ТЕМА: Правен факултет - Кичево

Мислење 22 Мар 2011, 23:57

Ме интересира се во врска со овај факултет. Знам дека има дисперзирани студии во Струга и Битола,
ако има некој запишано на овој факултет слободно нека коментира. Позз
Аватар на корисникот
mime87

Жолто цветче
 
1454639
Мислења: 2929
Зачленет: 01 Окт 2010, 14:26
САМО еден кога сака- малку е...

Мислење 23 Мар 2011, 00:28

Правен факултет -Кичево? Под кој универзитет е?
Аватар на корисникот
Sharlott

Бело цветче
 
1321
Мислења: 75
Зачленет: 19 Мар 2011, 15:56

Мислење 23 Мар 2011, 13:27

под универзитетот св.Климент Охридски
очигледно нема феминки таму запишани :)
Аватар на корисникот
mime87

Жолто цветче
 
1454639
Мислења: 2929
Зачленет: 01 Окт 2010, 14:26
САМО еден кога сака- малку е...

Мислење 23 Мар 2011, 15:06

Не знам, јас прв пат слушам дека таму отвориле факултет. Ај можеби некоја ќе се јави :)
Аватар на корисникот
Sharlott

Бело цветче
 
1321
Мислења: 75
Зачленет: 19 Мар 2011, 15:56

Аватар на корисникот
mime87

Жолто цветче
 
1454639
Мислења: 2929
Зачленет: 01 Окт 2010, 14:26
САМО еден кога сака- малку е...

Мислење 23 Мар 2011, 16:20

Правен Фахултет Кичево паа знам дека професори во најголем дел им се од Скопје дека не работат по систем ЕКТС имало многу студенти сакам да кажам во живот е факултетот :D . Многу полесно од Скопје :!: без услови и глупости :?: Школувањето е 4+1 за разлика од Ск и било мноооогу полесно се положува имаат поинаков систем на бодување преполагања итн....
Аватар на корисникот
vendiii

Жолто цветче
 
2332454
Мислења: 1361
Зачленет: 13 Фев 2011, 15:02
Локација: Планета Земја
Слика

Мислење 01 Сеп 2011, 09:20

ајде уште малку едвај чекам да почнам :)
Аватар на корисникот
mime87

Жолто цветче
 
1454639
Мислења: 2929
Зачленет: 01 Окт 2010, 14:26
САМО еден кога сака- малку е...

Мислење 28 Дек 2011, 17:54

a кој смерови ги има
aci2011

Фем почетничка
 
00
Мислења: 7
Зачленет: 25 Дек 2011, 21:29

Мислење 14 Апр 2012, 09:31

Гледам малку феминки колешки имам :) јас сум апсолвент на ПФК, како што видов од датумот mime87 сигурно веќе си почнала на факултет, така што знаеш и сама се што те интересира, јас само сакав да искоментирам во врска со споредбата со другите правни факултети - се знае дека Јустинијан има традиција и име и дека каде и да се отвори друг факултет пак него ќе го сметаат како најквалитетен, ама со оглед на тоа што се случува последниве неколку години, не сум баш сигурна. Мислам, самите факти зборуваат: на мојот факултет ви требаат 40 испити за да дипломирате, не се полага со прашања на заокружување туку со пократки или подлоги одговори со раскажување (кога веќе го нема усното полагање барем писмено да знаар студентите да се изразат), а во однос на фаќањто услов, тоа го нема според ектс така да не би требало да го има ни на факултетите во скопје, зашто неположените предмети едноставно се презапишуваат и кога ќе го достигнете максималниот предвиден број на запишани кредити 36 неможете други предмети да запишувате. Исто така, многу добро е тоа што имате контакт со професорот, а не како на некои факултети каде до професорот неможе да дојдете па таман да се работи за живот или смрт :) како и да е си го изнафалив факултетот, ама мислам дека за сите што размислуваат да се запишат на Правен а се од регионите на Кичево, Битола или Струга треба да му дадт шанса на овај факултет зашто навистина не е некој бош факултет каде нема да добиете квалитетно образовани.
:!: Ама не е баш толку лесно, така да ако очекувате дека само така ќе поминете, откажете се
Аватар на корисникот
loola23

Фем почетничка
 
811
Мислења: 27
Зачленет: 19 Јул 2011, 01:36

Мислење 14 Апр 2012, 14:10

Секој си го брани факултетот свој, ама една познаничка се запиша таму вонредно а живее во Скопје онака колку да има и правен факултет втор, и вика полесно - здравје! Кој сака да си изгага факултет да се запише. Оди само на полагање, вика полесно од било кој приватен дека е :) Плус многу од запишаните биле со врски, како нејзе. Е сега ја не знам што е како е, само да кажам што сум чула искуство, во стил кој сака лесно да си помине нека се запише и да не му ја мисли многу-многу :)
Аватар на корисникот
Plavusa.17

Жолто цветче
 
58443089
Мислења: 4076
Зачленет: 20 Мар 2011, 10:57
Слика

Врати се на Образование

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: doll.a, marchiiii и 40 гости