1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Студентски домови

Дискусија во 'Образование' започната од Unfaithful18, 28 јуни 2010.

  1. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.211
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае кој студентски дом во Штип е најблиску до медицинскиот факултет? Кој знае нека ми пише.. Фала поздрав :rock:
     
  2. lovelost

    lovelost Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    15

    Зошто во Кузман? Не ли треба во Стив?
     
  3. Mariuccia

    Mariuccia Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Сите треба во Кузман да ги однесат документите.
     
  4. Feminko

    Feminko Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    3
    Нели денеска треба да има резултати за бруцошите во студенски? Дали каснат или... ако знае некој нека пише :wasntme:
     
  5. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661

    Ахам,ко менструација се тие таму затоа каснат. ;)

    Неработен ден е. Тоа значи дека се не работи. И дека утре ќе има резултати. И не чекате само вие бруцошите,сите чекаме резултати. Трпение - спасение. :)
     
  6. milena-90

    milena-90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    сега како да знам дали пријавата што ја потполнував е валидна постојано ми се правеше КОНКРУСОТ НЕ Е ДОСТАПЕН (нели до нив беше таа грешка) сега дали да носам документи и да одам или прво треба да сум примена може некој да ми објасни подетално.......фала однапред!! :*
     
  7. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    ^^ Девојки,стрпете се. Конкурсот не е валиден дека најверојатно страната е во изработка. Ви се важат сите пријави,бројчето чувајте го по него ќе се видите на списокот и не се нервирајте,се ќе се среди навреме,ако се видите на списокот ќе се вселите,не се секирајте! ;)


    Јас имам прашање друго. Има ли некој од тука било каква информација за тоа дека годинава цените на студентските пораснале? Рабрав сите ги накачиле за една илјадарка..? Колку е точно тоа,знае некој..? :?:
     
  8. milena-90

    milena-90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    а кое бројче........ мене постојано ми се правеше конкрусот е невалиден а инаку и јас разбрав така... дека се зголемени цените
     
  9. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Тоа од пријавата. Чекај бе малку,колкава си ти? И да си прва ,уствари,кога ја пополни пријавата,нели ти кажа тоа идентификационен број.. Епа мислам дека според тој треба да се барате на списокот,заборавив како беше.. Не ми е јасно што имаш проблем.. :?: Пак ќе ти кажам,почекај до утре,денес е неработен!!
     
  10. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    2.130
    Тоа дека е неработен, неработен е, ама тогаш кој к.. пишувале дека ќе излезат на 30. 800 присутни има на страната што чекаат.
     
  11. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Јас прашав нешто подолу,ај ќе се повторам. Знае некој нешто за зголемените цени во студентските?
     
  12. Mariuccia

    Mariuccia Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    http://vesti.alfatv.com.mk/default.aspx ... ntId=40341 На алфа кажаа дека најдоцна до утре ќе се знае кој е на списокот. Некои велат дека е можно резултатите да бидат објавени после 23.00 денес ама никој не знае точно . . .
     
    На mysterious му/ѝ се допаѓа ова.
  13. glamstik

    glamstik Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    јас во електронската пријава го означив на 1.09 да одам да се пријавам во студентски ако ме примат а на факултет треба да одам на 2.09 ако отидам и во студентски на 2 ке ми прават ли проблем бидејќи имам пишано за на 1 кој знае нека помага
     
  14. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Не се секирај, нема да ти прават проблеми. Задоцнивме и ние со сестра ми 1 ден годинава, ама ништо не рекоа, ни ги примаа документите.
     
  15. glamstik

    glamstik Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    фала ти многу да не се нервирам повеке
     
  16. Feminko

    Feminko Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    3
    Јас аплицирав за во студенски и најдоцна до утре би требало да ги знаеме резултатите, али јас ги повлеков документите од прв уписен а бев примена но се предомислив и сега на 1 ќе одам да се запишам на втор уписен а за во студенски видов дека ни треба потврда од факс а јас ќе ја немам за на 1 :worried: Ќе има некој проблем или пак ќе може и после 5-ти да се однесат пријави (бидејќи тогаш ке има резултати од втор приемен ) ? :*
    И дали треба да одам кај нотар за документите за во студенски да ги заверам (диплома светелства,државјанство) ? :)
     
  17. Mariuccia

    Mariuccia Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
  18. oli18

    oli18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    42


    и јас :) :) :)
     
  19. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Кои документи ни требаат за сега кога идеме да се вселуваме? Треба ли некои изјави од житантите и каде може да ги најдам тие изјави?
     
  20. LeslyStujard

    LeslyStujard Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0

    И јас го имам истиот проблем ке може ли некој ако знае да помогне :)