1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дрога

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Angel.in.dark, 5 јуни 2010.

  1. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Во ред, не сакам да излезе дека нешто овде се инатам или дека наметнувам, ете тоа си е мое мислење темелено врз многу искуства и тоа е тоа. Вие другите сте имале можеби други искуства, ваши лични и од други па имате различно мислење. Не сакам да излезе дека напаѓам некого тоа најмалку.

    Како и да е, искрено се надевам (ова не е иронично) дека навистина е така како што кажувате и дека нема да имате никакви последици понатака.
     
    На Divinebutterfly и ariela09 им се допаѓа ова.
  2. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Ariela09 ти знаеш ли што значи зависност? Не е само да се тресат ко наркоманите...(никој не рече дека се наркомани овие,пошто тие веќе сосем подруго се понашаат,овде кажуваме што е и каква е марихуаната) туку да сакаат да запалат,да не можат да издржат,да ги влече за таква цигара. Некои можи не се до толку навлезени или не земаат редовно,па не се зависни (можда твоите другари се такви) но не се знае дали нема да продолжат,да зачестат и да почне да им дејствува повеќе. А и да, bittersweet е многу во право.

    А ти vacuuman, не е само таа статија,многу се,шо има врска дали е од 365 или друга страница,Google е полн со такви статии,побарај си,а и тие не се напишани туку така,дај те молам не туку оправдувај,лечела рак,аха утре сабајле,тие рак не можат да излечат со се и сешто,рак лечела како не...Зголемувала визуелизација :D да,секако,како иначе ќе си high...Социјални вештини ти е да се смеете за ништо со друштвото? Wow! Интерес кон нешто...а што,кога не пушиш и после тоа немаш интерес...Ако имаш интерес за нешто секогаш ќе го имаш,тоа не зависи од марихуаната.
    Ако сакаш пуши си и немој да ги убедуваш другите дека е добра ти се молам,пошто не мислат сите исто и кажавме овде и наше мислење. Ете,на тие што им е добра ок. Секој си мисли што сака.

    И јас не сакам ете да наметнувам мислење,само си кажав што мислам и што знам за неа,па сега кој сака нека прифати,кој не,не мора.
     
  3. ariela09

    ariela09 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    1.765
    Јас само ќе кажам дека знам што е зависност и да препорачам да не се возбудувате толку.

    Vacuuman тебе ти ја оставам пеперутката :D
     
  4. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Ааа не,завршив јас овде :) Доволно ми е,а и нема да ме убедите. Јас си кажав. :D
    Добро ако знаеш,се надевам јас,да не испадне не знаеш.
     
  5. vacuuman

    vacuuman Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2012
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    63
    Кратко и јасно, си била ли некогаш надувана? Ваљда не.

    Не, не се смееме со другари надувани, освен ти реков првите 50 пати, после тоа не се замарав да се смеам ко будала за ништо.

    Да, пишував по 12 саати кодови надуван. :D

    Да, имав проблеми со социјализација кои се средија после првите неколку месеци дување.

    Имав проблеми со опуштеност, кои се средија исто.

    И дефинитивно ги имав најјаките идеи кои кога се спуштав си се чудев како можам да ги имам. :D
     
    На Sara123, K-pozitiv, booba и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Finally. Ова се бараше цело време. Смирена дискусија без навредување и прифаќање на туѓи и поразлични мислења од вашите. Немаше потреба од толкава врева. :) Поздрав
     
  7. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Па јас со сите си имав нормална дискусија и овде и во лп, со никој нит се скарав, нит навредив, нит ме навредија. Изгледа ќе да е до тебе проблемот. :)
     
  8. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Оу, хард филингс. А тоа дека не навреди никој малку потешко. Али нема врска јас како посовесна, не се лутам. ;)
     
  9. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    [​IMG]
    ;)
     
    На smile-smile, Decapitated.Hanna и booba им се допаѓа ова.
  10. honesty

    honesty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    296
    Да се изјаснам и јас, не сум конзумирала и немам намера. Меѓутоа ме чуди една работа само. Мислев дека пубертетските години е возраста кога дрогата е да кажам "најинтересна тема за истражување". Но сега гледам дека многу позастапена е кај повозрасните, некако како што станува времево се постресно и како што работното време се зголемува, луѓево се почесто сакаат да се опуштат за викенд со по некој џоинт (да бидам поконкретна - секој викенд). Што мислите вие?
     
