ТЕМА: Помош за проектни задачи

Мислење 29 Мар 2012, 17:39

opsto .. na pr. sudbinska tragedija :)
tudox

Фем почетничка
 
00
Мислења: 2
Зачленет: 29 Мар 2012, 09:43

Мислење 30 Мар 2012, 14:16

Здраво Феминки... Потребна ми е помош од вас... кој може да ми смисли состав или да ми даде од некаде линк (само не од Гламстик ве молам) на тема ,,Зошто да не утешам, помогнам, израдувам" Инаку кога правевме подготовка за писмена Т.Е денеска на наставникот не му се допаѓаше мојата писмена ..па затоа ве молам за помош ...Тенкју :*
Аватар на корисникот
behappy

Фем почетничка
 
220
Мислења: 26
Зачленет: 30 Дек 2011, 23:43
All you need is smile....SMILE SMILE !!!

Мислење 31 Мар 2012, 12:28

Ми треба малку помош за темите што ми се за писмена..едната се вика Достоинство скршено од блесокот на монетите ( значи нешто во врска со печалбари ) и Сонот на жената низ страниците на мојот народ ( треба да се спомни за Света, Симка, Ката, Ана...за жените значи од македонка крвава свадба, печалбари и парите се отепувачка )
Аватар на корисникот
Sanela94

Бело цветче
 
2871
Мислења: 63
Зачленет: 15 Авг 2011, 18:55

Мислење 01 Апр 2012, 14:22

Девојки, дали некој ја има прочитано книгата "Островот на скриеното богатство" од Роберт Л. Стивенсон? Ако да, ќе ве замолам да ми ја прераскажете на кратко. Лектирава ми е за во среда, а јас почнав да ја читам вчера, па незнам дали ќе стигнам да ја завршам. Како и обично, лектирите ги читам за летниот распуст и веднаш си ги прераскажувам, ама оваа ни ја дадоа пред 2-3 дена како замена за "Црни овци". И немав доволно време да ја прочитам поради обврските. Па затоа, ако се најде некоја многу ќе ви бидам благодарна.
TheaEsposito

Жолто цветче
 
24441698
Мислења: 2006
Зачленет: 13 Ное 2010, 21:55
Локација: Wonderland.
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not.

Мислење 01 Апр 2012, 22:28

Aj ako ima nekoj za zlostorstvo i kazna,cicko gorio i smrtta na ivan ilic. MI TREBA ZA PISMENA...
em.v.v

Фем почетничка
 
00
Мислења: 3
Зачленет: 01 Апр 2012, 22:22

Мислење 01 Апр 2012, 22:33

em.v.v напиша:Aj ako ima nekoj za zlostorstvo i kazna,cicko gorio i smrtta na ivan ilic. MI TREBA ZA PISMENA...

Ццц во 12 саат направи профил само за да побараш помош ... :x баш пред некој ден пишував на братучетка ми за првите две теми, и само што сакав да ги избришам, него ај може ќе ти се најдат ( види инбокс )...
Аватар на корисникот
Nevermore

Зелено цветче
 
1456381
Мислења: 527
Зачленет: 29 Јан 2011, 01:05
Слика

Мислење 16 Апр 2012, 14:45

Поучително слово од Климент Охридски случајно да не ја има некој прочитано да ми прераскаже на кратко ? благодарам однапред :)
ivonaaa97

Фем почетничка
 
00
Мислења: 11
Зачленет: 29 Јан 2012, 03:05

Мислење 17 Апр 2012, 18:28

Девојки ми треба помош од вас!
За задача имам да напишам текст по англиски на тема "The person I would most like to meet" па ако можете да ми помогните и да ми дадите некоја идеа (ваше мислење) или пак можеби ако имате некој сличен текст.
Аватар на корисникот
SaraTodorova

Фем почетничка
 
00
Мислења: 5
Зачленет: 06 Апр 2012, 13:20

Мислење 18 Апр 2012, 20:58

помош
ако може некој да ми прераскаже од овие поучителни слова, зашто ја немам книгата
Поучение на Воскресение, Поучение на преображение Госдподње, слово за врбица, слово на велиден...
ivonaaa97

Фем почетничка
 
00
Мислења: 11
Зачленет: 29 Јан 2012, 03:05

Мислење 18 Апр 2012, 21:13

СараТодорова каков текст ти треба по англиски јазик ?
Аватар на корисникот
jagotka123

Жолто цветче
 
553
Мислења: 1175
Зачленет: 03 Мар 2012, 19:13

Врати се на Образование

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Licious, SmilerGirl и 16 гости