1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идеи за роденденска забава

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од BlueEye, 9 февруари 2010.

  1. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    vaka mi se blizi rodendeno a sakam da bidi neso posebno ali ima golem problem sakav da pravam so site tie party pred parti pa posle parti a glavnoto party vo kafic (vo koj izlegvam) i se ok ojdov da rezerviram me prasaj kolku so kako licna karta nemam i mi rekoja ne mozi za da ne is praele problemi :((
    pa razmisluvav za idejata doma da pram rodenden mojte se soglasija se no sakam neso posebno a prostoro mi e edna soba mislam dobolno za 13 dusi neli ve molam poveke idei kazvajte za nesto posebno:))))

    zaboraviv da napomenam kafico vo koj si pominvam najubo :)
     
  2. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    ИЗБРИШАНО ОД МОДЕРАТОР
    Ве молиме користете го копчето „Редактирај“ наместо да испраќате две мислења едно по друго.
     
  3. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ако мислиш дека дома просторот ти е мал.. тогаш можеш да изнајмиш некој простор .. или некој друг кафич зашто да не .. Посебно што знам .. можеш дома убаво да си дотераш собата и убаво за јадење нешо и добро музиче .. :D
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Епа еве еден предлог од мене: купи си таму балони и триста тракатанци за малку атмосфера да доловиш, музика шо тебе ти се свиѓа пред се и можеш да направиш тематска забава, на пример ЗАБАВА СО ЛИЖАВЧИЊА или со ОЧИЛА ЗА СОНЦЕ, така нешто, да ви е интересно.
     
  5. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    hipica interesni idei pa ke razmislam aj posle rodendeno ke vi kazam sto napraviv aj i drugite kazete nekoj idei
     
  6. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Иако не е соодветно местото за ова, сакам да ја прашам Блу Ај, што направи со роденденот и како помина? :)
     
  7. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    sega procitav zs bagi vreme ne bev uklucena na stranava inace rodendeno mi beshe prejak se sobravme prvo kaj mene drugarki se zagrevavme i posle vo eden kafic i posle vo diskoteka i cel sirok sokak znaese deka mi e rodenden i site me zastanvaja mi cestitvaja a najmnogu me iznenadi eden drugar so dojde samo zaradi mene na rodendeno :D
    inace sea sum vo plan kako bi go naprajla mojot sleden rodenden 18 ama ke bidi mn podobar od prethodniot :D
     
  8. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Не сакам забава , ќе се појават само непоканети лицемерни фаци кои дошле да видат што има и да се најадат :puke: Дечко ми за рака , и си одиме некаде , на убаво пријатно место , тој ден правам работи кои мене ме прават среќна и задоволна. Така да ако нешто ми се допадне не се штедам и си купувам се што ќе ми влезе во око , според мене паметна инвестиција , не гледам причина моите пари на мој ден да ги потрошам за туѓи потреби.Не сум себична , скржава и осамена ..едноставно не заслужиле . Ако веќе мора да се случи таа собиранка ќе биде мала и интимна со внимателно селектирани гости и загарантирано добар помин ;)
    Ме нервираат луѓето на кои целиот свет им се врти околу тој ден.Глупаво е да го најавуваат роденденот цела година унапред.Имам другарка која досадува ли досадува со месеци пред "големата вечер " сите сме поканети и добро сме ги испразниле џебовите за да ја израдуваме, кутра душичка уште од врата гледа што имаш во рацете ..и на крај што :?: Ништо ниту најефтина пијачка ..од срам онака ,кога ќе дојде сметката наивно се смее и индирекно не откачува :emo: По моја иницијатива почнавме да се однесуваме нешто слично како неа , одиме со празни раце добро се забавуваме пут под ноге и домче. Така си е најпаметно ;) ]:)
    Додека пак за родендените на оние кои ми значат , знам да бидам иновативна , креативна и секогаш оригинална . Изненадувањето е тајната на незаборавниот роденден :)
     
    На Kathlin и BlueEye им се допаѓа ова.
  9. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.692
    Пол:
    Женски
    Дечки...Не знам дали да правам некоја забава или да му приредам на дечко ми некое убаво и романтично изненадување некаде на некое тивко место.Многу сакам да го изненадам,како што и тој мене ме изненади убаво за мојот роденден.Секако нема да му речам "да знаеш какво изненадување спремам"...
    Финтата е вистински да испадне изненаден.Немам ниту една идеја за место,време,декорации...Може ли некој предлог? :$
     
  10. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203

    Багуфче,можеш на дечко ти да му направиш романтична вечера кај тебе дома,да зготвиш сама нешто интересно што знаеш дека ќе му се допадне и некоја слатка мала тортичка како десерт.. :) (секако може да го изненадиш и со нешто многу добро после десертот :lol: ) или пак ако не можеш да си сама дома тој ден,ако стоиш добро со неговите родители,може ти да ја направиш тортата,да ја однесеш кај нив,додека него ќе го прати мајка му во некоја продавница со некој список долг за да имате доволно време да се подготвите,ќе запалите свеќи,ќе изгаснете светла и кога тој ќе влезе : Surpriseeeee! :D верувам барем малку ти помогнав со моиве идеички :*
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Багуфче, не знам дали дечко ти сака журки или вакви групни изненадувања, и дали воопшто имаш време за вакво нешто ама мене ми се многу фора тематските журки во последно време. Доколку имаш можност да резервираш некој кафич, направи журка во стил на 70тите, афро фризури на пример се во склоп на оваа тема, на него припреми му една перика кога ќе стигне нели, бидејќи он нема за ништо да знае ниту пак ќе има време да се спреми :) Или било што друго, може да биде 80тите, Хаваи журка со коктели и цветчиња, или тематска во боја - во бело, црно - бело, црвено - жолто итн. и секако контактирај со другарите негови да ти помогнат околу припремите, листата на луѓе и слично.
    А ако сакаш нешто приватно доколку си во можност, спреми му нели некое пикантно изненадување. Мислам дека прилично ќе се израдува кога ќе сфати дека не си му спремила само вечера ;) Ајде па да не известиш што си направила. Гуд лак!
     
