1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Филозофски факултет - Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од kawasaki-girl, 16 октомври 2010.

  1. kawasaki-girl

    kawasaki-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Ако има некој што завршил во оваа насока, или пак има некој близок пријател што бил или е запишан во овој факултет, ве молам да ми дадат подетална информација во врска со колокфиумите! Затоашто ми имаат кажано дека прашањата се истии за сите генерации! ја сум прва година и се плашам зошто немам поима какви ке бидат колокфиумските прашања!
    Поздрав!
    Очекувам одговор! :)
     
  2. EVA

    EVA Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    26
    Социјална работа и социјална политика- Филозофски

    Jas sum na toj fakuletet ne e nisto strasno na kolokviumite pred se esejski se odgovara , mnogu malku ima predmeti koi se na zaokruzuvanje mozam da kazam deka samo politicki sistem i covekovi prava bese na zaokruzuvanje , inaku vo globala site profesori se dobri moj sovet e da odis sto pocesto na konsultacii taka ke ti bide pojasno na sto poveke da se skonsentriras vo ucenjeto odprilika toa e , so sreka na kolokviumite.
     
  3. kawasaki-girl

    kawasaki-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Социјална работа и социјална политика- Филозофски

    Фала многу Ева... досега имав 4 колоквиуми и сите ми беа многу лесни, во петок имам само уште социјална политика, и многу се плашам затоашто тој предмет ми е некако најтежок..
     
  4. milk.honney

    milk.honney Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2010
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    23
    Социјална работа и социјална политика- Филозофски

    И јас заглавив со Социјална политика, ама кога почнав да го учам..пааа и не беше толку лошо
    4 прашања се и не толку тешки. Распрашај се мислам дека кружат некои прашања и одговори кои ги дава на колоквиуми и испити..барем така беше кога полагав јас. Dont worry ;)
     
  5. b.04

    b.04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Социјална работа и социјална политика- Филозофски

    Девојки.. завршив средно и сега се мислам дали да се запишам на овој факултет. Може да ми кажете пофалби/поплаки за факултетов, како вие се снаоѓате таму?... :wasntme:
     
  6. glamstik

    glamstik Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Социјален работник и социјана политика

    може ли некој да ми каже повеке во врска со овој факултет има ли работа тежок ли е како ви оди ?
     
  7. mace10

    mace10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    3
    А дали некој може да ми каже како стојат работите на педагогија, дали е многу тешко... големи ли се книгите... како се полага... :^)
     
  8. angel4e14

    angel4e14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    zdravo ima li nekoj sto e na bezbednost odbrana i mir na filozofski i kako e dali e tesko jas se zapisav godinava vonredno i ne znam uste nisto ako ima nekoj sto znae nesto za ovoj smer ve molam za bilo kakva informacija fala :)
    [mod-kirilica:3nfkjmjw][/mod-kirilica:3nfkjmjw]
     
  9. honorthyself

    honorthyself Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.273
    Дали може некоја да ми каже какви предмети се изучуваат на филозофија? Дали е тешко? Би можела да се запишам вонредно, бидејќи редовно ќе учам филолошки, но некако ме импресионира филозофијата. Па, секаква информација би била корисна. Благодарам. :)
     
  10. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    сакам да прашам дали има некој што ги дополагал трите предмети (психологија, педагогија и нз кој уште еден) на филозофски за да може да биде професор, асполвент сум на економски ама програма 3+ 2 сакам да ги дополагам овие 3 предмети за професор, како е процесот кога се запишуваат и кога се полагаат? колку се плаќа? ако има некој инфо ве молам детали, фала :*
     
  11. blesava86

    blesava86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    8
    Dali ima nekoj koj e prva godina na socijalna rabota i socijalna politika? Itno mi treba informacija.
     
  12. yokoono

    yokoono Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    18
    Незнам дали тука има некој што може да ми помогне,ми требаат книги или скрипти прашања се што имате за педагогија.
    од втора до четврта година
     
  13. white.angel

    white.angel Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    ми треба итно информација од некој што е запишан на социјална работа кој е таму запишан нека ми пиши најитно порака !!!
     
  14. afrodita94

    afrodita94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    531
    студирање историја

    Здраво дечки,нова сум на форумов и ми треба ваша помош.Отсекогаш сум сакала да студирам историја,па сега се двоумам на меѓу историја на уметност и чиста историја,слушнав дека било добро на историја на уметност.Па ајде,ако некој знае како е,или пак студира ,нека повели :)
     
  15. FairyGirl

    FairyGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Историја со архивистика

    Можете да ми кажете нешто подетално за Историја со архивистика? Има некоја девојка на форумов што студира таму? :))
     
  16. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Општи прашања

    Некое ваше мислење за филозофски факс смер психологија дали може да се запише вонредно и дали е многу тешко ? и што е подобро педагогија или психологија
     
  17. Angie.Angie

    Angie.Angie Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    9
    Некоја што е запишана на институтот по историја некои информации ако може да ми даде... :^) дали е тешко, има ли многу лоши професори? Со книгите како,што,од каде? Колку се плаќа и слично? :) кисссссс!
     
  18. bbutterfly

    bbutterfly Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    12
    Има некоја феминка што планира/сака да се запишува на филозофски т.е на социјална работа и соц. политика?
     
  19. Poison.Tree

    Poison.Tree Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2013
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    21
    Дали знае некој Дефендологија 2 дали ќе се полага во јуни, и мејл на Зорица Салтировска? Tnx
     
  20. yokoono

    yokoono Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    18
    Јас бев на историја една година,професорите повеќето се добри ама Наде Проева е лоша за сите нив заедно!!!Несакам да те исплашам ама јас би размислила двапати пред да вложам толку време и труд на факултет кој не е толку просперитетен....
    Верувај тежок факултет е и не е за потценување кога се работи за материјалот и учењето :)
     
    На nadja29 му/ѝ се допаѓа ова.