1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дофрлување на улица

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

  1. prettygirl

    prettygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    38
    Дали ви се случило додека шетате сами некој од спротивниот пол да почне да ви свирка,намига со окото или да ви дофрлува некој недоличен збор?Како реагирате во тој случај?Се браните или останувате рамнодушни?

    Мене ми се има случено , одам по улица и некој нешто ке промрмори , но се правам дека не сум слушнала искрено не сакам да се расправам , а највеќе ме нервира кога постари дофрлуваат на помали девојчиња
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    само рамнодушно си продолжувам по патот...понекогаш тие дофрлања знаат да бидат многу вулгарни :roll: ......IGNORE за таквите!!! 8)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    da priznaeme na site ni godi mal kompliment pa i takov dofrlen
     
    На AnaKlarc и unlucky им се допаѓа ова.
  4. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    да и мене ми се има случено,меѓутоа ги игнорирам,ако се завртам и да се расправам би се спуштила на нивно ниво,овие луѓе се многу безобразни,а кај нас најчесто тоа се ромите,да ти е страв да поминеш,обавезно нешто преречуваат
     
    На Lolo5 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  5. Amelie

    Amelie Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    9
    Mrazam koga nekoj dofrla, tolku e nevkusno i ligavo...mi se gadi. Osobeno a i cesto mi se slucuva koga odam nakaj doma od drugata strana na Vardar :oops:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    ми се случило и мене и навистина мразам кога некој се лигави по улица особено постати луѓе и не им обрнувам внимание си продолжувам по патот
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Blue

    Blue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    lele cudo golemo...ti svirkale po ulica...bravo za tebe!
     
    На Minnie 1 и unlucky им се допаѓа ова.
  8. Bamboolina

    Bamboolina Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    11
    po ulica ti svirkale....u redu e!
     
  9. Sonce

    Sonce Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    17
    Blue немој да се однесуваш грубо со другите членови на форумот. Сепак ако некој ја отворил темава сака да дознае како мислат другите и не очекува потсмевање. Избегнувај ги таквите коментари.

    Што се однесува до темава и мене ми се случува често, но најлошо е навечер кога свиркаат и дофрлуваат, а ти не можеш да ги видиш. Морничаво е :( Но, тоа се сепак некултурни луѓе кои немаат друга работа и не треба да им се обрнува внимание. Продолжи напред и никому ништо :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Blue

    Blue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    Jas voopsto ne se odnesuvam grubo,samo svirkanjeto na ulica e tolku iziveana stvar sto taa tema se otvara od sto nema za sto drugo da se zboruva...
     
  11. andrea123

    andrea123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    mene ne mi smeta najiskrajno svirkanje po ulica voopsto ne gi ni primetuvam,nego so mi se sluci pred nekoj den...zboram na telefon i zastanata na plostad i vo edna sekunda znaci bese pominuvaat so motor trojca decki,koga mi ja opalija edna po zadnik :o znaci nemozam da opisam mislam deka tri dena me bolese :| e tuka stvarno se iznervirav i neznaev so sto da mavnam poprvo po niv:)se spasija si otidoa inace tesko im se pisuvase
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. viki4ka

    viki4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    8
    Само игнорирај ги како тоа што да го кажуваат воопшто да не го слушаш или пак како да не е наменето за тебе. ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Snezna-Kralica

    Snezna-Kralica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    6
    Тоа дофрлување на улица е најпроста и најселска работа што сум ја видела, спас на тоа е само игнорирање од наша страна, јас искрено на таквите не би реагирала и не реагирам.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Emche

    Emche Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Znachi nemoj da im obrnuvas voopsto vnimanie..taka najdobro ke si pommines ako zemes da se raspravas so niv ti otide cel den..a posebno ako e nave4er i sama setas nikako nemoj...Inace i mene mi se ima mn pati deseno ova i samo ignore ko so ti vikaat e najpametno..mwa<3
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. katence4

    katence4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    17
    и мене ми се случува често ама ги игнорирам.мислат дека се фраери а само покажуваат колку се прости и некултурни
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    da, samo ignore i jas taka megutoa...eve ako nekoj na primer mi rece nestoo mnooooogu navredlivo kao na pr. edni svirkaa od kola,i jas instiktivno se vrtam i toj otvora prozorot i vika sakasss? i pokazuva sreden prst !!! :twisted: :twisted: :twisted:
    EE..samo na cel glas go opcuv i mu rekov "MARSHHHH BUDALOO" .Isto mi se slucilo devojki da gleda nakaj mene i se smeat na pr. ako imam toj den nekoja neobicna frizura shminka ili nz. sto ! :evil: E,togas se soocuvam "STO SE SMEES MA,SI SE OGLEDALILA DA SE VIDIS PA STO SE SMEES NA DRUGI????" Znam deka mozebi ne treba taka ama ete toa mnogu me luti! :? Mozebi,i najveke od se.Inaku,na mali svirkanaj,dofrluvanja i sl. raboti ostanuvam ramnodusna-neka im e! :) Se dodeka nekoj vulgarno ne me navredi po ulica se e ok. inaku ne sum budala da ostanam ramnodusna ako nekoj mi se smee ili navreudva ;) Devojkite sto se potsmevaat koa ke vsatat deka sum gi otkrila deka se smeat i im se sprotistavam sekogas posrameno ke se zavrtat i ke zaminat. :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Epa jas dva pati toleriram a tretiot neznam i sama sto ke im recam pcujam na site jazici sto gi znam :D .
    Taka edni decki od drugata strana na vardar ubavo me provociraa ama koga im vozvrativ na nivniot majcin jazik e toa bese smeski , kutat i mi vikaat a ti nasa si i tolku prestanaa.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Заклучок: девојки учете јазици :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    комплиментттт??? тоа е манијачење не комплимент... какви идиоти има тоа е чудо. јас најчесто ги игнорирам, ама се случува и да им вратам махинално со ГУБИ СЕ БЕ СЕЉАЧИШТЕ ЕДНО... Ама чудно ми е бе стари луѓе што така дофрлуваат и зјапаат. неколку пати ми имаат и застанато со кола, да ме префрлат ако сум сакала :x
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    I jas isto mrazam koga mi dofrluvaat na ulica,nekulturno,no kako i da e,ednostavno gi ignoriram i ne se zamaram so niv,zatoa sto ako im obrnes vnimanie,ke zemat se pogolem zamav,taka da samo gi ignoriram.A mi se ima sluceno,abe zabegana rabota,te gledaat kako da si padnata od Mars,ili pak kako da si gola ili kako da ne videle nikogas zensko....
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.