1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за проектни задачи

Дискусија во 'Образование' започната од Victorya, 5 февруари 2010.

  1. bitaaa

    bitaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    hellp pls

    epa vaka po itno mi treba raskaz vo vrska so site temi pa ako mozete da mi pomognete i ako nekoj ima zelbA DA pisuva povelete :D


    TEMA: eden narod ne isceznuva dodeka zboruva,misli i custvuva----vo sostavot treba da se opfati deka iako ima od site strani pritisoci,deka ubavuinata na majciniot jazik ne odrzuva,deka imame svoj identitet i deka mak jazik e nasiot koren/....


    TEMA: i koga ni e najtesko ne zaboravaj deka si covek i deka toa mora i da ostanes-----moralni i eticki vrednosti na covekot ne treba teskotijata da ne ponese.


    TEMA:kade se gledate sebe si vo idninata na ovoj svet-----site nie go socinuvame svetot i strukturata na ovoj svet


    pisete plsssss itno mi treba :D tnx
     
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.659
    Допаѓања:
    149.676
    Еве сега седнувам,првите три јас...другите некој друг...или ти сама,до 12 ќе бидат готови.
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. bitaaa

    bitaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.659
    Допаѓања:
    149.676
    Абе дете што те гледам чудно.Де задај мака,шркти нешто,прочитај,не туку блеј во мониторот како муле...утре човек од тебе треба да биде.На факултет ќе треба сама да се изразуваш да збориш,нема да го направи некоја форумџика тоа за тебе.
     
  5. bitaaa

    bitaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    hahah pa da dde pisuvam ama temive se katastrofaaaa
     
  6. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Битта, темиве се лесни, малку треба само да размислиш. Дееееееее, небаре ти дадоа да смислиш нова галаксија. Ајде малку потруди се. Ова важи и за другите кои бараат помош за проектни, матурски и слично. ДА е некоја тема што не е баш од општественото живеење или од материјалот од школо, ајде де, ама за вакви теми, треба сами да си смислите. Немој да се лутиш, не ти велам само тебе!
     
  7. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Бита која година си во школо? Да не се темите според некои дела (првите две) и ако се кажи од кои, може ќе се најде нешто ? :)
     
  8. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    еве по лилит јас сум.... :x ццццц....темава стварно ме иритираше....мислам оние што бараат не помош...туку да им напишеш...нема време за тоа а има време да дреме тука.......темиве се преубави...на едната имам пишувано, од пиреј чинам е....првата...ама кога немаш три книги во животот прочитано ќе ти бидат глупи темиве....значи да ве критикувам, свесно...затоа што и да ви напишеме една денес, утре кој ќе ти пишува????срцки најдобронамерно....читнете малку и потрудете се...ќе бидете на крај задоволни од самите себе...
     
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Втората тема да не е од Прадоксот на Диоген? Како така ми се чини. Ако ти се прочитани делата, сигурно ќе знаеш да напишеш.
     
  10. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    И јас помислив на Пиреј, имам правено на таа тема писмена ако е од таа кажи не ми е тешко да ти напишам :)
     
  11. bitaaa

    bitaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    ej ne e na pirej a ne e ni od drugo delo inace za pirej crno seme ,paradoksot na diogen znaci site dela mi se procitani samo sto tie romani nemaat vrska so ovie temi... samo pobarav mislejne i malku pomos a ne deka nemozam da napisam ili deka nemam citano dela ednostavno sum umorena od ucejne i mi trebase pomosh i na kraj na kraevite ne mi trebaat vasi soveti....ako znaevte nesto vo vrska so temite ke pisevte a ne da nagajgate i slicno :D po se izgleda imam najmnogu dela procitano od site vas.....inace sum 4ta god i ima 5 makedonski...edinstvena vo klasot :D
     
  12. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски

    Ако си толку „учена“ што не си напиша сама па бараш помош по форуми. Јас да сум ти професорката петка ќе ти ставам за фалење а единица не за знаење туку за културата што ја имаш!
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    580
    тука е се кажано, можеш да направиш дури и своја приказна, во стил како јазикот , културата се пренесувала, се пренесува, како каде и да идеш сепак ти си македонка и бла бла
    пример.
    се сеќавам како да беше вчера. Мојата баба ми ги раскажуваше приказните за нејзината младост.