  11. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    сегде е застапена и то поќе од то што мојш да го претпоставиш..
    само кој се криет а кој го знаат дека земат :D ништо страшно
     
  12. MoonshineAnne

    MoonshineAnne Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2013
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    83
    За дрогата сум противна многу, не дека немам пробано далеку од тоа ништо не е специјално као што го прават дека е, затоа сите што немате пробано ве советувам да не ни помислите на тоа, не си ја уништувајте младоста/животот за тоа што сакате да бидете прифатени во друштвото или да искочите мангупи фраерчиња или бог ти знае што уште.
     
  13. smile-smile

    smile-smile Активен член

    Се зачлени на:
    30 август 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    5
    Ја пред некој ден пробав за прв пат трева ..сите во државава пушат џоинти само што се скирваат едни од други ..сакав да го сподела мислењето со вас ..желба имав пробав и што сеа зависна су ? :o ништо еднаш супер си ми бешеее окејј свее ..флајј флајј .. хах и не сака уште еднуш нема потреба..више зна како е чуството..нема ништо против ..земете опуштете си се пробајте..еднаш ако пробаш и не си зависен ..то само ти е до психата и до карактерот дали ќе запалиш пак или не ништо поќе ..а тие што си имаат поинакво мислење што се против ..и тие еден ден ќе пробаат ..никогаш не вели никогаш ..
     
    На Lolo5, RiRii и K-pozitiv им се допаѓа ова.
  14. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Никогаш у живот немам пробано а и нема да пробам.Тоа е нешто што најмногу мрaзам у живот.И одговорот на сите прашања е НЕ ! КАЖИ И НЕ НА ДРОГАТА :D
     
  15. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    ија су со тебе :D :inlove: љубопитноста си го прајт својто, си пушат јако си им е и што сеа ?! што ве болит вас за другите ко што ви е арно така прајтеси 8)
     
    На RiRii и smile-smile им се допаѓа ова.
  16. mindchaos

    mindchaos Активен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    јас сум пробала трава и е кул :) доволна е да отидеш малку on the other side и да се чувствуваш убаво. имам пушено многу пати и ќе продолжам. love it
     
    На connie и K-pozitiv им се допаѓа ова.
  17. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    Немам пробано и немам намера да пробам! :!:
     
  18. Actress

    Actress Активен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    4
    Ќе може ли некој малку да ми објасни за џоинтот, на пример, како се зема, какви последици има, зошто најчесто се земаа?
     
  19. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    па се ролува имаш видеа на yt а и ако има некој поискусен може да ти покаже.
    се зема ради забава убаво чуството е, леташ се смееш - а после саат - два дејството престанува и се си е нормално. а познавам и пријатели што го земаат препорачано од доктор, за намалување на болките ( во посериозни болести ) :D
    џоинт де - ништо страшно :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. cherry-on-top

    cherry-on-top Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2013
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    45
    Никогаш не би потпаднала под нелие влијание да се направам фраерка и да пробам дрога. НИКОГАШ. Дрогата е самоубиство, за луѓе што не си го сакаат животот и бараат излез. Моите родители од мала возраст ми зборуваат за последиците од дрогата и стварно се катастрофални. Незнам како некој би се решил да почне да се дрогира и покрај тоа што ги знае последиците и како се тоа ќе му влијае на животот, психата, изгледот и се друго. Но, за жал, многу луѓе не го сфаќаат тоа како многу лошо и се решаваат на ваков чекор и си го уништуваат животот...
     
    На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.