1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

С.Е.П.У.Г.С ,,Васил Антевски- Дрен"

Дискусија во 'Образование' започната од ivana-milanovska, 5 јуни 2011.

  1. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Какви професорки се:
    - Наќева (деловно)
    - Елена Црвенова (економија)
    - Гордана Митева (економија изборен и деловно изборен)
    - Данка (сметководство)
    - Жанета (пракса)
     
  2. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Најбитното нешто што треба да го знаете за кај Наќева е никогаш да не дозволите да ви стави 1ца во дневник. Ќе ви го влече до крај на година и и да научите за 5ка, максимум онака преку сила ќе ви стави 3ка. Ако не сте присутни на испрашување, а ве прозвала, ќе ви стави 1 во дневник. (ми се случило)
    Принципиелна жена, добро предава. Некогаш испрашува по неколку ученици на табла, без учебник и дошепкања. Тестови дава само кога нема време за да ги испраша сите. Плановите на табла што ги пишува некогаш имаат работи што ги нема во книга, а ги бара на испрашување. Не сака учење на памет.
    Така да, совет, бидете присутни на нејзините часови. :D
    Жанета е многу лабава професорка, лесно става 5ки.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    А ако си болен и не си на школо, а Наќева испрашува и те прозве 1ца ли ќе ти стави? :o
    Или само во случај ако од нејзиниот час си отсутен? :/
     
  4. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Можно е и тоа. Јас не бев дојдена цел ден во школо и пак си добив 1 :D Ако си отсутна подолг период ваљда нема да ти стави.. не знам, зависи каков и е денот.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Mia-K

    Mia-K Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    288
    Пол:
    Женски
    Ќе може мислење за Мирче математика(ми изгледа прееемногу лош),М ирјана-Мими по македонски и Радмила К по јавно право? :)
    Фала однапред..
     
  6. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
     
  7. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.414
    Радмила, најдобра професорка која што ми предавала до сега. Има многу разбирање, иако тестовите и се тешки, секогаш и се од прашањата шпто ги диктира, така да од нив учи и одговарај си ги со време - никако да ти се собираат да ги учип од еднаш. Испрашува тоа што си грешил на тестот, и поправа многу лесно. Едноставно женава ја сакав највеќе од сите професори и ќе ми фали.

    Мирче - неподнослив човек. Стресови само ми ствараше. Ако планираш да учиш, ако искачаш на табла ќе имаш 5, ако не 2че или 3че како што ќе му текне. Па и да добиеш 1, ќе го поправи. Гледај да не те крене на табла, не го гледај во очи, бркај си работа.
     
    На MagicnaProlet му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    2.798
    Пол:
    Женски

    Мирче е човек без трпение и толеранција. Не знам зошто сеуште е професор кога мислам дека е во состојба и да крене рака на некого. Колку и да не знаеш не смееш да го прашаш да ти објасни, тешко тебе ќе биде. Како што ти кажале избегнувај контакт во очи со него. Инаку на табла крева многу често, и скоро сите.
    Јас ја имав таа среќа да не ме крене ниеднаш во цела година. Веројатно затоа што не му идев на часови :D Кога ми предаваше мене не запишуваше и само 4-5 од цел клас му одеа. На крај единици немаше, петки 1-2 тие што нонстоп му работеле на час, што ги мачеше ептен. Другите оцени од ракав му беа ставани. Тестови не прегледува , онака става оцени и препишување има премногу :)
     
  9. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Кажете нешто за Јанкуловска право,Бриндевска јавно право и Фани бизнис.
     
  10. Xred

    Xred Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    3
    Moze li nekoj da mi dade sostav za Јас како општествено битие I godina ekonomski itno e
     
  11. sandrich29

    sandrich29 Активен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Мирче изгледа строг да, ама е многу звер човек, се смееш со него на часови. Можеш комотно да си бегаш од часови, ретко запишува. Факт е дека нема ништо да научиш кај него математика зошто не објаснува како што треба и тоа што го предава он го нема во учебникот, на тестови се препишува ...
    Радмила е премногу добра професорка, според мене е најдобра. Многу добро предава, воопшто не е строга. Многу пати рекла после тестот нема усно одговарање, нема поправање оценки а после тоа повторно дава да поправиш. Тестовите се лесни што ги прави, и да те види неколку прашања дозволува да препишеш ама не да претераш буквално целиот тест да го препишеш од некој, а и самата професорка ти помага нешто знае да ти каже. Баш ми е жал што предава само на 1ва и 2ра година, кога видов какви професорки имав во трета и сега во четврта си ја барам Куцуловска назад :(
     
    На MagicnaProlet му/ѝ се допаѓа ова.
  12. DramaQueen1

    DramaQueen1 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    429
    Допаѓања:
    156
    Ме интересира од која смена се од понеделник прва година?
     
  13. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Втора
     
  14. mwatchi

    mwatchi Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Може да ми кажете несто за професориве:
    Марија Божиновска - математика
    Анета - англиски
    Славица Роповска - германски
    Тијана Здравич - историја
    Душица - информатика
    Дијана Арсовска - социологија
    Лила Ристовска - бизнис
    Љиљана - устав
    Радмила К - право
    Киселичка - ликовно
    Небојша - спорт
    :)
     
  15. I.want.to.sleep

    I.want.to.sleep Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    469
    Душица информатика е врв жената... секогаш кажува некои шеги, многу ми е интересна а и добро предава.
    Лила Ристовска - Ми изгледа на многу фина, добра, толерантна професорка. Има огромно знаење кое сака да го пренесе. Супер е, многу ми се допаѓа начинот на кој предава.
    Небојша - не ми се допадна на прв поглед, ќе видиме понатаму.
     
    На mwatchi му/ѝ се допаѓа ова.
  16. sandrich29

    sandrich29 Активен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Дијана Арсовска мене сега во четврта ми предава граѓанско и е многу срце жена, има многу и квалитетно знаење, сака да не научи. Никогаш не е досадно кај нејзе на час, најверојатно е до професорката сите се мирни ја слушаат. Радмила е најдобрата професорка кажав и претходно погоре прочитај :) За Киселичка баш и незнам што да ти кажам, незнам како да се изразам на кој начин за да ја опишам. Многу е буквалиста, бара све да и е нацртано како што треба, одпозади на листот ако си шкртнала ти става единица кога ги прегледува цртежите затоа што мисли дека си зимала цртежи од некој друг. Ако не и однесеш цртеж на време става 1 се додека не и ги донесеш сите цртежи не ги прегледа. Внимавај си на ова зошто е терсене жена. Јас додека ги потпишував цртежите гледајќи во на другарката листот, замислена и јас се потпишав как другарками избришав со коректор и кажав на професорката и ми стави единица морав цртежот поново да го цртам и наредниот пат да го однесам заедно со другите цртежи за да ми ја поправи единицата. :D
     
    На MagicnaProlet и mwatchi им се допаѓа ова.
  17. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.414
    Едноставно на Киселичка носи и твои цртежи па колку и да се грди, не става тешко 5ки, само да ти се сите, и да се направени како што кажала она, со такви техники. Воопшто не е тешко..
     
  18. nelisumsrce

    nelisumsrce Активен член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    9
    Данка по сметководство како испрашува? :)
     
  19. nelisumsrce

    nelisumsrce Активен член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    9
    Економска географија Бети како испрашува? на прашања или на раскажување? :)
     
  20. nelisumsrce

    nelisumsrce Активен член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    9
    Фала за исцрпниот одговор :clap: