ТЕМА: Студентски стипендии

Мислење 05 Фев 2013, 16:57

На конкурсот најдоле пишуваше, дека резултато ќе има на 5 февруари. и јас чекам ...
едит едвај отворив кај 3 и пол и немаше никакви резултати, сега пак не ми ја отвара страната..
Аватар на корисникот
Lina24

Жолто цветче
 
417241
Мислења: 2234
Зачленет: 26 Фев 2010, 23:29

Мислење 05 Фев 2013, 17:09

Ги има резултатите објавено, сега ги видов. одете на стипендии.мон.гов.мк резултати
Инаку кој знае да ми каже како да се прати жалба или што и да е, имам просек од 8.8 на ПМФ сум, и ме нема ни во тип А ни тип Б.

Како се подесува жалба?
Аватар на корисникот
simoncelicius

Жолто цветче
 
12811427
Мислења: 1716
Зачленет: 29 Јан 2011, 17:31
There is only one success - To be able to spend your life in your own way !

Мислење 05 Фев 2013, 17:17

simoncelicius напиша:Ги има резултатите објавено, сега ги видов. одете на стипендии.мон.гов.мк резултати
Инаку кој знае да ми каже како да се прати жалба или што и да е, имам просек од 8.8 на ПМФ сум, и ме нема ни во тип А ни тип Б.

Како се подесува жалба?

Каде се доставува жалба, доколку ме нема на список?
Жалбите се доставуваат до Комисијата, односно до архивата на Министерството за образование и наука, ул. Мито Хаџи-Василев Јасмин бб, 1000 Скопје, а исто така и на местата каде што се поднесуваат документите.

ова е единственото нешто што го имам видено во врска со жалбите.. најверојатно сама ја пишуваш и ја носиш таму..
Аватар на корисникот
cleopatra.a

Фем почетничка
 
412
Мислења: 21
Зачленет: 24 Јан 2013, 17:21
Stay hungry, stay foolish...

Мислење 05 Фев 2013, 17:20

А успеа ли некој друг да ги отвори резултатите и воопшто страната stipendii.mon.gov.mk/ ?? Мене никако не ми успева.
Аватар на корисникот
cleopatra.a

Фем почетничка
 
412
Мислења: 21
Зачленет: 24 Јан 2013, 17:21
Stay hungry, stay foolish...

Мислење 05 Фев 2013, 17:23

И мене не ми ја отвара страната :(
Аватар на корисникот
pavlinapale

Сино цветче
 
1030
Мислења: 129
Зачленет: 05 Окт 2011, 15:30

Мислење 05 Фев 2013, 17:24

Пред 1 час ми ја отвораше страната и имаше резултати ама од минатата година. Ај видете која година е напишана на првата страна од конкурсот дали 2011/2012 или 2012/2013 :)
Аватар на корисникот
strangewoman

Зелено цветче
 
220237
Мислења: 692
Зачленет: 09 Дек 2009, 14:51
Слика
Слика

Да го бараш патот до љубовта со разум, е исто како да го бараш Сонцето со светилка.

Мислење 05 Фев 2013, 17:27

И мене ништо не ми отвора :sweat:
Аватар на корисникот
Doozy

Жолто цветче
 
1641215807
Мислења: 2300
Зачленет: 22 Апр 2010, 22:01

Мислење 05 Фев 2013, 17:28

strangewoman напиша:Пред 1 час ми ја отвораше страната и имаше резултати ама од минатата година. Ај видете која година е напишана на првата страна од конкурсот дали 2011/2012 или 2012/2013 :)

Обично и факултети.мк вадеа листа, ама гледам и таму нема ништо. А страната на Министерството уште не ја отвара.
Аватар на корисникот
Leeloo

Зелено цветче
 
2559
Мислења: 582
Зачленет: 11 Дек 2010, 15:11
Локација: Rivendell
“If I lay here,
if I just lay here,
would you lie with me and just forget the world?”

Слика


Book lovers never go to bed alone.

Мислење 05 Фев 2013, 17:28

simoncelicius напиша:Ги има резултатите објавено, сега ги видов. одете на стипендии.мон.гов.мк резултати
Инаку кој знае да ми каже како да се прати жалба или што и да е, имам просек од 8.8 на ПМФ сум, и ме нема ни во тип А ни тип Б.

Како се подесува жалба?

Ако сеуште ги отвора резултатите кај тебе осигурај се дека се од оваа година, да не гледаш во старите, па затоа те нема?
Аватар на корисникот
cleopatra.a

Фем почетничка
 
412
Мислења: 21
Зачленет: 24 Јан 2013, 17:21
Stay hungry, stay foolish...

Мислење 05 Фев 2013, 17:29

И јас да ви се приклучам, ни мене не ми отвора.
Сабајле ми ја отвораше страната најнормално, се си беше океј, сега ништо.

:worried:
Аватар на корисникот
MandyLane

Жолто цветче
 
59354813
Мислења: 2244
Зачленет: 09 Авг 2011, 12:02
Локација: Route 66 Arizona
"It only happens if it doesn't matter..."

Врати се на Образование

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Bel-Golub, Belle1995, peperutka7, Ruza.Ruzica и 24 гости