    ова е уште полесно
    Земи нечија животна приказна и раскажи ја.......Додади нешто..како и покрај сите тешкотии, спева во животот, како помага на други


    Раскажи го твојот живот во иднината, што сакаш да бидеш, како го замислуваш, што би сакала да постигнеш за светот.


    Никогаш во средно не читав книги, но за писмени ме бидуваше, психологот мислеше дека се утепувам од читање..така да според мене книгите си немаат врска.
     
  14. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Oва ти се вика ем шуто ем боде....видовме колку имаш прочитано, сите од форумов заклучивме исто....а ти пиши и дека 10-ка имаш, сама се лажеш, петкашите не бараат помош по форуми, па уште итно, па уште 3 теми, па безвезе теми....и ти не побара помош, туку да ти напишеме....знаеме ние за темите ама која си па ти, па и ако знам да се тормозам со тебе....ццццц....ако ти имаш 5-ка (мада сигурна сум немаш поише од двојче некое на препишување) ....што ли е иднината на светов......
    п.с касни порасни, зоки поки и доктор оф боли не се вбројуваат во прочитани дела, и темата е од Пиреј....тврдам
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Hmm ovo od Ekonomsko e.Jas ucev Delovno komuniciranje vo 3-ta ama edinstven matreijal za ova mi e knigata od koja ucev,toa veke go imas :D
     
  16. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Незнам колку ќе ти е од корист сега, ама ке се обидам накратко
    Секој човек од своето раѓање поминува низ 4ри периоди или циклуси. Првиот е детство кога детето се раѓа, се запознава со околината, па се воспитува па тргнува на училиште. Е вториот е период е младоста односно адолесценцијата тебе што ти треба, во овој период се случуваат најголемите промени кај момците и девјоките, доаѓа до измена на телото , растење , и кога доаѓа во овој период до наполно созревање тоа може да доведе до психички проблеми кај двата пола.Овој период е карактеристичен (знам по себе затоа што се наоѓам во овој период), по тоа што младите сакаат сосема да се одалечат од родителите и сакаат сами да донесуваат одлуки што не е и баш најправилно, мислат дека се во право за се (лично не мислам дека сум за се во право) и уште некои работи. Останатите 2 периоди се зрелост и старост. + да додадм според мене сите периоди се карактеристични и специфични на свој начин и вреди сите да се иживеат.

    Ако не се снајде досега, што се сомневам ова ке ти биде од мала корист.
    ПС од социологија е , но мислам дека е поврзано со психологија
    позз
     
    На The Drifter му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.207
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Ми треба информација за драмата "Сид" :$ :angel:
    Што поголема раскажана тоа подобро :angel:
    Подобро би било и преку ЛП да ми пратите доколку најдете нешто :$
    Однапред фала ;)
     
  18. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Каква е таа информација? И таа информација што ја бараш можеш да ја најдеш само доколку ја прочиташ книгата др нема :)
     
  19. tamy

    tamy Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    3
    *Tekst*

    Neznaev pod koja kategorija da ja stavam temata pa ja staviv pod recepti hehe...Makedonski ke pravime pismena...Imame 3 temi ...Ljubov,Drugarstvo,Idna profesija...KE ve zamolam ako moze da mi pomognete za 2 temi Ljubov,Drugarstvo...TnX odnapred :D
     
  20. caccy

    caccy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    mi treba pismena za...SAKAM DA BIDAM ili MOJATA IDNA PROFESIJA...aj pisete ako znaete nesto