ТЕМА: Математика!

Мислење 10 Фев 2010, 16:39

Malechk0 напиша:
meredith напиша:Јас ти препрачувам пред испитот да одиш во црква и да запалиш една свеќа за математика.Јас тоа често го правам и сметам дека Господ ми помага.Најдобро е за испит да бидеш психички спремна.Јас пред тест на лист хартија ќе напишам НА ТЕСТ ЌЕ ДОБИЈАМ 5 и ќе го залепам на зид.Ти можеш на напишеш ЌЕ ГО ПОЛОЖАМ ИСПИТОТ.Така секој ден тоа го читам.Тоа функционира и е научно докажано.Може нема да веруваш пошто многумина не веруваат но е вистина.Мислата во твојот мозок поминува како импулс.Мозокот тој импулс го испраќа во космосот.Сето тоа што ни се случува е резулатат на нашите мисли.Ти живееш со мислата дека нема никогаш да го положиш испитот.Насочи ги твоите мисли кон мислата дека ќе го положиш испитот.Мислам дека сега ќе успееш.Послушај го мојот совет и те молам немој да ме сметаш за глупава,мрдната и сл.

Се согласувам со тебе ! :) од лично искуство ФУНКЦИОНИРА! :D

:lol: Не би рекла баш.Можеби позитивниот став ќе те ослободи од тремата, ама ако не си си го загреала столчето ништо од бизнисот.Можеби по некој друг предмет ми се случувало да препишам или да се извлечам некако, математиката си бара разбирање и нормално-вложен труд.Природните науки ми е задоволство да ги учам, ама за таа сметка општествените... :lol: .Историја осум години „учев“ и се сеќавам само на гладијаторите и на битките во амфитеатрите-ама за среќа имав добри школски па ќе ми ја раскажеа лекцијата пред час колку да имам поима.И за среќа пак си имав висока оцена :lol: :lol:
Аватар на корисникот
Braveheart

Зелено цветче
 
662
Мислења: 615
Зачленет: 31 Јан 2010, 14:44

Мислење 10 Фев 2010, 16:50

matematikata moze da se sovlada samo so dobro vezbanje. Jas iskrno obozavam matematika i koga imam cas po matematika se relaksiram i uzivam :)
Аватар на корисникот
LovelyGirl

Жолто цветче
 
278414
Мислења: 1536
Зачленет: 10 Фев 2010, 16:19
Локација: на месечината...

Мислење 13 Фев 2010, 22:44

ах таа математика да не речам загорчено....ама зачинето животов и тоа мнооогу.....отсекогаш ми била слаба страна :?
се се добри оценки ќе ги наредам и кога ќе дојде таа на ред ми штрчи ама ја преживеав...веќе не ми создава главоболки :lol:
Последна редакција: Go-Girl на 13 Фев 2010, 22:59; редактирано еднаш.
Аватар на корисникот
Go-Girl

Жолто цветче
 
39173720
Мислења: 3713
Зачленет: 22 Ное 2009, 19:20
Локација: Во срцето на некој примерок од спротивниот пол.
You'll never get to Heaven if you're scared of getting high!

Слика

Мислење 13 Фев 2010, 22:53

Море јас од тој предмет ќе се скренам,уште стопати да вежбам и полагам,не ќе биде ништо :x
Аватар на корисникот
kate21

Жолто цветче
 
317712797
Мислења: 4209
Зачленет: 20 Дек 2009, 21:43
Локација: ...залутана...
Ако во виното не можам да ја удавам тагата, тогаш ќе го удавам разумот :drunk:

Мислење 19 Фев 2010, 01:25

Обожавам математика. Решавам со музика и ме релаксира. Подобро би решавала задачи и проблеми, отколку да учам теории напамет.
Аватар на корисникот
EnnieFabulous

Зелено цветче
 
359186
Мислења: 718
Зачленет: 10 Јан 2010, 23:19
Beauty is how you feel inside, and it reflects in your eyes.
It is not something physical.


If you haven't cried, your eyes can't be beautiful.

Sophia Loren

Мислење 04 Мар 2010, 21:32

JAS NEMOZAM DA KAZAM DEKA JA MRAZAM MATEMATIKATA AMA SE STO KE NAUCAM ZA EDNA NEDELA ZABORAVAM I TAKA KOGA KKE SE NAVRATIME NA NEKOJA ZADACA JAS SUM DA RECAM "URTPEC". :?
Аватар на корисникот
stefan4e

Фем почетничка
 
00
Мислења: 25
Зачленет: 04 Мар 2010, 21:12

Мислење 07 Мар 2010, 20:52

Математика :D ми оди како предмет и го сакам само оваа година слабо ми се слуша на час па нема 5ка :?
sadangel

Зелено цветче
 
719771
Мислења: 983
Зачленет: 07 Мар 2010, 20:29

Мислење 08 Апр 2010, 15:48

Завршив факултет за јазици ама тоа не значи дека не сум ја сакала математиката. Имав добар (спремен) професор во средно и математиката ми одеше а во 5 оделение кога бев еднаш добив 1, после тоа си реков зар другите две глави ли имаат, се трудев и дури ми станаа омилени тие задачи од геометрија и алгебра во основно. за кратко време се подобрив на големо и имав 5 , наставничката мислеше дека сум препишувала но потоа виде дека стварно сум имала потенцјал и го задржав успехот.Многу сакам кога предавам граматика оти се базира на логика (добро, има мали исклучоци) а тоа е и математиката
Аватар на корисникот
orinoco

Сино цветче
 
6022
Мислења: 150
Зачленет: 06 Апр 2010, 18:08

Мислење 08 Апр 2010, 23:48

Теорија не доаѓа во предвид, но затоа математичките задачи ги обожавам :) . Кога решавам задачи едноставно се релаксирам. Единствен дел од математиката што не го сакам, тоа е веројатност :? инаку.....нема проблем.
Аватар на корисникот
Marionette

Фем почетничка
 
00
Мислења: 5
Зачленет: 01 Апр 2010, 23:36

Мислење 08 Апр 2010, 23:55

ja sakam matematikata i sum imala dobri oceni se do ovaa godina zs sea imam eden profesor ako go prasas nesto 1 pisi odam na spremanje za da nemam nekoj nedostatok odvaj cekam dr god nekoj dr profesor da mi dojdi matematika :D
Аватар на корисникот
BlueEye

Сино цветче
 
187
Мислења: 322
Зачленет: 24 Јан 2010, 21:40
Јас сум една од оние личности кои едноставно не можат а да не најдат задоволство во животот, па дури и кога ќе се случи нешто лошо.

Врати се на Образование

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: peregrina и 6 гости