1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Математика!

Дискусија во 'Образование' започната од meredith, 11 јануари 2010.

  1. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    :lol: Не би рекла баш.Можеби позитивниот став ќе те ослободи од тремата, ама ако не си си го загреала столчето ништо од бизнисот.Можеби по некој друг предмет ми се случувало да препишам или да се извлечам некако, математиката си бара разбирање и нормално-вложен труд.Природните науки ми е задоволство да ги учам, ама за таа сметка општествените... :lol: .Историја осум години „учев“ и се сеќавам само на гладијаторите и на битките во амфитеатрите-ама за среќа имав добри школски па ќе ми ја раскажеа лекцијата пред час колку да имам поима.И за среќа пак си имав висока оцена :lol: :lol:
     
  2. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    matematikata moze da se sovlada samo so dobro vezbanje. Jas iskrno obozavam matematika i koga imam cas po matematika se relaksiram i uzivam :)
     
  3. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ах таа математика да не речам загорчено....ама зачинето животов и тоа мнооогу.....отсекогаш ми била слаба страна :?
    се се добри оценки ќе ги наредам и кога ќе дојде таа на ред ми штрчи ама ја преживеав...веќе не ми создава главоболки :lol:
     
  4. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Море јас од тој предмет ќе се скренам,уште стопати да вежбам и полагам,не ќе биде ништо :x
     
  5. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Обожавам математика. Решавам со музика и ме релаксира. Подобро би решавала задачи и проблеми, отколку да учам теории напамет.
     
  6. stefan4e

    stefan4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    2
    JAS NEMOZAM DA KAZAM DEKA JA MRAZAM MATEMATIKATA AMA SE STO KE NAUCAM ZA EDNA NEDELA ZABORAVAM I TAKA KOGA KKE SE NAVRATIME NA NEKOJA ZADACA JAS SUM DA RECAM "URTPEC". :?
     
  7. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Математика :D ми оди како предмет и го сакам само оваа година слабо ми се слуша на час па нема 5ка :?
     
  8. orinoco

    orinoco Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    80
    Завршив факултет за јазици ама тоа не значи дека не сум ја сакала математиката. Имав добар (спремен) професор во средно и математиката ми одеше а во 5 оделение кога бев еднаш добив 1, после тоа си реков зар другите две глави ли имаат, се трудев и дури ми станаа омилени тие задачи од геометрија и алгебра во основно. за кратко време се подобрив на големо и имав 5 , наставничката мислеше дека сум препишувала но потоа виде дека стварно сум имала потенцјал и го задржав успехот.Многу сакам кога предавам граматика оти се базира на логика (добро, има мали исклучоци) а тоа е и математиката
     
  9. Marionette

    Marionette Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Теорија не доаѓа во предвид, но затоа математичките задачи ги обожавам :) . Кога решавам задачи едноставно се релаксирам. Единствен дел од математиката што не го сакам, тоа е веројатност :? инаку.....нема проблем.
     
  10. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    ja sakam matematikata i sum imala dobri oceni se do ovaa godina zs sea imam eden profesor ako go prasas nesto 1 pisi odam na spremanje za da nemam nekoj nedostatok odvaj cekam dr god nekoj dr profesor da mi dojdi matematika :D
     
  11. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071

    Тифани и јас сум на машински, можам да те утешам малку, во средно бев тапа математика едноставно немав појма, дури одев и на полагање :$ се запишав на машински искрено појма немам зашто... кога ги видов математиките прв пат слушав што се тоа изводи интеграли и останатите работи .... :D
    викам... а ова мора сериозно да го сфатам, почнав да одам на приватни часови за да ми се разјаснат работите, најдов добар професор, сега се е ок, дури почнав и да ја сакам математиката ми оди одлично,
    немај гајле, најди некој кој би ти ги објаснил основните работи и најбитните постапки, со вежбање ќе совладаш зашто искрено професорите не се сјајни, од асистентите може да се научи многу повеќе ;)
     
  12. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Брееееееееејјјј јас мислев дека само јас сум луда..дека само јас сакам математика :?:

    Ја обожавам математиката :) Отсекогаш сум била најдобра.
    Ме привлекува мистериозноста на тие бројки, алегбрата :) :) се се
     
  13. garudamon

    garudamon Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    61
    Математиката ми е живото :)
     
  14. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    па не дека ја сакам математиката |( ама интересна ми е :) ако и влезам во шемата знам правилно да ја играм :D доста многу научив во основно и средно, зашто наставничките ми беа ептен срцки и ме научија :) а кога отидов на факс |( се разочарав од проф :@ немам коментар :shake:
     
  15. Oluska

    Oluska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    24
    Омилена ми е математиката и уживам кога решавам задачи :D Едноставно ме привлекуваат бројките :rofl:
     
  16. Lil-bitch

    Lil-bitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    22

    :lol: :lol: Исто и мене :)
     
  17. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.826
    Допаѓања:
    9.746
    Пол:
    Женски
    matematika sum tapa...edvaj edna dvojka istavam....a i ucitelakata mi e odvratna :puke: ... bas sega imam vo momentov matematika............lelelelee...zaradi matematika se zapisav medicina ,bidejki se uci 2 godini... :@ :devil: :@ :swear:
     
  18. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.693
    Пол:
    Женски
    Хммм...подобро би вежбала математика отколку да учам лекции од по три страни...Не дека мнооогу многу ја сакам ама сепак не ни ја мразам...Не ми оди толку лошо,тестовите ги вадам 4-5 .. секогаш различно,а усно имам петка од најлошата професорка во гимназијата :P
     
  19. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Несакам математика воопшто !! се борам за двојка и се радувам на таа оцена како мало дете :D
     
  20. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    исто и јас срце ;) :*