1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за проектни задачи

Дискусија во 'Образование' започната од Victorya, 5 февруари 2010.

  1. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    На enciklopedija му/ѝ се допаѓа ова.
  2. s.k.r.s.e.n.a

    s.k.r.s.e.n.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    па вака ми треба есеј на тема :културата на младите во накедонија
    1.каков е системот на вредности на младите до 18 г ?
    2.кои вредности најмногу ги ценат ?
    3културни белези?
    4. по каква колективна меморија ќе биде запаметена мојата генерација? итн
    ве молам накјасно до 24 h за утре сабајле ми е
     
  3. maaa

    maaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    сакам тема како да заштедам електрична енергија
     
  4. maaa

    maaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    ај ве молам и на мене помогнете на темата електрична енергија
     
  5. anitram

    anitram Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    кризата на реал социјализмот

    Ако има некој некаков материјал општо за реал социјализмот и за причините кои ја предизвикале кризата нека пише.
     
  6. sara.pp

    sara.pp Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Како се пишува рецензија за педагошки час??????

    Луѓе итно ми е потребна помош!!!! :sweat: :sweat: :sweat: Треба да напишам рецензија за педагошки час!!!Кој има позанвање чекам мислења.секоја помош е добредојдена . како треба да изгледа таа рецензија,што содржи??? ве молам помагајте :sweat:
     
  7. Snaodlivko

    Snaodlivko Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Девојки ве молам помагајте..ми треба дефиниции за деловите на човечкото тело: ми треба за глава,врат,трепки,брада,уста,рака,стомак,дланка,грклан...да биде објаснување на зборот што е фактички и потеклото на зборот ако може...однапред благодарам,инаку јас сум од филолошки факултет ама не мачат со овие работи замислете :D :sweat: чекам дечки,ми треба за да направам семинарска
     
  8. hristin4e

    hristin4e Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    Девојкии ми треба помош за Инвестиции во македонија - од осамостојувањето до денес... па ако има некој некој материјал или пак некој линк за тоа нека пушти.. ви благодарам..
     
  9. sweetgirl92

    sweetgirl92 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    1.866
    Девојки ај ве молам за помош викендов пишивав состави за писмена и за мене и за сестрами значи вчера напишав 5 состави :@ ми остана уште еден но никако неможам да добијам инспирација и нз како да го почнам а морам денес да го напишам зашто за утре ми треба ајде ако сакате кажете некоја реченица за почеток па потоа јас ќе го завршам на тема Образованието-Клуч на успехот. Однапред ви благодарам.
     
  10. My.self

    My.self Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    2
    Ми треба тема, за проектна задача по англиски јазик!
    Не знам зашто да се одлучам, а веќе мора да ја пријавам! Help !
     
  11. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    Јас минатата година имав проектна по англиски и ја избрав за тема книгата "Romeo and Juliet". На интернет имаше премногу работи, а и секаде можеш да дојдеш до потребни податоци. Плус прелесно е за учење :)
     
  12. littlegirl92

    littlegirl92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    13
    Јас мислам дека најважно е да одбереш тема што тебе ти се допаѓа и која сакаш да ја одработиш.
    Можеш да се водиш по тоа што факултет сакаш да идеш, па така полесно да решиш.
    Ако треба помош кажи, многу имам мерак за проекти правење. Ми фали тоа на факултет :*
     
  13. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Пред 2 години кога спремав проектна задача, избрав да пишувам за Мартин Лутер Кинг. Случајно го слушнав неговото име на Вести и така се одлучив. Ама ептен лесно поминав, ги науцив само најбитните работи за неговиот живот и дело и тоа беше се.
     
    На The Drifter му/ѝ се допаѓа ова.
  14. My.self

    My.self Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    2
    Благодарам. Инаку одлучена сум веќе да одам на филолошки, затоа избрав проектна англиски :)
     
  15. walle

    walle Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Е па вака... потребни ми се состави со уметнички стил за "Парадоксот на Диоген" од Томе Арсовски и за песната "Тешкото".... ако му се наоѓа на некој ке ве замолам да го напиши оти јас и уметничкиот стил не си се сакаме баш многу... фала однапред
     
  16. Francheska

    Francheska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Ве молам помош за есеј по англиски Итно е !

    Девојки може ли некоја да ми помогне за есеј по англиски на тема
    1 If you could change 3 thonngs in the school you attended what changes would you make?
    2 If you could invent one new thing what product would you develop?
    250-280 збора Благодарам однапред
     
  17. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    580
    Ве молам помош за есеј по англиски Итно е !

    А да го смислиш на македонски па само некој да ти го преведе??? Извини што ти кажувам вака ама можеш и на нет да си најдеш речник и да си преведеш, зошто, многу нормално треба да знаеш што се работи во есејот, а мислам и дека ова прашање може да стои и во сакам да прашам.
    Она што сакав да кажам е....темите се прелесни, не верувам дека не знаеш што да напишеш. И, како филолог, малце сум строга ама, барам да се знае англискиот јазик, а тука се бара само најосновното. Ако не се потрудиш нема да научиш. Затоа ти дадов совет, смисли на македонски, потоа потруди се со речник да преведеш, е тек тогаш ако имаш проблем побарај совет.

    И не ми е јасно бе, како учевме ние во свет без интернет?????????????????????
     
  18. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.045
    Допаѓања:
    23.483
    да бе, и мене вака ми пишуваа есеи. |( Што нема да видиш бе. Дај загреј го газот и напиши нешто сама, па МОЖНО е некој да ти го поправи. А дека некој од форумов ке губи време тебе да ти напише есеј, не се надевај многу многу. |(
     
  19. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.737
    Допаѓања:
    65.146
    Пол:
    Женски
    Темава е отворена за совети и помош. Доколку некој знае нешто, има некаква корисна информација, нека помогне. Во спротивно ве замолувам да се воздржите од оф топици и префрлувања.
    Благодарам :)
     
    На MarchelineAmaru и KuklickaSk им се допаѓа ова.
  20. My.self

    My.self Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    2
    Па вака .... бидејки на страницава за матура нема пример за тоа како треба да изгледа една проектна задача по англиски јазик....прашувам дали таа треба да изгледа исто како проектната по македонски или?
    Благодарам
    :)