1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте родени под среќна ѕвезда?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 11 април 2010.

  1. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Дека се родени под среќна ѕвезда се вели за оние личности кои имаат к’смет, често работите им одат од рака, со што и да се зафатат ќе успеат. Имаат среќа на сите животни полиња, било да е љубов, училиште/факултет, работа. Често ги служи среќата и при играње игри на среќа, па да речеме и спортска :)
    Дали вие сте родени под среќна ѕвезда ?
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Според твојава дефиниција, за нешто сум - за нешто не. За образование изгледа сум...
     
  3. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    епа според оваа дефиниција на анфејтфул18 по се изгледа не сум родена под среќна звезда. учењето ми оди ама често се слуцува некој професор да ме стави на око и да ме малтретира, љубовта сега за сега не ми оди, работа немам, спортска чат-пат играм и нема добиено...едноставно немам среќа или според една моја изрека што ја користам нече срече поштеног човека :lol: :lol:
    ако има некоја друга дефиниција, можеби таму ќе се пронајдам :D :D
     
  4. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    дефинитивно НЕ мош само за љубовта малку :evil: :evil:
     
  5. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Zavisi sto baras vo zivotot,site gospod ni dal pamet,sreka,zdravje i ksmet,normalno so isklucoci ima i bolni lugje.jas se smetam za sreken so samoto toa sto sum ziv,zdrav,skromen.
     
  6. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    spored ova jas sum rodena pod srekna cvezda, imam sreka sekogas, vo fakultet i vo lubov isto (dobro imame problemi ponekogas,ama toa e normalno),sportska ne sum igrala pa ne znam, se slucilo i toa da nemam sreka, no ponekogas :D
     
  7. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Според ова освен за учењето,не сум родена под среќна ѕвезда :lol:Сепак самиот факт што сум жива и здрава,го сметам за голема среќа,затоа што сум опкружена со личности кои ги гледам како секојдневно се мачат со триста болести :?
     
  8. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    На школо сега за сега одлично ми оди. Родена сум на Божиќ, што е вистинска среќа. Кога играм игри на среќа, добивам, може не најголемата награда, ама нешто сигурно. Семејството си го сакам и сум среќна со него, единствено немам среќа во љубовта :( Тоа најмногу ме мачи. Имам другарки со кои можам да направам муабет и да си поминам мн убаво со нив. Ми се случиле многу лоши работи, но секогаш се обидувам да гледам на позитивна страна, да се радувам на малите нешта и да ме исполнуваат. Сепак во животот неможеш да имаш се. Никој не е совршен ;)
     
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.920
    Допаѓања:
    32.541
    Пол:
    Женски
    Не сум родена под среќна ѕвезда. Само во љубовта имам среќа.
     
  10. Dreamer

    Dreamer Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    70
    Пааа може да се каже така :) Ако не ги сметаме моментите кога работите знаат да тргнат на лошо и имам чувство дека целиот свет се срушил :D Но за среќа се со брз помин...
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Па мене се ми е еден период сјајно другиот се тоне под вода. Така да искрено не би знаела што да одговорам на прашањево...
     
  12. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    И мене скоро вака..Е сега подолг период некако ко ништо од рака да не ми оди :( ..Се е релативно..Нигде нема константна среќа..
     
  13. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Mislam deka sum rodena pod srecna ѕvezda- toa se odnesuva do sega za ponataka ne znam
    mojot ksmet sovrseno si ja znae rabotata i raboti za mene .Cesto moite znaat da mi recat ..od nopaku gi frlas rabotite na lice izleguvaat .Mojata baba znaese da kaze detevo e rodeno so golem ksmet .Se razbira sekogas ne moze da e se sovrseno.
     
  14. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Јас не верувам дека секој има или нема среќна ѕвезда.Секој сам си ја крои среќата или несреќата.Се зависи од нас самите а не од нешто што ни е предоредено или слично :)
     
  15. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со претходното мислење дека се зависи од нас самите,некогаш и зависи од нас,а некогаш не,затоа што пример за да успееш во нешто,треба да се трудиш,а колкав ке биде успехот не е битно,битно е да се успее,оттаму и произлегува среќата,некои многу се трудат,додека други малку,а и едните и другите успеваат.Па сега искрено незнам,меѓутоа сум задоволна од се што сум постигнала во животот,не било лесно,но сепак сум успеала во тоа што сум го замислила.Пред се,најважно и поради што сум среќна е самото тоа дека постојам,дека сум здрава,а се другото под среќа подразбирам сето тоа за кое што јас сум се трудела да постигнам нешто во животот,меѓутоа среќата не е само во тоа да си успешен,да имаш се итн.Среќата е многу повеќе од тоа.
     
  16. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    во однос на љубовта да а во однос на цел живот сум родена под најмалерозната ѕвезда каде ми се случуваат сите невозможни работи мене и само мене,и секогаш по потешкиот пат успевам во животот туууууууууу |(
     
  17. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Според мене родена сум на пола среќна пола тажна ѕвезда :lol:
     
  18. net-tet

    net-tet Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    14
    Изгледа,по среќна здравје :)
     
  19. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    дали сум родена под среќна ѕвезда? би рела не затоа што се што сум сакала за тоа сама сум се борела, и се сум добивала со свои труд и мака. ни една карта во животов не ми била наместена ама успевам убаво да ги наместам и да бидам најсреќна ]:)
     
  20. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Уууффф каква среќнаа ,неема шансии!!! :lol: Еј ако најдете поголемо малерче од мене ве честам сите кафе (алкохол ) кој како :D :D
    На факс онака просек - добро е не се жалам
    Пријателствоо - хмм сум се изгорела повеќе пати
    Љубов - што е тоа :)