ТЕМА: Состави

Мислење 16 Мар 2012, 21:44

Девојки овде најдов многу состави па може на некоја од вас ќе ви помогне :) копи пејст на линков :D
Скриен текст: покажи
http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16919&PN=2
Аватар на корисникот
anastasijaki

Жолто цветче
 
16561203
Мислења: 2022
Зачленет: 02 Фев 2011, 21:09
Локација: Во нашиот дом полн со љубов :) <3
Слика


Слика

Мислење 17 Мар 2012, 15:30

Devojki mi treba itno voveden del za sostav ,,Sonuvam za..,, i ,,Ljubovta glaven motiv na pisatelite,, ..
Аватар на корисникот
viksyk

Фем почетничка
 
12
Мислења: 7
Зачленет: 03 Мар 2012, 23:48

Мислење 17 Мар 2012, 15:46

viksyk и јас ги имам тие состави за писмена..
Аватар на корисникот
loveBlair

Фем почетничка
 
1721
Мислења: 28
Зачленет: 02 Мар 2012, 12:21
Локација: Manhattan, New York
I'm not a stop along the way, I'm a destination.. :*

Мислење 17 Мар 2012, 16:45

Дали може да ми помогне некоја членка за состав на тема Моето училиште -неговата улога и средината ? ако има некоја идеа или состав нека ми пише лп. Ви благодарам однапред :) :)
Аватар на корисникот
Thebestone

Сино цветче
 
5628
Мислења: 183
Зачленет: 08 Јан 2012, 17:45

Мислење 17 Мар 2012, 23:23

Ми треба состав за Чичко Горио и злосторство и казна
donpro

Фем почетничка
 
00
Мислења: 1
Зачленет: 17 Мар 2012, 23:07

Мислење 18 Мар 2012, 11:18

donpro напиша:Ми треба состав за Чичко Горио и злосторство и казна

Имаш горе во линкот што го постирав, побарај , на секоја страна имаш по нешто напишано за нив ;) Потрудете се малце , не чекајте на готово се :P :wasntme:
Аватар на корисникот
anastasijaki

Жолто цветче
 
16561203
Мислења: 2022
Зачленет: 02 Фев 2011, 21:09
Локација: Во нашиот дом полн со љубов :) <3
Слика


Слика

Мислење 18 Мар 2012, 11:25

Јас пред година или две имав "сон" да бидам писателка, и почнав да си пишувам мали составчиња, дури направив и веб страна :) нешто за филозофија имам... кратки се ама добри за инспирација, a има и транслација на англиски... еве ја странава http://www.wix.com/223463/sostavi#!
Аватар на корисникот
cveke123

Сино цветче
 
625219
Мислења: 352
Зачленет: 15 Фев 2012, 16:27
Локација: Скопјето

Мислење 18 Мар 2012, 17:21

Леле помагајте!! Ми треба воведен и завршен дел за состав на тема: Сонувам за....
Аватар на корисникот
loveBlair

Фем почетничка
 
1721
Мислења: 28
Зачленет: 02 Мар 2012, 12:21
Локација: Manhattan, New York
I'm not a stop along the way, I'm a destination.. :*

Мислење 19 Мар 2012, 17:35

Ве молам , ако можете да ми дадете некој состав за смртта на иван илич, чичко горио или ревизор мноогу ќе ви бидам благодарна :(
Аватар на корисникот
AlanisM

Сино цветче
 
586911
Мислења: 455
Зачленет: 10 Фев 2012, 16:37
Локација: In the land of blood and honey
Ogni mente crede che i propri limiti siano reali:il rospo nel pozzo nega l'esistenza del mare

Мислење 19 Мар 2012, 20:17

Дали некој ке може да ми напише состав за авантура. Не е битно каков оти јас сум тапа за составување. :D Фала однапред
ymwaa

Фем почетничка
 
38
Мислења: 3
Зачленет: 19 Мар 2012, 20:15

Врати се на Образование

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 4 гости