ТЕМА: Екстерни тестови

Мислење 22 Мај 2013, 13:14

cheetah.girl напиша:Де бре феминки...па не е толку страшно.
Океј е дека ве фаќа паника ама сепак тоа е тест од материјал од една година.
А кога ќе дојди да полагате матура? Што материјалот е од 4 години??
И тогаш ли ќе се жалите и ќе протестирате?
А да не правиме муабет за на факултет...како што кажа miljkovic кога од денес за утре ви закажуваат колоквиум од 200+ страни.

не е исто како за матура....за матура си бирам јас што сакам и предмети кои ќе ми требаат за факултет (македонски, математика, социологија) :wasntme: а не ова да ми бира некој друг хемија и физика.............................
Smurfette.M

Жолто цветче

611305
Мислења: 1070
Зачленет: 13 Сеп 2011, 10:06
Локација: Локација:
Si sos optimista, un realista te resulta pesimista....... ;)

Мислење 22 Мај 2013, 13:26

Ова е крајно безобразно!!! ТРЕТИ СПИСОЦИ??? АЛООООО!!!
Не, не, не. Ова е само лош сон. Кај и да е ќе се разбудам, ќе помине. Чекај бе? Абе овие стварно не се нормални!
Скриен текст: покажи
Да им ебам матер! :@
Xepp

Зелено цветче

40976
Мислења: 557
Зачленет: 14 Јан 2012, 16:58
Локација: Во подножјето на Јорган планина, село Зглавница.
Слика

Мислење 22 Мај 2013, 13:27

Утре протест во Свети Николе!
pamelche

Жолто цветче

665710838
Мислења: 3107
Зачленет: 15 Јун 2011, 20:31
Локација: Рузвелтова 3 ♥

Мислење 22 Мај 2013, 13:30

Кај нас 5тти список стигна, може и повторно да се измени зашто не се вметнати француски и англиски :@
N-ate

Фем почетничка

04
Мислења: 22
Зачленет: 01 Авг 2011, 20:30

Мислење 22 Мај 2013, 13:33

pamelche напиша:Утре протест во Свети Николе!

Кажаа дека можеби ќе упаднат во киното и ќе ја прекинат претствата за патронатот, ама не верувам дека ќе помогне. Тоа е мислењето на гимназијалците од СОУ Кочо Рацин Свети Николе.
Инаку јас планирам да присуствувам на протестот бидејќи полагам географија и македонски. Географија ми е претешко книгата е многу голема.
Незнам зошто вака прават. Живи глупости! Кај ние ќе научеме цела книга за неколку дена?!?! :@
Emilia.Attias

Зелено цветче

198204
Мислења: 650
Зачленет: 19 Јан 2013, 20:42
Travel.
As much as you can. As far as you can. As long as you can.
Life is not meant to be lived in one place.

Мислење 22 Мај 2013, 13:33

Znaci taka,jas pravam matematika eksterno .na 27 Maj ,pa tie ne se normalni .kako mozeme za 5 dena da go povtorime siot materijal,namesto da stavat nekoj predmet koj e za bubanje kako sociologija ili pak istorija tie stavile mat nemozam da sfatam kako ,dali voopsto imaat pamet.Plus ne znaeme dali kje ima definicii ili pak zadaci ,odime na slepo .Imame ilijadnici formuli za vtora god ,kako kje gi naucime site ako ne davaat da gi napiseme na listovi ..Daj ako imate nekoi informacii kazete dali znaete sto kje ima ne testot...
Jinna96

Фем почетничка

00
Мислења: 3
Зачленет: 22 Мај 2013, 13:26

Мислење 22 Мај 2013, 13:36

математика на 27 во понеделник...
Биологија на 31 во петок ...
ocila

Црвено цветче

18071250
Мислења: 5516
Зачленет: 20 Апр 2012, 18:22
Локација: таму каде што никој нема да ме најде
"Ona kaže da joj nije stalo, ali njene oči pričaju drugu priču."

Мислење 22 Мај 2013, 13:38

Jinna96 напиша:Znaci taka,jas pravam matematika eksterno .na 27 Maj ,pa tie ne se normalni .kako mozeme za 5 dena da go povtorime siot materijal,namesto da stavat nekoj predmet koj e za bubanje kako sociologija ili pak istorija tie stavile mat nemozam da sfatam kako ,dali voopsto imaat pamet.Plus ne znaeme dali kje ima definicii ili pak zadaci ,odime na slepo .Imame ilijadnici formuli za vtora god ,kako kje gi naucime site ako ne davaat da gi napiseme na listovi ..Daj ako imate nekoi informacii kazete dali znaete sto kje ima ne testot...

Не се знае што ќе има, велат дека биле тајни тестови, само тие од министерството ги знаеле. :sweat:
Emilia.Attias

Зелено цветче

198204
Мислења: 650
Зачленет: 19 Јан 2013, 20:42
Travel.
As much as you can. As far as you can. As long as you can.
Life is not meant to be lived in one place.

Мислење 22 Мај 2013, 13:40

Emilia.Attias напиша:
Jinna96 напиша:Znaci taka,jas pravam matematika eksterno .na 27 Maj ,pa tie ne se normalni .kako mozeme za 5 dena da go povtorime siot materijal,namesto da stavat nekoj predmet koj e za bubanje kako sociologija ili pak istorija tie stavile mat nemozam da sfatam kako ,dali voopsto imaat pamet.Plus ne znaeme dali kje ima definicii ili pak zadaci ,odime na slepo .Imame ilijadnici formuli za vtora god ,kako kje gi naucime site ako ne davaat da gi napiseme na listovi ..Daj ako imate nekoi informacii kazete dali znaete sto kje ima ne testot...

Не се знае што ќе има, велат дека биле тајни тестови, само тие од министерството ги знаеле. :sweat:

I nemoze le da se pobara da se pomesti datumot,kako uspeale od site predmeti matematika bas da go vmetnat vo pondelnik ,ziti se ..
Jinna96

Фем почетничка

00
Мислења: 3
Зачленет: 22 Мај 2013, 13:26

Мислење 22 Мај 2013, 13:42

Добро тие од министерството не гледат ли дека низ цела држава се протестира ? Па луѓе каква е оваа демократија ..... на крај караеви ако не успее оваа со протестирањето јас сум за да дигнеме штрајк :D :D :D
Инаку навистина ли повторно ќе ги менеле списоците ? :(
Скриен текст: покажи
Во Струмица утре има протест ке излезам да се борам во првите редови :D :D :lol: :lol:
SweetCandyyy

Бело цветче

912
Мислења: 62
Зачленет: 02 Окт 2012, 21:37
A man who treats his woman like a princess is proof that he has been raised by a queen.

Врати се на Образование

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: antonija.a, JKT, Oleeenka, parfemlilav, pixy-star, potato и 19 гости