1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми of being a сељак :)

Дискусија во 'Насмевка' започната од BoaVista, 20 ноември 2010.

  1. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
  2. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    :lol: :lol: :lol: :lol:
    Ги имам гледано ова.
     
  3. LalitaGrosa

    LalitaGrosa Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2013
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    18
    Оди по пат, случајно ја забележува симпатијата и демек прави муабет на телефон. А он сам си зборува ии згора на тоа си се дере :D Хаха, се изнасмеав
     
  4. FeminkaDoKraj

    FeminkaDoKraj Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    49
    симптоми на сељак: запотен под мишки како од под туш да излегол,
    -една миризба што е мешавина на пот и некоја си евтина колонска вода, 2 за 100,
    - југото или таква некоја си крш кола ''дотерана'' со натпис нешто како: ФАЦА,ЈАКИ,ГАЗДА и такви прекари,
    - брчи како млазен авион да ти прелетува над глава -пуштени песни од мирослав илич и остали чланови шабанске банде,
    - косата обавезно залижана наназад и обавезно се познаваат запци од чешел,
    - фацата запотена замрсена ти се чини се мрцал во канта со сало,
    -стомакот пука,се прелева над фармерките кои се стегнати со наиш до последното дупче,нели за да се постигне што послаб изглед,
    -здив како на коњ,
    -кошула откопчена до папук и надвор излезени локните од таписеријата,
    -прстени златни изнаредени на раце задолжително,
    -раце незачистени,како што се вратиле од ''работење'' на нива така си отишле по чаршија,
    -кондури шпиц обавезно,толку долги и шпицасти ти се чини се подзавртени на горе како српскине опинци и секако кондурите имаат некаков безвезен евтин крокодилски или змијски принт,па уште поубаво ако е мешавина,
    -гореспоменатите кондури се купени од акј некој циган од по пазарине,исценкани за 200 денари,но пред други кажува дека биле 100евра,калосани по штиклата одзади за да се долови,нели,сељачкиот шмек,
    -ланци огромни,по можност златни,опнати по 100такви на врат,ти се чини грабнал зимски ланци за на автомобилите тие што се ставаат на зима,
    -пред женските се прават важни напоменувајќи ги тракторите и нивите што ги добиле татко му и стрико му како наследство од прапрапрапрапрадедо му,
    -ушници дебели златни исто така,но и не се неопходни,
    -локаат како говеда ракија и такви ствари по кафанине до 6 наутро и обавезно хармоника на увце да свири,
    -капење од петровден на ѓурѓовден,
    -српскиот јазик го знаат како мајчин јазик,
    -на шпиц кондурите секогаш носат бели чорапи,кои со голема веројатност се саѓосани на долниот дел,
    -забите исто така еднаш годишно на некој празник замиени онака ради реда,по можност ставаат и по некој златен заб, а другите заби црни ти се чини г**** јадел,
    -за палтото кожно,исто така се ценкал,се разбира тоа чини ''100evra'' и обавезно е испогребано насекаде од носење.....епа од мене толку,сега засега....ако ми притекне нешто ќе припишам.
     
