1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Училишни глупости

Дискусија во 'Насмевка' започната од dankee, 9 април 2011.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Во основно на час по историја, вратата не се затвораше нешто како заглавена беше.
    И јас така исфрустрирана ( незнаев дека е нова ) ја потегнав нагло накај себе и ја скршив.
    Овие од мојов клас беа некои будалетинки ме кажаа одма, класниов ме извади со изговор дека била заглавена за да не ја плаќам. :lol:

    Еден ден идеме во школо ( основно ) и ние требаше да имаме математика. И само една другарка зимање ташната и правац низ врата дека имаше земјотрес. :lol: И само јас се симнувам по скалите и пред мене една професорка : "Абе што ви е бе, будали деца нема да падне школово". Си седевме 2 часа во школски двор и правац дома.

    Требаше да имаме физичко и чекаме пред салата да дојде професорот. Едни двајца од мој клас ( машко и женско) се скараа и се тепаа. Тоа тепање со клоци и шамари, утредента девојчето дојде цела со модринки. :worried:

    Во средно школо, требаше да идеме на систематски. И професорката по географија ни рече кој нема да се врати за сите ќе одговара на ударен тест. Ние бевме на систематски, никој не се врати. :lol:
    Следниот час професорката им кажува сите ќе учите од тетратките за писмен тест, а ти Buba4e89 ќе одговараш усно и јас така занесена само и велам: Шо?!? :^) Абе се згазија од смеа цел клас. :rofl:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LudaDevojka

    LudaDevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    62
    Ххаха најнемирно одд сме ние :D
    Имавме музичко ама не се секавам дали беше инструмент ли име :tmi: некако Чулаш :D Исеа клупите ни беа наредини коцка :D и сите на една коцка да ја наречам си седнавме 18 души на 4 клупи :D.Станува едно девојче и наставникот ја прашува како се вика тоа и тоа?И она фаца :?: :smirk: и сега чека да и кажеме и ние сите тивко Чулаш,чулаш,чулаш и она горда ко да учела со денови јасно и гласно ГУЛАШ :D цел клас умреа од смеене а она сирота се засрами :D .
    Наставникот по географија нов е има негде 30 години и сега еден поглед ми фрли и кажи ми кои се најпродавани коли во Швајцарија не ме зезај ако тоа е прашане :D и сеа јас одма фрлам поглед в книга и он ми вика не барај нема таму и јас одеднаш ЕПА ОД КАЈ ДА ЗНАМ НЕМАМ САЛОН ЗА АБТОМОБИЛИ
    Глупости хахаха
     
  3. lightning123

    lightning123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    391
    кога имаме физичко салата ја делиме со уште еден клас па и пресоблекувалната ја делиме. Бидејќи малечките (само шесто деветолетка се) се шмизлат нешто, нозете на клупата (големи клупи имаме ама само две се), се прават девојки и ни ги зафаќаат и двете клупи, ние бевме исфрустрирани. Ќе се прават они некои принцези, а нашите ранци и облека а и ние на паркетот (а он не исчистен откако е ставен). Ние ќе се лутиме кај наставникот.... хахаха. И така тој прво ни се изнасмеа во лице и потоа вели: добро, ќе му кажам јас на другиот наставник.... На крај и ние си се изнасмеавме ама барем сега они се на земја :devil: :lol:
     
  4. love-it

    love-it Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    78
    Професорката по историја-Од нож камен правеле! :rofl:
    исто така таа-Ако ви е ладно отворете ги прозорците ако не затворете :rofl:
    Логика :^)
     
  5. love-it

    love-it Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    78
    Еден ученик од мојот клас требаше да одговара а не знаеше што да измисли да не одговара па рече-Професорке срцето ме боли :fubar: :swear: :rofl: :^)
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. CutieWithABeauty

    CutieWithABeauty Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    1.075
    Допаѓања:
    1.248
    Пол:
    Женски
    паа случкава е во блиско минато.. се тепаа едни деца од мојот клас за жал едниот е прееемногу дебел и малце НЕ БАШ и едно чупе со име Теодора го турна детето (Никола-тој што е дебел :!: ) и тој се удри во мијалникот и цела училница се стресе и одеднаш нешто падна кога се завртив што да видам..Мијалникот паднат и распарчен :o И потоа требаше да купаат нов..но кога се стресе училницата јас си помислв земјотрес да не има :^) Офф леле тој ден се преесмеав :rofl:
     
  7. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    ^Да ја удоволам сликата за нашиот покоен мијалник..

