ТЕМА: Состави

Мислење 13 Мар 2012, 14:49

Може ли да ми дадете некоја идеја и некој реценици за хуманост,поима неам што да напишам :|
Аватар на корисникот
kucence55

Фем почетничка
 
141
Мислења: 24
Зачленет: 02 Фев 2012, 16:08

Мислење 13 Мар 2012, 16:06

Има ли некој на форумот состав за Пријателството општо .. ми треба за утре а немам време да посветам големо внимание да го пишувам. Фала однапред :))
SimonaX

Фем почетничка
 
00
Мислења: 17
Зачленет: 26 Фев 2011, 11:18

Мислење 13 Мар 2012, 17:32

дали има некој состави по македонски јазик за 3 година пишувано за злосторство и казна, за ревизор и тие др... ? и ако има да ми ги прати :)
Аватар на корисникот
LitttleRNBPrincess

Сино цветче
 
2811
Мислења: 258
Зачленет: 21 Јан 2011, 23:39
И Кога Мислиш Дека Ги Знаеш Сите Одговори, Животот Ти Ги Менува Прашањата...

Мислење 13 Мар 2012, 19:26

Adi888 напиша:
Butterfly15 напиша:Да не има некој состав за Ревизор од Николај Васиљевич Гогољ и за Смртта на Иван Илич од Толстој? :?:

Јас имам за Смртта на Иван Илич, чекај лп :) :*

А дали ќе можеш и мене да ми пратиш? :$
Аватар на корисникот
Monique995

Сино цветче
 
200113
Мислења: 247
Зачленет: 09 Дек 2011, 22:50
#ЗаИнат!

Мислење 14 Мар 2012, 15:44

Итно ми треба состав на некој од следниве теми:
-Моите права/одговорности
-Мирот и јас
-Детската радост и детската тага
Фала однапред ! :* :)
Аватар на корисникот
Minareli

Сино цветче
 
1922
Мислења: 121
Зачленет: 15 Фев 2012, 14:46
Nemoj se ničemu čuditi. Stvarnost ima dva lica, ljudi takođe.

Мислење 14 Мар 2012, 17:33

Може ли помош? Напишете ми краток состав на тема .Зашто да не утешам, помогнам, насмеам. Ве молам побрзо за утре ми е! :D
Аватар на корисникот
annabieber

Бело цветче
 
90
Мислења: 57
Зачленет: 09 Јан 2012, 14:34

Мислење 15 Мар 2012, 17:45

По македонски јазик имам писмена ве молам нашпишете ми состав за некоја аваннтура
Аватар на корисникот
jagotka123

Жолто цветче
 
553
Мислења: 1175
Зачленет: 03 Мар 2012, 19:13

Мислење 15 Мар 2012, 21:39

annabieber напиша:Може ли помош? Напишете ми краток состав на тема .Зашто да не утешам, помогнам, насмеам. Ве молам побрзо за утре ми е! :D

И мене ми треба :D
Аватар на корисникот
Elika

Сино цветче
 
36121
Мислења: 141
Зачленет: 18 Авг 2011, 13:45

Мислење 15 Мар 2012, 21:46

Ако е офтопик преместете го во соодветна тема :lol: Ама сепак е состав, еве ви идеа ако случајно имате тема за филм и поука од него :D
Слика
Превзмено од fakulteti.mk
Аватар на корисникот
teddybear

Жолто цветче
 
1029413605
Мислења: 2681
Зачленет: 28 Дек 2009, 13:51
Локација: Somewhere over the rainbow, where troubles melt like lemon drops ...

Мислење 16 Мар 2012, 00:12

Cekoram niz zivotot, slusam samo glasovi no ne gledam nikoj.Da.Sama sum,nema nikoj.Naednas zdogleduvam svetlina,silna svetlina sto me zaslepuva i ogromna toplina so mi ja topli dusata.tamu nekade vo dalecinata vo odblesokot se gleda edno prekrasno sustestvo.ljubopitna da vidam so e toa so tolku silno bleska jas prodolzuvam da cekoram napred,cekoram,cekoram i naednas te zdogleduvam tebe,no uste nemozam da go vidam tvoeto lice.Gi podzatvoram ocite i gledam deka toa ne e nikakva smetlina tuku bleskaat tvoite oci,a toplinata izleguva od tvoeto srce.Ja pruzam rakata za da te dofatam,no zaludno e ,premnogu si daleku,vikam po tebe no ti ne me slusas.stoime taka i dvajcata se gledame,tolku blisku a sepak predaleku sme.Se prasuvam,oh boze zosto mora da e tolku surova realnosta,posle tolku vreme zdogleduvam nekoj sto uspea da mi ja stopli dusata za mig no toj e tolku dalecen,duri nedostizen.
Аватар на корисникот
N.Kety

Сино цветче
 
304442
Мислења: 452
Зачленет: 22 Јан 2012, 01:27
Don’t trust too much, don’t love too much, don’t care too much because that ‘too much’ will hurt you so much...

Врати се на Образование

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: mode-kristina и 8 гости