1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилирани машки?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Wind, 18 јуни 2010.

  1. Wind

    Wind Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    28
    Ако има ваква тема, извинете... :)
    Јас прво да кажам дека стварно ми е одвратно дечкото да се депилира на било кој дел од телото... Освен кога би имал влакна на грб... Тоа ми е неубаво... Инаку стварно воопшто не ми се допаѓаат машките што се депилираат по нозе, раце... Вие што мислите за ова?
     
  2. Oluska

    Oluska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    24
    Јас пак сум повеќе за тоа да се депилираат.Не мора на нозете и на рацете ако не се баш приметни.Иначе ич не ме фаќа за око кога ќе видам на некое машко да му ѕиркаат од кошулата влакна т.е да имаат "скриен" тепих :lol: :lol:
     
  3. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    мммммммммм јас обожавам депилирани машки. навистина еве ќе ви кажам пред одмор дечко ми се депилира целосно само не раце затоа што и нема нешто многу на раце. баш изгледа провокативно мислам мазен и кога ќе се намачка со некое млекце за тело оф оф ај доста :lol: :lol:
     
  4. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    sakam koga mazite obrnuvaat vnimanie vo toj pogled sto navistina e higienski deluva estetski pa i sexsi.taka oskuben so plus edna tetovazicka okolu papoceto hm meraciii :P no eve mojot ne saka depilacija go smeta toa za pederasticnost,ne trpi ni b od bolka..smeski
     
    На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
  5. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    депилирани машки??? не благодарам :rofl: се знае каде треба да си се средат :^) а не на секаде :o :D
     
    На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
  6. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    обожавам депилирани машки, најубави се, такви целите мазни :inlove:
     
    На Girl.girl7 и srcekrsacka им се допаѓа ова.
  7. maleckata.22

    maleckata.22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    17
    Дефинитивно не.Како што кажа Бројче.Презадоволна сум само со тој дел среден.Повеќе ни барам ни сакам :rofl:
     
    На Vladus и vasilbadminton им се допаѓа ова.
  8. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    депилација?! никако мојов е супер вака не му треба депилација е сеа ако има стварно претерано многу како мајмун :lol: да сигурно дека ке инсистирам јас прва да се издепилира заш машко ко машко убаво е да има малце како шо би кажала другарками љубовен тепих ама да не бидеее ептен претерано! а иначе за долниот дел се подрзабира дека мора! :rofl:
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Влакна кај машките ми се одбивни само на градите.... али крај краева можам и преку тоа да преминам.
     
  10. AlekBt

    AlekBt Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Машки
    Kako i sekade i ovde se raboti za vkusovi !!! Jas primer ne sakam vlakna na gradite pa zatoa se depiliram, osobeno sega na leto zadolzitelno. Na zima mozi malce da se propusti ! A za dolu mora da e sredeno sekoj pat :P Pozz ...
     
  11. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    47
    депилирани машки? па добри се на изглед така,ама не би сакала мојот да е депилиран на градиве,се знае само каде да е среден,некако ми се педерски.Абе се знае за кој е депилирањето,не за нив,што се бутаат кај нас женските. ;)
     
    На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Wind

    Wind Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    28
    Е да да... И мене ми е ептеннн некако педерски. Фала богу што мојов не се депилира :) Ќе го убиев иначе.... Хахаха
     
  13. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Мене ми е одвратно кога ќе видам депилирано машко или исчупано се ептен тенки веѓи. Страшно :D
     
  14. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Оу јеахх ! :) Најубави ми се така ...ги поддржувам.Се ежам когаа одам на плажа и ќе видам некој ко мајмун :|
     
  15. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Се согласувам. :) Мене ич не ми се свиѓа кога ќе видам депилирани на нозе и раце ц ц ц |(
     
  16. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    A бе мислам оти имаше ваква тема некаде :?: И плус оваа не е за во се и сешто :^) Ама ај, сте ја отвориле, си имаат работа админките :wasntme:
    Инаку, сакам депилирани и средени само долу и под мишки, а не плетенки да плетиш. Мојов нема ни на стомак, ни на гради, по малку, па нема потреба да се средува многу. Ама на раце и нозе бре бљак, ко небаре педери се или во најлош можен случај маникенки :rofl:
     
  17. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ако се ко мајмуни тогаш ќе се запрашам . Мојот нема на стомакот , градите и грбот .. е сеа нормално дека има на раце и нозе ама машко е . Не сакам да се депилира и на плажа да ме споредуваат , маж сакам а не жена до мене :) А на делот кај што треба да е мазен , мазен си е ;) :rofl:
     
  18. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Хохох .. Имам еден другар што се депилира .. ама само нозетее .. Иначе не сакам депилирани машки освен на градите :)
     
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.558
    Не ги разбирам жените кои сакаат феминизирани мажи...нежни,мазни...бљак!
    Јас повеќе почитувам мајка природа,ако си има тепихче,не ми пречи,па дури и привлечно е,ако пак природата не му подарила,пак е ок.Ама се знае,што е вистински маж...ни на раце,ни на нозе,ни на стомак,ни гради,депилирање НЕ!Се знае само каде на тит местот и под пазуви,друго не доаѓа у предвид.
    Си ја осакатуваат мажественоста.
    За вкусови не се дискутира,ама некои вкусови се дискутабилни...
     
    На Vladus, Dpokahontas, Neytiri и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Се согласувам со коментарите дека дотичното место и под пазуви мора да е суредено ;)

    Околу другото, немам некој посебен проблем. Индиферентна сум по тоа прашање, ако има повеќе влакна и на градите и на нозете, не ми пречи, негов проблем (си помислувам само дали му е жешко) :D , ако нема, пак ок.

    Моите другарки пак не поднесуваат влакнави мажи, ниту на градите, ниту по нозете, им се :puke:
    Ако решил некој да се депилира целосно, не ми губи ништо од неговата машкост. Пливачите се сите на пр. без влакненце на телото.

    НО! :!: :!: :!:
    Една работа не ја поднесувам влакнеста. Грбот. Се' се', ама грбот ако му е како на орангутан, го гушкате без маица и ви се плеткаат прстиња одпозади.... forget it! :D
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.