    Инаку денес на некој час едно дете ми вели :
    Што значи Warum?
    -Зошто..!
    -Така,сакам да знам,што значи Warum?
    -A бе ЗОШТО!
    И така едно време ми текна дека се зафркава со мене
    Warum-зошто-прашален збор гер-мак :)
     

    Прикачени фајлови:

    На RockNroLLGirL му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Во четврто на тест по матетматика решаваме и едно чупче.
    -Мама,мама провери ми ги задачите дали ми се точни!
    Таа целосно занесена во тестот беше!
     
  9. girl2

    girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    И што ти одговори ? :lol: :*
     
  10. tiph24

    tiph24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2014
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    177
    Што се немаме правено..
    Еднаш на една наставничка и ставивме столче со скршена ногарка..Го потпревме столчето со кршената ногарка и не се гледаше баш дека е скршено нели..И влага наставничката,столчето се распаѓа пред неа,она не приметува,си предава нешто..И после и текна:децаааааа сменете ми го столот!
    И тест имаме сликано еднаш...
    Имаме едно како контињер е и тоа е само за хартија..се собравме некои деца навечер после часови во темница и тестови баравме,ама само старите наши ги најдовме хах
    Пред некој ден во соблекувална физичко машките се подавале со скршени плочки(ги нашле оставени) и после нешто се збореше дека некој краде плочки од соблекувалнаааа :lol:
    И што уште не :D
     
    На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
  11. split96

    split96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    На еден наставник му облековме канта за ѓубре на глава :lol: Не планиравме за него,требаше на едно друго дете да му падне ама наставникот прв влезе. Немал среќа :rofl: Едно друго девојче на наставничка и мавна клоца(по грешка),ја шутираше топката ама наставничката се најде на погрешно место во погрешно време :rofl: Сироти луѓе со нас.
     
    На 8463. и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  12. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Додека испробував нешто, го удрив онака, јако, наставникот по нос. :D :$
    Колку маки виде човекот со мене.. :x :wasntme:
     
    На Snow-Star, ColoursOfTheRainbow, split96 и 2 други им се допаѓа ова.
  13. UltrasGirlMKD

    UltrasGirlMKD Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2014
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28
    Основно... Ке бегаме сите на Историја ( а професорот т.е. наставникот умри боже ... Еден строг, со едно гласиште аууу....) |( Бевме во училници на првиот спрат па и затоа се осмеливме да му бегаме,инаку ке не застрелаше со понекое прашање и единица у тефтер :doh: ..Во училница имаше четири прозорци на два кваките им ги немаше другите два беа арни и сите фрлат ранци,ќеси,книги шо знам шо а пред прозорците имаше садници со дрвја,али тие беа нови садници со мали дрвца а дупките ем големи ем длабоки и ја залетана да не иде професорот да избегам побргу фрлам ранецот и рипам низ прозор и оп во садникот,а тој да ми бил туку што наводеннн лелееее ко реков ке шлапам у калта ко прасе и точка!!! Другар ми ме влече а ја држам ќесе со опрема за физичко и се бркам по калта и брзам да не ѕвони да дојде професорот ... Резил цел,а дека бевме и прва смена,а од домот до школото не ми е баш блиску сите ми се изнасмеаа :lol: :D ..
     
  14. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Денес. Седми час. И тоа математика. Некаква поспаност и монотонја за малку ќе не' убиеше.
    Но неколку деца ја спасија работата. Почнаа да си играат со топка во кабинетот. А кабинетот, свежо уреден и исчистен. Компјутерите, свежо истресени од остатоци од храна, поправени.
    Па едно дете имаше желба топката да биде фрлена низ прозорецот. Затоа намерно застана пред отворениот прозорец. Неколку други момчиња и едно девојче почнаа да го маваат со топката а овој инстинктивно ја фаќа. Но, на крај реши да се контролира па се тргна и топката летна низ прозорецот, право во наставникот по физичко. Па почнаа сите да се кријат, кој зад клупа, кој под прозорецот...
    А јас таман сакав да се приклучам на играта. Среќа што не го сторив тоа.
    Ако, барем ме извадија од онаа млитаво расположение. Пукнав.
     
