1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полагање матура и уписи за на факултет

Дискусија во 'Образование' започната од anastasija19, 20 јануари 2010.

  1. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Јас кога го отворив линкот од Chrome ми се појави следново.

    Стиснав на proceed anyway и покрај тоа што ми покажува вакво известување. Не знам дали тоа е проблемот кај тебе или за нешто друго станува збор. Доколку користиш друг пребарувач, пробај преку Chrome. :)
     

    Прикачени фајлови:

    • Screenshot_5.png
      Screenshot_5.png
      Големина на фајлот:
      24 KB
      Прегледи:
      61
    На Butterfly.girl5 и feminium им се допаѓа ова.
  2. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    исто и кај мене на секое отворање преку Chrome :!: , преку друго ни немам пробано, но слободно стисни proceed anyway
     
    На Butterfly.girl5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Butterfly.girl5

    Butterfly.girl5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    114
    А после каде има поле за запишување семестар?! фала ви и на двете :)
     
  4. MonsterBaby

    MonsterBaby Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    2
    Добро јас сум бруцош, и сега кога треба да запишам семестар? Треба ли да чекам е-маил од факултетот со информации (корисничко име и лозинка/линк) за да можам да се најавам на Iknow? (мене сеуште ми нема стасано никаков е-маил) :worried:
     
  5. Butterfly.girl5

    Butterfly.girl5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    114
    Па да, мислам дека треба да ти стигне маил со лозинка, инаку како би се логирала...во маилот ти ја праќаат лозинката
     
  6. matejaaa

    matejaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2014
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    134
    Јас не можам да се најавам на iKnow системот, кога и пробам ми вика погрешна лозинка и ќе стиснам на заборавена лозинка и ќе си го пишам мејлот и вика Емаил адресата не постои во системот.
    Има некој друг ваков проблем или само кај мене е така? ://
     
  7. Butterfly.girl5

    Butterfly.girl5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    114
    матеа, не се најавуваме со лозинката која ја ставивме при најавувањето.тие податоци се веќе избришани од системот поради вториот уписен рок.значи од факултетот кога ќе ги внесат твоите податоци, ти стига маил со корисничко име и лозинка кои ќе ги користиш понатаму цело време додека си на тој факултет(барем така мислам).значи види си маил, таму ти ја пишува новата лозинка, ако претходно си пробала да се најавиш со лозинката од пријавувањето :)
     
  8. anastasijaanastasija

    anastasijaanastasija Активен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    3.9.2014. Во овој период ќе биде активно и ПРИЈАВУВАЊЕТО за Проект 30/35. Најпрво отворeте кориснички профил следeјќи го линкот „Регистрирај се“ (ова е потребно дури и ако сте аплицирале во Првиот уписен рок, бидејќи корисничките имиња ќе бидат избришани). Откако еднаш ќе отворите кориснички профил, следниот пат употребете го своето корисничко име и лозинка за да се најавите на системот

    ДЕВОЈКИ КАКОВ Е ТОЈ ПРОЕКТ 30/35? И ТИЕ ШТО СМЕ ПРИМЕНИ ОД ПРВ УПИСЕН РОК ТРЕБА ЕЛЕКТРОНСКИ ДА ПРИЈАВУВАМЕ СЕМЕСТАР??
     
  9. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Кај мене нема опција за запишување семестри, има само tab на кој пишува ЗАПИШАНИ СЕМЕСТРИ. Веројатно треба прво да почнеме со факултет, да ги дознаеме можностите за избирање предмети и слично па потоа да ни ги пуштат сите опции. :)
     
    На Butterfly.girl5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    Кај мене нема ни маил а не па опција за запишување на семестри(Ни во junk маил нема ништо).
    Кај другите правници има нешто или ЈОК :?:
     
  11. Butterfly.girl5

    Butterfly.girl5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    114
    викториан, мислам дека нема од сите факултети пратено ваков маил, сигурно на тие што имаат помал број на студенти ова му е средено, на останатите сеуште не...
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Black-Beauty

    Black-Beauty Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ваљда не сум толку глупа. Влегувам на www.iknow.ukim.edu.mk и се најавувам со корисничкото име и лозинката која ми ја пратија од факултет и никако не ми отвара. Невалидно корисничко име или лозинка.
    Да не знае некоја во што е проблемот... :devil:
     
  13. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    На мејлот би требало да ти пишува да го активораш акаунтот. Прво тоа треба да го стиснеш, а после тоа ќе се најавуваш.
     
  14. Black-Beauty

    Black-Beauty Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Се испоубив. Сменав лозинка и успеав... :lol:
     
  15. ilovemedicine

    ilovemedicine Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2014
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    695
    Пол:
    Машки
    Дали може да се запишам Дентална медицина, да ја завршам 1 година, и да се префрлам повторно од почеток на Општа Медицина.За малку, не го фаќам условот со поените за општа, но за дентална ги имам потребните поени.На дентална имаат различни предмети во споредба со студентите од Општа, па затоа мислам дека нема да ми ги признаат предметите и од поново ке треба да учам.
     
  16. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Оваа година повеќе нема слободни места на медицински, тоа дури од наредна година можеби, а за префрлање не сум сигурна. Така се префрлаат од Штип или Тетово тука во Скопје, ама од општа на општа, а вака општа медицина со стоматологија нема допирна точка, сосема различна тема е, но сепак, најдобро би било директно на факултет да се распрашаш за тоа. :)
     
  17. pasarora

    pasarora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    6
    Дали може да се префрлам од правен во Скопје на правен во Штип после прв семестар и има ли некоја процедура на плакање и испишување од Скопје и префрлување во Штип?
     
  18. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.811
    Допаѓања:
    38.281
    Пол:
    Женски
    Не, мораш да завршиш прва во Скопје, па да се префрлиш од втора во Штип, на пола семестар никој нема да ти дозволи.
     
  19. Paolita

    Paolita Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2014
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    150
    Пол:
    Женски
    Се најавив на iknow системот и разгледувам таму, и во категоријата предмети го гледам ова на сликата. И од кај сега тоа должи? Ова само кај мене се дешава или???
     

    Прикачени фајлови:

    • Capture.PNG
      Capture.PNG
      Големина на фајлот:
      1,7 KB
      Прегледи:
      206
  20. bootylicious

    bootylicious Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Ние што сме бруцоши треба сега да ги запишеме предметите,или да почекаме дур тргнеме?...Во полето "запиши семестар" го внесов зимскиот и сега не знам дали во "предмети" да ги запишам. :)