1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за изработка на семинарска работа

Дискусија во 'Образование' започната од WhiteAngel, 8 февруари 2011.

  1. moon111

    moon111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2019
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Здраво , дали ќе може некој да ми каже некоја книга треба да пишувам семинарска за Исак Њутн , каде што ќе можам да најдам некој материјал башка од овај на интернет .
    И да ми предложите што да пишувам во воведот и заклучокот.
    И уште нешто бидејќи ќе имаме многу кратко време околу 5 мин . да презентираме што кажувате во тие минути , мислам сигурно нема толку време па да објаснуваме тоа што сме го напишале.
     
  2. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.317
    Пол:
    Женски
    Има страна се вика pdf drive таму имаш книги или најди некој трудови од гугал за него, но обавезно стави фусноти од каде што си извадила. Ако е општо за него тогаш во воведот пишуваш што сакаш да постигнеш со семинарската, а во заклучокот скратена верзија од цела семинарска, односно накратко раскажано. За презентацијата, издвои што е според тебе најбитно, не мора се да кажеш.
     
    На moon111 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. gloria1

    gloria1 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2021
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Здраво,сакам да прашам како се става footer и број на страна и како се уредува содржина за да не се пишува точки......?(ворд)
     
  4. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.317
    Пол:
    Женски


    Се надевам ова ќе ти помигне. Ако имаш нешто дополнително што ти треба помош барај на YouTube или Google.
     
  5. mnakvadrat

    mnakvadrat Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2020
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    здраво дали има некој семинарска на тема Рецедивизам за предмет казнено право
     
  6. SStasia

    SStasia Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2017
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    1.276
    Пол:
    Женски
    Вака, се скапав барање од професори, од студенти од сите шо ги познавам никој нема/нејки да дај материјал на тема Деловно и професионално комуницирање. На Графички смер сум запишана на технички факултет и професорката ми рече:
    upload_2022-6-6_23-50-11.png
    Материјал не ми дава, други студенти шо прашав го немат овај предмет и незнам кај да барам. Некој да ми помогни да ми кажи кај можам да најдам материал од ова? Најдов нешто на интернет ама врска немам дали е то то шо ми треба и врска немам шо да прам.
     
  7. Друштвена

    Друштвена Активен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2023
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, изработувам семинарски/магистерски/дипломски трудови со искуство веќе 4 години. Доколку на некоја од вас и е потребен некаков труд периодов пишете ми ЛП :) Поздрав
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.