    На spacegirl92, sweet-star, Dea8 и 6 други им се допаѓа ова.
  5. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    На фб секојдневно става милион слики од теретаната, од неговите ефекти, раце, мускули,бицепси и остало,
    На кавер е неговото скапоцено југо коешто неможе да отиде до крајот на неговата улица ама битно е со натписи MaFiA, GazZdA, JakI и сл.
    Сликите претрпуваат макотрпна процедура од заматени ефекти, до светки и разни бои, и уште 100 кг приметлив фотошоп за демек поубав да изгледа а во живо е како од гроб изваден и секако на сликата некој натпис најубаФ или некој цитат..Сум го видела и ова..:D И секако на српски да е
    Напињаат на чат-од молење за лајк до молење за испаѓање-Ma4e najak sum mora6 da me zapoznae6 kisss
    А во живо-
    Правило број 1-Бањањето не е морално.Доволно е на 2те недели а ако е ладно не е ни толку итно.Зашто да губи време на хигиена кога за само 50 денари има колонска вода секако со интензивна и неповторлива арома :DА за косата има решение-Со само 1000кг гел добиваш сељо фриз :D
    Истото важи за забите,депилацијата и сл.
    Правило број 2-Стајлингот е многу битен детал. Се приметуваат по маиците од 150 ден од тезга, најчесто се во дреч бои и имаат циркони, сељо стил дизајн и такво нешто.По можност 2 броја помали за да се истакне делото од теретаната инаку џабе е сето тоа одење..И секако тренерка рулз по можност таа со која што иде на нива..:D И да, никој не рече дека мора чорапите да се мењаат често.Секако, лав карпет и шпиц кондурите од кај ѓупците..
    Правило број 3-Југото нека се распаѓа но озвучење од миле китич и остала компанија мора да има..И секако шкрипењето со гуми, крстовите напред на огледалото и другите привезоци се многу битни..
    И мора цепање левел 1000 инаку ништо не сме направиле :D И секако шмекот на заведувањето..
    Битно е да има дерење, да се затепа ако некој го погледне на криво, да се носи 1000 ден до дуќанот нели мора сите да видат дека има пари иако тој е со едвај завршено осмо а работи макотрпно во некоја дупка..Сепак е тоа битно..Вреѓање на се што не е како него, туркање исмевање, фалење и лажење заедно со неговото одење како да е негова земјата е најбитно.И да го заборавив дебелиот златен ланец, крстот, и другите демек златни работи од тезгите во шутка ама битно мора да се има.За се да е совршено мора да се стаи тетоважа и таа да е во сељо стил..И манирите да одговараат.Значи пљукање, ждригање, пцуење,зборење за ниви, коли трактори, пари, теретани, секако во придружва на некоја ракија или некој таков пијалок кој што ќе заврши скршен во кафанчето во некое село..И да они сите ги имаат еXXно демек, секако и тоа е во темите на разговор иначе од кај ке знаеме дека се фаци..
    Правило број 4-
    За врска најчесто бараат девојката да го има ова-
    Да има куXXински стил, по можност плава со црн корен, да слуша миле китич и да е од село или такво место..Да има пари да можат да ја користат а ако е од населба или град каде што неможе да иде секој ден е плус за нив затоа што најчесто на раат ќе уживаат во двојната врска бидејќи најчесто се такви..
    Девојката мора да е јака п..... со 2000 лајкови на слики, мора да е лигла и мора да ги има барем погоре спомнатите симптоми оф сељанка..Секако за излагање 137535725кг пудра и шминки во боите на виножитото, да се долови изгледот на 30 год иако она е 2ра у Влахов или некое такво школо..
    Никако со друга идење, нели треба да ја изнесе некогаш зарем со нормална да го видат?
    Правило број 5-НИКАКО- идење со нормални што немаат 3155 лајкови, таквите се за да ги навредува само заради тоа ги има на фб, инаку излага со оние другите, строго е забрането е да излага со металки и сл. бидејќи нели се тие оние што не миеја коса, што се дрогираа, беа чудни се облакаа чудно и имаа чуден начин на живот..И не се пренамагаа и не се фалеа за ништо хаха..И да тие таквите не им требаат во совршениот живот...
    Мислам дека е ова, ако ми текне нешто друго или ако видам некој пак, ќе ви пишам
     
    На Kitty23, Ketchup, Aleksandarreal и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Кога бев сингл на времето и кога имав многу пријатели на фб се наоѓаше по некој ваков да ме адне и да го поругам малце..:D Хахахха
     
  7. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.287
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Денеска видов еден од глава до пети сељак. |(
    Косата ко петел со боцки целата, еден женски црн џембер со блуза на која има рапери со наочари. :lol:
    Драч сини панталони со каиш на кој пишува Motherfucker, и едни шпиц чевли за бурек сечење. И обетки на ушите, еден црн, и оди као фраерски демек. :puke:
     
    На Marossa и ColoursOfTheRainbow им се допаѓа ова.
  8. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.540
    Допаѓања:
    21.506
    Пол:
    Женски
    Мене посељачки ми е насловот. |(
     
    На Youknow, LittlePinky и Saricko им се допаѓа ова.
  9. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Сељак според мене е некој кој се фали со некои „кич“ работи, што се облекува со шпиц кондура и има залижана коса а гелот му е маст хав препарат. :D
     
    На crazylady и ColoursOfTheRainbow им се допаѓа ова.
  10. chitaahgirl

    chitaahgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    22
    Лејдис енд џентлмен..ај репрезент ју.......(драматична музика)
    Шенкиииииииииииииииииииии Далавераааааааа(песна од Гулабица)
    https://www.facebook.com/pages/Shenki-D ... 7469478424
    Енд нау, капл дип куотс:
    Po nekad mi zao za moju ekipu samo strazare gledaju moje picke i balave ja im platim 2-3 rasne keruse kokerke imaju I oni dusu!

