1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за проектни задачи

Дискусија во 'Образование' започната од Victorya, 5 февруари 2010.

  1. DeadMary

    DeadMary Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    53
    Книги и лектири од средно

    Овде не е местото ама морам да прашам... :| Дали некој има состав за тема „Разделба“ и за „Моите 13 години“ ! Ве молам некој ако има нека поши нешто...ве молам! :worried:
     
  2. viksyk

    viksyk Активен член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Текстови за писмена работа по м.јазик

    Дечки ми треба текст за писмена работа по македонски јазик до понеделник под наслов ,,Сонувам за..,, и ,,Љубовта главен мотив на писателите,,
     
    На Ellena07 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. jockaa

    jockaa Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    4
    Ја барам книгата . . .

    Ке може ли некој на кратко да ми прераскаже за лектирата "Снеговите на Климентина Евин" ја немам а за утре ми е незнам што ќе правам ке добијам 1.. на нет нигде ја нема фала многу само ми треба побрзо во кратки црти и најважни работи
     
  4. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Ако има некој нешто за осигурување на имот,фнансиски пазари и институции или фискален федерализам нека ми прати ЛП.Или било каков материјал од областа на економијата и бизнисот :) Фала
     
  5. MissHopeless1997

    MissHopeless1997 Активен член

    Се зачлени на:
    18 март 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ми требаат состави за писмена работа...

    Секогаш брзам во последниот ден, и никогаш немам инспирација за ништо. Значи вака, ако можете да ми помогнете навистина би го ценела тоа, пошто многу ми е битно утре на писмената да имам убава оценка :D Можеби вие веќе имате напишан состав, или пак имате инспирација на темите: "Трепери љубов во срцето мое" и "Една моја авантура". Има мали планови според кој треба да се пишува, и којшто треба да помогнат при пишувањето.

    Трепери љубов во срцето мое:
    Воведен дел:
    општо за љубовта, колку е таа битна во животот.
    Главен дел:
    -што ти се допаѓа кај момчето
    -внатрешен опис
    -надворешен опис
    -како таа љубов функционира
    Завршен дел:
    што мислиш ти за љубовта


    Една моја авантура:
    Воведен дел:
    општо за доживувањето авантури
    Главен дел:
    -една твоја авантура
    -чувства (секако треба да бидат искажани чувствата)
    Завршен дел:
    Излегуваш од раскажувањето за твојата авантура, одиш до општо. (но да биде поврзано)


    Нас професорот ни рече дека втората тема е ептен широка, и дека можеме да пишуваме многу широко.. затоа и нема некој си посебен план.. АКО МОЖЕТЕ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ НАВИСТИНА ЌЕ ГО ЦЕНАМ ТОА !!

    Благодарам однапред!
     
  6. loveBlair

    loveBlair Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    19
    Луѓе ве молам помагајте!! Дајте ми некој сајт со состави бидејќи утре правам писмена!!!!!! :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: :tmi:
     
  7. Marella

    Marella Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Слабостите на европското феудално опшество преку Хамлет

    Девојки ве молам за помош ако може да ми помогнете, кажете што да пишувам за почетен и завршен дел со тоа што почетниот треба да содржи класицизмот во Англија, Франција.. и за завршен слабостите на Хамлет се вклопуваат со слабостите на опшеството.. се мисли на феудалното опшество.. ве молам ако знаете или имате нешто пишете ми.. Благодарам однапред :)
     
  8. Pismena

    Pismena Активен член

    Се зачлени на:
    18 март 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Ми треба состав на тема „Зошто да не утешам, помогнам, израдувам„ ве молам за утре ми треба
     
    На kalendar му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Angelceto

    Angelceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    236
    Треба да направам мала проектна задача (2-3 страни)за успешна или не успешна бизнис организација (претпријатие). Некоја идеа за кое претпријатие би можела да пишувам (претпријатие за кое има информации на нет) или пак ако некој има некој готова уште подобро :)
     
  10. kalendar

    kalendar Активен член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ве молам да ми дадете состав на тема Зошто да не утешам,помогнам.израдувам ве молам за утре ми е.
     
  11. maja-z

    maja-z Активен член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    :)

    Феминки ми треба состави на тема ,,Парите - централен проблем во македонската драма помеѓу двете светски војни" .. или ,,Битово социјалните елементи во драмите ,,Печалбари" и Бегалка'". Доколку имате вакови слични состави или сте во можност да ми помогнете, ве молам пишете ми. :)
     
    На Tamaraj му/ѝ се допаѓа ова.
  12. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Јас сфаќам да барате материјал, линкови и сл. ама состави? -.- И стварно добивате нешто преку форумов или само така си губите драгоцено време овде?
     
  13. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Ако може некој во лп да ми го каже значењето на Антон Панов за македонската литература.
    Правам проект.Напишав и биографија,сега треба за значењето,па за најпознатата драма Печалбари.Само незнам за значењрто што да пишувам :?: Ај ако знае некој ЛП :)
     
  14. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Некој да има нешто за Оптички леќи тема, чисто да дополнам на проектната задача за матура што ја правам за братучед ми... Фала однапред :)
     
  15. MysteriousGirl15

    MysteriousGirl15 Активен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Книгата ти го осветлува патот кон иднината..

    Здраво.. значии ќе ми треба мал состав за оваа тема „Книгата ти го осветлува патот кон иднината“ па ќе ве замолам ако имате време да напишите нешто не мора многу ама итно ми треба за Понеделник писмена правиме.. ете нешто што веќе имам напишано -

    Што е тоа книга? Хартија од која учиме да ја изградиме нашата личност и odжд кoja учиме да живееме понатаму со неволјите кои ни ги задава животот. Книгата ни ја представува реалноста, светот во кој живееме и бескрајната човекова имагинација.. Низ екотo на една книга се наоѓа се она што на еден човек му треба, иако многу лесно проаѓа низ човековата рака, незабележана.. Денешниот свет сеуште ја нема запознаено неизцрпливата моѓ на една книга, нејзината цена. Оној кој никогаш не прочитал книга е сиромашен човек, не знае за љубов, семеjство, ниту пак за пријателство.
    Книгата сепак е една голема душа, ако човек знае да ја користи, без разлика кога е создадена, од кој автор, на кое место и во која област, Книгата е наследство на целиот свет.
    Книгата нема дно, таа е еден неисцрпен извор. Таа е приватен имот на секој човек на секој народ, на секоја цилизација..
     
  16. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    состав за еко акција,да не знае некој ?? :D ;(
     
  17. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Да не му се наоѓа на некој материјал за Антиепилептични Лекови? За матура ми е проектната, скоро сум готова, ама ми фали заклучок или некое надополнување за да ја збогатам малку....ако има некој ќе ми биде од голема помош :)
     
  18. teddi

    teddi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    202
    Пол:
    Женски
    Итно ми треба обработка за лектирата САМА од Горјан Петревск

    Итно ми треба обработка за лектирата САМА од Горјан Петревски
     
  19. tudox

    tudox Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ako ima nekoj sostav za sudbinata neka napise ...fala odnaprd :)
     
  20. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Што ти треба за судбината? Конкретно или општо?