1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Економски факултет - Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од LadyS, 18 јуни 2010.

  1. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Во пошта поштарина земаат 15 ден, значи за една уплатница 65 ден
    Пријавата е 30 и ако купуваш во книжарата и уплатница ти ја наплаќаат 5 ден, мене за 4 пријави се на се ме чинеше мислам дека точно 400 ден
     
    На AlicaInWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
  2. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Завршив работа. Фала ви женски
     
  3. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Девојки, да не располага некоја со семинарска по Претприемништво??? (Било која тема) :)
    Фала однапред
     
  4. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Јас сакам да ги прашам колешките кои имаат слушано ЕВТ кај Митре, да ми кажат, дали попушта за оценки, од сите страни различни муабети слушам... Едни викаат минатата година колку и поени да си имал на кол, имаш 7ца од старт, ако имаш проект и пристуство ти се крева оценката, и демек ако ги имаш и проектот и присуството лесно ставал 10ки, други викаат, лесно се поминува, ама тежок е за оценки... Би сакала да слушнам и ваше мислење кој го слушал предметов... :$
     
  5. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Процес на планирање на нов бизнис ќе ти заврши работа? пиши ми лп
     
  6. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Некој да не знае нешто поконкретно за ЕВТ што да се учи? има ли нешто отфрлено?
     
  7. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Ем4е, нема ништо отфрлено... Т.е. од книгата од 274 натака не треба да се учи, ама затоа треба законикот... И јас се распрашвам, дали да се учи од прашањава од зоки или од книга, бидејќи е огромен овој пат материјалот, а и не е баш лесен... Ти од каде учеше за прв, од прашања од кај зоки или од книга? :D
     
  8. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    За прв почнав од книга да учам, ама снемав време и само од скипричките од кај зоки учев, скоро се беше од таму.. ептен 2-3 прашања што не ми беа познати, а и од тие прашањата за испит што се се паднаа околу 10.. сега и да сакам немам време од книга да учам, ептен ако успеам барем еднаш да го прочитам материјалот, ќе гледам нешто од скриптиве да научам ама кај за 3 дена :/
     
  9. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Исто и јас имам толку време за учење, но ме теши фактот што за минатиот колоквиум улев ден ипол, полагав и статистика и не извадив лоши поени, 21... Ама сега мн ми е потежок материјалот и тоа ме кочи ептен :( Ах митре митре, а Ем4е да не знаеш за оценки каков бил да не си слушнала, попуштал или не, мене ми е изборен, 1ва година сум, и баш ми е онака напоред предметов... :D
     
  10. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    исто и јас сум прва, за прв полагав статистика и ова не го учев многу, само пред колоквиумите што го имам учено.. и така нешто во меѓувреме од скирптите и јас извадив толку поени хаха
    Инаку сестра ми го имаше овој лани и мтп исто кај него.. вика дека попушта, она има 10ка, а мтп падна на последниот колоквиум и пак ја пушти и 9ка има :))
     
  11. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Ем4е со цел да не ја присвоиме темава, ти пратив ЛП... :D
     
  12. MaxyMax

    MaxyMax Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    99
    ВЕ МОЛАМ ИТНО Е!!!! некој ако може да ми каже каков е испитот инвестиционен менаџмент, на пишување или заокружување, што се паѓа најмногу??? Ви благодарам однапред!!!
     
  13. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Па прашај некој колега таму, ќе ти каже.
     
  14. mona-li

    mona-li Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    9
    Дечки ај некој нека ми каже колку коштаат посдипломски студии на Екномски? Мислам дека 500евра беше по семестар, а за магистерска колку чини, и дали се плаќа при пријавување испити?
    поздравче
     
    На Elen.b му/ѝ се допаѓа ова.
  15. MaxyMax

    MaxyMax Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    99

    Па најверојатно затоа пишувам тука, за некоја колешка ако сака да ми одговори!!! ;)
     
  16. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    2.734
    Девојки, ај некоја ако има одбрано изборен англиски, денес има резултати и ми изгледа дека професоркава нешто ги сменила клучевите од двете групи :tmi:. Овие што биле прва, повеќето се жалат дека со сигурност напишале повеќе, јас бев 2ра, али не проверував воопшто што и како сум напишала.
    Можеби е само згрешен клучот за прва група, али поверојатно е дека ги има смешано :^)
     
  17. tweety88

    tweety88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    23
    Да Мона, 500 евра е по семестар, магистерската е 1000 евра, а за секој испит се плаќа по 25 евра.
     
  18. mona-li

    mona-li Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    9
    ооо многу пари се тоа.... фала на информациите срцка :*
    а 10 испити се полагаат, така?
     
  19. tweety88

    tweety88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    23
    Бројот на испити зависи од смерот. Мислам дека се движат од 6 до 9
     
  20. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Чисто информативно, за финансиски менаџмент колку испити има магистериум ? И ако сака некоја од тој смер да ми пише најтешки предмети (објективно) или најзезнати професори на финансиски менаџмент дека планирам таму да се запишувам:)