.F.L.Y

    b.u.tt.e.r.F.L.Y Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    :wasntme:(mooning)
     
    На lealealea му/ѝ се допаѓа ова.
  15. lealealea

    lealealea Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2013
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    265
    Пол:
    Женски
    во јавност еднаш ми се има случено -бев на спремање математик (зимно време) бевме јас профес. и 2ца другарчина од класот си решаваме задачи и кога едно време се слушна трррртттт и 3 беа вакви :o... а јас во тој момент бев:o :sweat: ;(:$:worried::x(facepalm):headbang: после ова појке не одев на спремање страм ми беше......Ехх сега ко ми текнува се прснувам од смеење :D:D:D(mooning)
     
  16. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Леле темата:rofl:
    Се избрукав јас еднаш пред дечко ми, ми се испушти, ама тој беше крив ме скокоткаше, се смеевме нешто и бидна:lol:
    Срам ми е пред него, а тој си е слободен, на почетокот ме нервираше тоа ама се навикнав, понекогаш на сред муабет знае да ме прекине чекај чекај и ќе го испушти.. Е тогаш ми иде да го здробам ]:)
    Јас слободна сум само пред сестра ми :$
     
  17. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    4.206
    Пол:
    Женски
    Не прдам пред дечко ми никако, ептен ми е срам, ама понекогаш кога спиеме заедно ми се испушта. :D Ќе се разбудам и така сонлива ќе си речам, ај полека ќе го пуштам, нема да чуе, спие, ама ме слушал. (facepalm)
     
  18. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.653
    Допаѓања:
    20.942
    Пол:
    Женски
    Си прдам константно, прдла сум најголема.:lol::lol:
    Дома пред моите не се срамам, малку ми е непријатно коа ме мајтапат ама тоа е, природа..
    А и пред одреден круг на пријателки не ми е срам, сите си прдиме и си ждригаме, нема срам.:$
     
  19. Batterfly93

    Batterfly93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    90
    И јас си прдам кога ќе ми дојде, пред дечко ми ми беше срам, ама сеа коа ќе ме стегне стомак му кажувам ми се прдии, и тој прдниии бе нека не те боли стомак па така ќе си се опуштам. Али ми се има десено несакајки пред друг да го испуштам.
    Собрани сите дома лупиме пиперки, ајварче си спремавме, па налета и вујко ми да не муабети, а мене стомак ме витка за во вц што да кажувам, се си викав ајде уше оваа пиперка па ќе одам, сега, сега и кога едно времее тртттт, ми се испуштии, сите Штама. Алии јас неможам да не се насмеамм, се прснав и они по мене, а јасс црвенааа како пиперките. Мома а прди хмм...
     
  20. Addy

    Addy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2015
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    194
    Пол:
    Женски
    Малку ми е страм дома пред моиве ама си испуштам по некое гасче:Dеднаш како помала на улица игравме криена и се криев со една другарка под едно скеле и тррт:$ми се испушти се изнасмеавее:Dблиски сме па не се срамиме и таа има прднато пред мене бевме кај неа дома седевме нешто гледавме и одеднаш си подстана си го испушти после следуваше смеа до солзи:rofl::rofl::rofl:
     
    На Arthur и LittlePinky им се допаѓа ова.