    На baguf4e и girl1985 им се допаѓа ова.
  12. Monna99

    Monna99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    5
    Мене ми е интересно,за роденден да се направи Halloween :P
    Малце страшно,ама сепак забавно ;)
     
  13. rosie

    rosie Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    32
    Роденденски прослави

    Се ближи и мојот 18ти роденден :) Не планирам да поканам многу луѓе, туку само најблиските :) Планирам да биде женска вечер што ќе ми остане долго во сеќавање :) Бидејќи сите сме по пиењето планирам прво во кафана, а после да резервирам сепаре во некоја од дискотекиве и до сабајле журкање. Само ако може некој да ми предложи некоја од скопскиве кафанчиња бидејќи сум малце скарана со нив ? :D
     
    На Anely му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Роденденски прослави

    Јас го прославив минатата година. Еве како:
    Дали купував нова облека специјално за денот? - Не. Облеков тоа што имав. Едни хеланки купив само од пусти мерак.
    Значи ми се паѓаше во четврток, па журка со другарките не доаѓаше во предвид да се прави истиот ден.
    Четвртокот вечерта ми дојдоа роднините и најблиските семејни пријатели, мајка ми имаше спремено полна маса, се смеевме, пеевме, народно, секакво. Преубаво си поминав. Откако заминаа гостите следеше афтер-парти со татко ми :D
    Саботата попладне ги собрав дома другарките. Не ги однесов во кафич затоа што не ми се исплаќа така (имав доста другарки покането), а глупаво ми е по една пијачка да им платам. Повторно мајка ми ја спреми масата, само малку поскромно од четвртокот. Си направив бунар, си пуштив ЦД со омилените песни, се смеевме, се сликавме, јадевме...
    Тортата секако беше неизбежна :^:
    Кон 22:30 часот, со неколку од другарките отидовме до еден кафич, но таму сами си платија пијачка. Непланирано отидовме...
    И тоа беше се‘: ништо спектакуларно, но ми остана во убаво сеќавање.
     
    На Anely му/ѝ се допаѓа ова.
  15. palavoto.devojce

    palavoto.devojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    135
    Роденденски прослави

    Во сабота го прославив мојот 18 роденден заедно со мојата другарка абе си поминавме најубаво не се знаеше кој пие кој плаќа :D си направивме торта се шлакавме хехе беше лудо ...но најубаво е кога тој момент го споделуваш со личности кои ги сакаш најмногууу :)
     
  16. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Ми се ближи и мене роденденот ама му ја мислам дали да го славам.
    Ако го славам, ќе изнајмам една просторија и таму, ама планов не ми е некако многу брилијантен, затоа што немам голем круг на пријатели, а и од тие што ќе ги викнам некои нема да дојдат, па што ќе правиме толку малку :?: А и околу музиката, една сакаат ваква други друга....се мислев за жива музика ама пак тие што не ја сакаат ќе треба да седат цела вечер. Не знам што да правам, расеана сум. Некој предлог како да го прославам, или сепак да не го славам? :?:
     
  17. Jewel

    Jewel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    144
    Епа девојки и јас сум од тие на кои добро би им дошло мислење или предлог за место за роденденска забава :) Не планирам ништо големо, би сакала да го соберам најблиското друштво (10тина луѓе) и да ги почастам негде низ градов. Сигурна сум само дека сакам да биде некое место со весела музика кај што ќе може сите да се изнаиграме, без разлика дали има ДЈ или жива свирка :) Ајде женски, сигурна сум ќе паднат интересни идеи :)
     
  18. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Абе ајде луѓе, каде отидоа идеите?? :D
     
  19. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    ^ Премногу доцна враќам, ама може на друг да му послужи.
    Јас го имав најубавиот роденден во Маракана.
    Секој вид на места каде има коктели, фина музика, опуштена атмосфера е добро за мене. :D
    Немаше мирис на пудра, јаки парфеми, штикли 15ка. Си беше чил, фино музиче, многу играње, пиење, расположение до максимум. :)
    Следната година повторно планирам нешто слично и морам да напоменам за претходната година кога другар и другарка правеа роденден во парк, сите настроени ќе се пие, таму пречекани од вива сокче со цевче и забрана да се купи алкохол. :rofl:
     
  20. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Следниот роденден ми е 18ти и не планирам да правам некои лудории, со влечење луѓе и повраќање по маси во кафана. Би било нешто слично на 17тиот роденден.
    Сепаре во дискотека, ништо пренапувано, а претходно на коктели, текили, нешто така. Ќе ги викнам најблиските, не сурија од луѓе па да не можам крај со крај да скрпам. :)