  15. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Денес,трети час-граѓанско. |( После голем одмор.Влегуваме во училница сите си седнуваме на своето столче,јас на последна седам. :geek: И по две минути оние од прва од кај наставничката:
    -Леле овде нешто смри! :worried: :x :puke:
    Наставничката:-Ау,бе што напрајвте,некој нешто да не нагази или да не напрај некоја белја?
    Ние на последан ништо не чувствуваме ...
    и по 2-3 кога дојде смрдеата сити прозорци ги отворивме,сите на нив.И едно време сите в ходник.
    Ама што вели наставничката.КОПА,а КОПА! :puke:
    Прекина мирзибата сите на свое место. И пак по некое време се осеќа мирзибата,сите прстите на нос,арно сабајлето се изнапрскав и дуксерот ми мирисаше на парфем ..Ќе умревме... :fubar: :talk:

    И накрај излезе дека некој со нешто испрскал за да смрди така. :headbang: :shake:
     
  16. CutieWithABeauty

    CutieWithABeauty Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    1.075
    Допаѓања:
    1.248
    Пол:
    Женски
    Абе само ние кецот можиме то да го напрајме..најјаки сме..
    Иначе беше испрскале со мирис кој има таква миризба.. Ауу сеуште ми се повраќа..ми се превртуваше желудникот..абе ѕвер е тој шо испрска..тоа беше најјакиот час по граѓанско шо сум го имала..Би требало уште еднаш да го напрајме тоо.."Аууу некој се постра" ула наставничка шо ќе кажи
     
  17. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    -Што е теле?
    -Дете на јагнето!
    Цркнавме готово :lol: :lol: :rofl: :rofl:
    Од сите класој,најбудалест клас сме. :lol: Ќе ми фали атмосферата :(
     
  18. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    На час по македонски раскажуваме лектира и сите сме се наредиле во круг и тој што го сакам седнал до негов и мој другар и го зафркава другарот дека педер (а не е). Го гушка, го допира и мисли дека никој не го гледа и ние другите тајно го гледаме и кога не примети кога пукна една смеа, а наставничката кога виде едно момче на начинот кој што се смее, и потекоа солзи од смеење :D
     
  19. juju

    juju Нов член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    И јас кога учев основно имаме праено глупости
    и пикавме диносаурус во чантата на наставничката често им правевме мајтап на младите наставнички фрлавме чанти од горниот спрат се правевме дека сме се утруле од храната на екскурзија спиевме цело одделение во една цоба и многу слични ствари кои ќе ги паметам до крајот на животот!
     
    На 8463. му/ѝ се допаѓа ова.
  20. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Со глупирање ми помина годината.

    Наставничката по ликовно иако ќе оди во пензија од наредната година уште оди на штикли.И ние пред да дое во училна истуривме вода на подот и оваа дое и трас на земја, ние во кома паѓаме од смеење.

    Над таблата имаше дрвено пано со некои руди злато сребро ова она.И дека ја мразиме таа по англиски наместивме кога ќе пишува да и падне врз глава.И така и се случи.Кога и паднаа врз глава се скршија рудите и парчиња во коса и паднаа исто како кафен шекер да имаше на глава.

    За велигден сите се договоривме да носиме живи јајца цела генерација поминуваме низ ходник каде има долга клупа каде седат наставниците и со јајца почнавме да ги мавме и добивме укор и парични казни.

    При крај на годината пуштивме радио и сите качени на клупи мешаме се глупираме.Сите не гледаат и само се крстат.

    Кога одевме на екскурзија во лешок сите автобуси мирни само нашиот го дигнавме на две го скршивме капакот за воздух и фрлавме ѓубре од отворот.Со навлаките на столчињата се гаѓавме и никој неможе да не смири.

    Затоа сакам да одам во школо да се глупирам:D
     
    На Beautiful_girl.. му/ѝ се допаѓа ова.