    Svi koji ne uvlace trenerke u carape je zato sto imaju ruzne carape!

    Onaj osecaj kad ti kazu na trafiku da nemaju sitno za 500evra slepci slepavi!

    Sta je to gradski prevoz? Jer to oni avtobusi prljavi? Dal ima neko u to da se vozi pa znas kad bi ja seo u nutra NIKAD!

    Jebem ti devojku koja ne nosi er max ta je neka ili glupa ili drogerka a mozda I kurva!

    Po nekad kazem sebi na glas shenki koja si ti faca vozis se s kola jbg lozis macke jbg izlazis u klubovi jbg… sluzavka goca svrsava a pidbul djole cuti I gleda.

    Дескрипшнс
    Moj porshe karera jbg

    moja zelena kombinacija jbg

    Ponekad kad se pogledam u gledalo i kazem sebi kaki si ti CAR! JBG

    Moja crvena kombinacija 2 jbg

    Moja devojka kacam joj kupio haljinu jbg mozete samo da gledate i opet jbg

    Moj kompjuter tu ubijam seljaci u kanter jbg

    Jem zivu decu jbg

    JBG
     

    Прикачени фајлови:

    На crazylady, ColoursOfTheRainbow и QueenElena им се допаѓа ова.
  11. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Сакаме уште сакаме уштеееееееееееееееееееееееееее :D ( ме пресмеа бе)
     
    На sweet-star и FeminkaDoKraj им се допаѓа ова.
  12. love-it

    love-it Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    78
    Се слика гол(без мајца) за да му се видат некои си мускули(да ги имаше) :D
     
    На crazylady, 1209, makedonkamak и 5 други им се допаѓа ова.
  13. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Може обратна верзија? Од being ултра - сељанка? :angel:
    Би било вистинска штета да не се спомене. И срам да ни е што не се залагаме за рамноправност во секој домен! :rofl:

    - Фаца четири кила пудра, и згора на тоа портокал(ов) руж за да се види која е најача цура у граду!

    - Косата обично или плава со црн корен, или шатирана и сува како јајца без зејтин.

    - Фустанот краток под пич, со циркони што не бодат туку вадат очи! (Следи од примерот на дотичната београѓанка Цеца, бугарската - Малина, Гергана, Топомола и ред други).

    - Штикла златна 30 сантиметарска, а ако не постои ваков вид на пазарот во Штудгард, ќе ја роди ако треба ама вечер ќе ја облече! :!:

    - Нема кола, ама кога се работи за живот или смрт (читај: да се објави на фејсбук), aко треба ќе клекне и ке му го
    попуши
    на некое закрепостено сељачиште како неа, ама битно ќе му седне на волан со испружени нокти и цигара за да ја слика.

    - Статуси од типот: Ја сам жена поштена, она је курва обична. :geek: Како и песни од Цеца, Аца Лукас, и сл. од турбофолк компанијата, за кои тврди дека се ,,забавни'' и за жива глава не признава дека станува збор за тешка шабанарија.

    - Од неа ако видиш објавена песна на англиски јазик, почнуваш да се крстиш и аутоматски одиш во црква да запалиш свеќа дека има надеж за човештвото. Иако потајно знаеш дека нема поим што значи истата во превод, а во краен случај никогаш не ја ни чула.

    - Дескрипшн на српски јазик, од типот ,,Рекла сам ти да одеш, јер сам желела да будеш сретан'' кој си нема благе везе со сликата каде облекла бел шорц, кој не се забележува од напучениот задник, шарена маица и лилаков кармин.

    - Иако е од с. Прибилци, она кога излегува во град се дрзнува да го критикува секое живо суштество кое е жена, и минува покрај неа, од инат и љубомора.

    - Кога е пијана е во состојба да се
    изебе
    со сешто е машко во клубот само за да добие внимание.

    - Има другарки како неа слични, и заедно си газат пошто се најаките пички ever видени.

    - Кога оди на шопинг оди со 300 денари, ама парадира џанам има ,,лова'' поише од Холивудските ѕвезди.

    - Кога фаќа дечко она е светица од Световиот град, и глуми лигаво, дрско, невино, дур ,,менаџеров'' што работи како механичар ја финансира.

