1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Екстерни тестови

Дискусија во 'Образование' започната од Wild.Child, 26 октомври 2010.

  1. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.817
    Денес има нови термини за полагање, се преместуваат термини, ама страшно е што рекоа дека и овие термини може да не се дефинитивни, а од следниот понеделник почнува полагањето. Не знам како мислат вака неорганизирани да се прават тестови. До понеделник има само 5 дена, па кој ќе повтори цел материјал, посебно математика, значи и да вежба по сите теми, за само 5 дена?!
     
  2. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145

    рекоја дека имало бунење од професориве дека се 5 до 12 било кажувањево па имало можност и да нема екстерни не е уште ништо сигурно...
     
  3. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Meне ми се паднаја Хемија и Македонски.. се израдував што не ми се падна математика, географија или историја ама сепак и хемија е тешко... цела недела тестови правиме, денес Хемија, утре Математика, добро после тоа што имаме 4 дена слободни (ни се погоди патронатот, па Св. Кирил и Методиј и сабота и недела), и во вторник екстерно тестирање хемија... сепак не се жалам премногу затоа што Хемија е мноогу полесно од Математика, и навистина незнам тие што им се падна математика како ќе можат за 1 час да ги решат сите задачи, кога одвај сите задачи ги решаваме на обичните тестови.... И најглупаво од се - македонски на 10ти Јуни :@ наместо во Јуни малце да се опуштиме, ние тестови ќе правиме :swear:
     
  5. dream.queen

    dream.queen Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    191
    Пол:
    Женски
    да,знам и баш бидејќи тоа се збореше денеска отидов да ја прашам наставничката по математика дали стварно нема да има задачи и ми рече дека од некои колеги така слушнала меѓутоа не знаела колку е точно но најверојатно не било.



    Ми се паднаа хемија на четврти и биологија за 10 дена за биологија се радувам бидејќи имам 5-ка и ми е најинтересен предмет и најлесно го учам ама за хемија не знам што ќе правам :x
     
  6. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Мене ми ги сменија,математика место физика ми се падна.Кажете ми дали ќе треба да ги даваме таму листовите што ќе решаваме задачи? :(
     
  7. curlygirl

    curlygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    521
    Пол:
    Женски
    Мене ми се погодија физика и биологија.Физика не знам како ќе напишам стварно и ништо не кажуваат никту дали ќе има задачи или само прашања.Не знам и биологија кога ќе ја повторам цела книга,ептен е голема и плус се треба да знаеш бидејќи не знеш што може да ти дадат.Нема врска на факултет така не прват .Само нешто да се измисле ново за да и ние бидеме како европските земји,ама очигледно не се разбрале нешто добро.
     
  8. ana.8

    ana.8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    51
  9. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Мило ми е што едниот предмет ми е Македонски и уверена сум дека знам.Нема потреба од учење освен да го пролистам учебникон.
    Ама Музичко човече... :@ :@ :@ :@ Имат некој што ќе бидит Музичко?
     
    На gentle.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    а колку треба да се потпишат за да се укине??
     
  11. LoveIsAllAround

    LoveIsAllAround Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    91
    Ми се паднаја математика(27 Мај) и историја (29 Мај) :@ Знае ли некој како треба да се учи по овие предмети,математика сите прашања ќе бидат задачи или сепак ке има некоја дефиниција бидејќи нема шанса да се решат 30 задачи за 60 минути,а историја годините и личностите ли ќе бидат опфатени? Лелее ке полудаам како можеше да ми се падне историјаа
     
  12. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
    Мене ми се падна Музичка уметност и Географија.И тоа Музичко полагаме на 28 .. глупости :devil: незнам како ќе научам толку композитори и дела за 6 дена.
     
  13. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    ^
    Па и јас тоа се мислам бе.Аман.Безврска.
    Иначе не е фер тоа што имаме време во рок до 30 секунди да одговориме едно прашање,и притоа да не смееме да го вратиме назад.
    Мислам нема смисла. :@ :@
     
  14. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
    Како тоа? :o
    Нели како на пробното решаваш и ако се предомислиш можеш да вратиш назад..
     
    На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
  15. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Се самоцитирам.
    Со новиве списоци полагам македонски и математика. Јес ! 8)
     
  16. Monicaa

    Monicaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Е ова за мене са чисти глупости. Кај нас уште не ни имаат кажано што ќе полагаме а ние во нашето училиште не ни имавме пробно тестирање. Гледам на фб нешто протести имало во Тетово и во Скопје но во петок се организира голем протест во Скопје. Ајде сите кои сме против да се придружиме :)

    http://www.radiomof.mk/galerija-golem-s ... testirane/
     
  17. Belieberka666

    Belieberka666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    е ова не е фер пред 1 недела ни кажаа едни предмети, денеска пристигнале нови списоци од министерството...и оп нови предмети за полагање :@ ..па што сме им ние играчки и како решиле така ќе си играат со нас :@ :@
     
  18. ana.8

    ana.8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    51
    Требаше 10.000 ама веќе се собрани http://turlitava.com/?p=6333 :D
     
  19. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    за моја среќа денес стигнаа дурги списоци и немам повеќе Математика и Макеоднски :dance: :party: :rock: неможам да опишам колку се израдував кога видов дека ми тргнале математика :D сега имам историја и биологија ( моите омилени предмети по кои имам 5ки :D )
     
  20. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Џенцки, ние ќе протестираме заедно со гимназијава. Мора да се укинат. А и доволно потписи собравме, само што не се потврдени.
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.