ТЕМА: Барам цимерки

Мислење 29 Авг 2012, 15:38

nikol123 напиша:nie sme dve drugarki i barame stan vo Karpos1 ili 2. Ako nekoj znae nesto neka pisi ili ako veke ima dve mozeme da bidime 4. Vi blagodaram

zdravo ja sum tanja od tetovo dali najdovte cimerki ili ne posto i mene mi treba za vo karpos

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
tanyyyya

Фем почетничка
 
21
Мислења: 6
Зачленет: 29 Авг 2012, 15:07

Мислење 29 Авг 2012, 15:46

unknownn напиша:Барам цимерка, станот се наоѓа во населба Карпош 2, ако некој е заинтересиран нека ми се обрати за подетални информации на Facebook профилот Nina Donceva.

може линк од фб
tanyyyya

Фем почетничка
 
21
Мислења: 6
Зачленет: 29 Авг 2012, 15:07

Мислење 30 Авг 2012, 12:53

значи ко што пишав погоре на Фон, бруцпш, значи К. вода, Центар, Карпош не ми одговара. Има ли некој што бара цимерка во Аеродром, Ново Лисиче или Автокоманда ???
Аватар на корисникот
Shoe-Gal

Сино цветче
 
166133
Мислења: 368
Зачленет: 08 Јул 2011, 08:49
Локација: California
YOUNG, WILD & FREE

Мислење 30 Авг 2012, 16:29

јас сеуште барам цимерки,ако има некоја феминистка заинтересирана слободно нека пише во ЛП
Аватар на корисникот
iva.pinky

Фем почетничка
 
00
Мислења: 3
Зачленет: 06 Авг 2012, 22:31

Мислење 30 Авг 2012, 16:31

tanyyyya напиша:
rikita7 напиша:
Shoe-Gal напиша:значи девојки јас сум бруцош на Фон али неам цимерки. Аако на некој му треба цимерка ЛП :)

nie sme dve cimerki i ni treba uste edna stanot ni e kaj zoloskata karpos 1 ako si zainteresirana pisi

zdravo ja sym tanja od tetovo moze da znam kollku e cenata za sedenje vo stanot?

cenata na stanot e 170 evra...nema parno inache i e odma do zoloshkata karpos 1 :D

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
rikita7

Фем почетничка
 
02
Мислења: 15
Зачленет: 13 Јул 2012, 00:08

Мислење 31 Авг 2012, 13:04

Baram cimerka/ki koi imaat najdeno stan vo blizina na elektro fakultet

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
samsung123

Фем почетничка
 
00
Мислења: 2
Зачленет: 31 Авг 2012, 12:55

Мислење 31 Авг 2012, 13:19

Sramezlivoto напиша:Барам цимерка за во Карпош 3, станот е најден и се плаќа 55евра плус сметки!! :)

I jas baram cimerka,mestoto mi odgovara i cenata, ako seuste nemas najdeno kontaktiraj mi na 070-551-620...

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
samsung123

Фем почетничка
 
00
Мислења: 2
Зачленет: 31 Авг 2012, 12:55

Мислење 31 Авг 2012, 13:54

Zdravo.Baram cimerka za vo stan .Stanot e sosema nov i se naoga na 5 minuti od Goce Delcev ,potocno na pocetok na Hrom.Cenata e po dogovor ama nema da nadmine 5o evra(bez trosoci).Na tehni;kite fakulteti moze da se odi i peski.

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
haus

Фем почетничка
 
00
Мислења: 5
Зачленет: 24 Авг 2012, 11:54

Мислење 31 Авг 2012, 14:07

Nati.P напиша:Епа женски барам цимерка за во Штип, станот се наоѓа кај џезот, кај џамијата, ако знаете кај се наоѓа. Станот е без газди. Ако има некоја заинтересирана нека ме контактира преку ЛП. Ќе и објаснам што како е :)

Ќе се самоцитирам бидејќи уште барам цимерка, огласот уште е отворен :)
Аватар на корисникот
Nati.P

Жолто цветче
 
7831197
Мислења: 1968
Зачленет: 16 Апр 2011, 00:27
Слика

Мислење 31 Авг 2012, 15:15

Барам цимерка за стан во Прилеп. Ако има заинтересирана нека ми пише во ЛП. позз
101

Фем почетничка
 
04
Мислења: 9
Зачленет: 23 Авг 2011, 23:03

Врати се на Образование

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: bibini, dzivdzy, Oleeenka и 26 гости