    - Иако пуши по дома Vardar, или некои ефтини цигари, сепак се слика со Slim.

    Толку ми текна сега за сега, ако ми текне уште ќе ви пишам. Поздрав. :hai:
     
    На Lady Phoenix, MarchelineAmaru, Ketchup и 12 други им се допаѓа ова.
  14. SunshineYo

    SunshineYo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    -Обавезно има ставено статуси од типот: "Где си била кад сам био нико" и текст од некоја шабанарија што го погодила у срце минатата вечер у кафана, па се начукал ракија и секако јадел шопска па сеуште има остатоци меѓу забите и кога веќе е “страшно пијан“ со двајца другари ѓушнати го реметат јавниот ред и мир валкајќи се по земја додека си ја допејуваат песната од кафана задолжително со домашна ж’та ракија ставена во шише од водка.
    -Он ги врти најоглемите пичици и да се разбереме сите ги има изе*ено, ама најјако му е на хауба на жуто ЈУГО и по можност(абре каква можност он има се може се) да рока Миле Китч, Ханка Палдум и остаља сељачина, а тие што ги нема “свртено“ за него се сељанки, а уствари ебе само ку*рви секако со минич со тигрест принт и чизми шпиц на 30 цм штикла секако со зебрест птинт.
    - Ако реченицата не содржи јеботе, јебига и други “мили“ зборови тоа не е он.
    - Омилен аксесоар му е каишот што го купи од Германија за тешка пара со големо железо напред во вид на “Плејбој“ и секако го комбинира со “синџир“ од 40 каратно злато со огромен крст и наочара ала Џејмс Бонд 8)
    - И за крај аутфитот не е комплетен ако нема црна лакована шпиц чевла со бела чорапа :!:
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  15. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.476
    Амди Бајрам скокна во фонтана на Босфор за спектакуларен крај на свадбата на неговиот внук во Истанбул, пишува Вест.

    - Првпат отидовме на Босфор, но неговата убавина не може да се спореди со убавината на свадбата на Бајрам. Оваа прослава треба да се запише во историјата на Ромите...

    http://vesti.mk/read/article/730304/amdi-bajram-skokna-vo-fontana

    Уште еден симптом :wasntme:
     

    Прикачени фајлови:

    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  16. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    На sweet-star и Hipica им се допаѓа ова.
  17. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.907
    Не за џабе "comments are disabled on this video" :D
     
    На sweet-star, LittlePinky и Hipica им се допаѓа ова.
  18. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Кога ќе облече бела кондура , бели пантолони и некоја светликава кошула ..ке сретне некое девојче и ќе и се обрати со .“ .Кај си бе маче“ +
    секој ден слики од теретана како вежба демек ..еве да ги видите мускулите .. |(
    + “кило злата око врата “ 8)
     
    На makedonkamak, WaffleGirl и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  19. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Ти се пушта со „Правам по 100 склекови на секој 5 минути 8)
    И еден прост пример
    http://www.youtube.com/watch?v=M6a10WfakY4
    И за сељача - Шминка (smokey eyes по можност) со тренерки :rofl: Like a boss 8)
     
    На crazylady, sweet-star и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
  20. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.480
    -на прво излегување ти објаснува како пола Скопски фирми се негови,т.е. на татко му е газда со над 51% во пивара,алкалоид и каде уште не.И на твоето прашање што уствари работат неговите родители, ти кажува дека мајка му е невработена а татко му под завод со години...ама од акциите и управувачкиот капитал живееле.
    -сите бивши до сега му биле к*рви и ороспии и го цеделе само за пари и ете ти си таа што е ВИСТИНСКАТА за него,он осеќа дека се заљубувал одма:^) (незнам за кои пари,валјда мислат на имагинарнте што ги немаат :rofl: );
    -инсистира да те земе од дома,САМО И САМО за да те праша:КАКО РЕАГИРААТ КОМШИИВЕ ТВОИ КОГА ТЕ ГЛЕДААТ КАКО ТЕ ЗЕМА ДЕЧКО СО СКАП ЏИП? А..КАЖИ МИ ТЕ МОЛАМ? А КОМШИКИТЕ И ДРУГАРКИТЕ ДА НЕ ТИ СЕ ЉУБОМОРНИ НА МЕНЕ? :?:
     
    На MarchelineAmaru и oneday им се допаѓа ова.