ТЕМА: Упис во средно

Мислење 11 Јун 2010, 20:08

Го побарав конкурсот за уписи во средно на страната на министерство за образование, ама не можев да го најдам.
Доколку некој знае каде може да се најде, нека пишее.
Фала однапред. :)
Аватар на корисникот
MidnightFlower

Сино цветче
 
4529
Мислења: 197
Зачленет: 09 Фев 2010, 20:02

Мислење 11 Јун 2010, 21:35

Najubavo ti e da trknes do skoloto kade sakas da se zapises ima istaknato tamu inace kolku sto znam upisite se 17 i 18 juni ti treba prijava za upis vo prva godina taksena marka od 50 mislam izvod od maticno ne postar od 6 meseci mislam toa bese se :D
Аватар на корисникот
LaRuz

Сино цветче
 
230
Мислења: 136
Зачленет: 26 Фев 2010, 16:09

Мислење 11 Јун 2010, 22:08

Фала на одговорот, сепак успеав да го најдам конкурсот, сега ќе го пишам и тука. :)


http://www.mon.gov.mk/index.php?option= ... Itemid=133
Аватар на корисникот
MidnightFlower

Сино цветче
 
4529
Мислења: 197
Зачленет: 09 Фев 2010, 20:02

Мислење 13 Јун 2010, 23:54

Soveet ! Karev orce ili panche :S
povredenata

Фем почетничка
 
00
Мислења: 5
Зачленет: 13 Јун 2010, 23:37

Мислење 13 Јун 2010, 23:58

Вака, Панче некакооо не... Карев и Орце ти се супер избор, и како школи онака и за дручтво, таму идат ептед добри деца :) Орце е малку потешко, ама затоа ќе биде човек од тебе кога ќе завршиш. Карев е онака, малку полесно, ама знам лани имаше многу пријавено таму.. се примаа 200 а се пријавиле 400. Како и да е, премногу изнакажав... Мислам дека Панче треба да го исклучиш а помѓу овие две незнам... двете се супер гимназии. :) Поздрав, па да ни кажеш што си решила ;)
Аватар на корисникот
malecka.16

Сино цветче
 
1717
Мислења: 294
Зачленет: 08 Јан 2010, 22:17
Dobro je kad u zivotu neko te voli i nekoga volish...! <3

Мислење 14 Јун 2010, 00:01

neznam stvarno .. mene me teraat moite za pance nesho ali sepak sakam vo nikola karev onaka mislam deka e sosema okej ..i netreba mn mn uchenje kako vo orce ..((:
povredenata

Фем почетничка
 
00
Мислења: 5
Зачленет: 13 Јун 2010, 23:37

Мислење 14 Јун 2010, 15:38

jas ucam vo orce i ne e bas lesno ke se ispotis malce a inace i karev ne ti e loso vikaat ubavo bilo tamu razmislisi ti ubavo :)
Аватар на корисникот
LaRuz

Сино цветче
 
230
Мислења: 136
Зачленет: 26 Фев 2010, 16:09

Мислење 14 Јун 2010, 15:44

Во орце душа ќе ти извадат , во карев онака е , малку поопуштено.. јас во гуц сум и ич не е лесно ама сепак одлична ќе бидам . Сегде има строги професори , не е до јаки и слаби школи.
Аватар на корисникот
Dushica-sk

Жолто цветче
 
25891662
Мислења: 4982
Зачленет: 12 Јан 2010, 18:03
Don't be pushed by your problems. Be led by your dreams.

Мислење 15 Јун 2010, 21:14

Добро зависи од твоите амбиции сепак. Јас имам другарки две што учат во Орце и велат дека не е толку тешко како што се збори, само треба да си го фатиш редот. Инаку јас сум од Карев и таму е полесно од Орце да, но сепак со кого и да правиме муабет јас и тие другарките од Орце, они кога ќе кажат кај учат сите им викаат ааа браво браво таа гимназија добра е ваква таква, сепак се поделени да кажам децата од Орце и Корчагин, а на пример Карев и Ѓорѓи исто така се нормални, за Карев од искуство ќе ти кажам има некои катил професори но без да се помачиш веќе имаш 3, па сеа види... Иако и Орце ти е многу добра опција ;)
Аватар на корисникот
malecka.16

Сино цветче
 
1717
Мислења: 294
Зачленет: 08 Јан 2010, 22:17
Dobro je kad u zivotu neko te voli i nekoga volish...! <3

Мислење 25 Јул 2010, 23:52

Ти најдобро си знаеш!!!
Само еден совет:,,НЕМОЈ ДА ЗАПИШУВАШ ВО НЕКОЕ УЧИЛИШТЕ САМО ЗАТОА ШТО ДРУШТВОТО ОДИ ТАМУ!!!!! :!: :hai: ,,
Аватар на корисникот
shy

Сино цветче
 
5617
Мислења: 202
Зачленет: 14 Јун 2010, 12:18

Врати се на Образование

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: SuperGirl8 и 36 гости