ТЕМА: Новогодишни и божиќни СМС пораки

Мислење 27 Дек 2010, 16:09

Whatsername напиша:Имаше многу моменти во 2010 кога те нервирав, те лутев и ти пречев. Само да те информирам дека тоа планирам да го правам и во 2011 :) Среќна Нова Година.

^Оваа дефинитивно и ја испраќам на мајка ми. :rofl:

Честитката е закон :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар на корисникот
Zaljubena111

Жолто цветче
 
494187
Мислења: 1548
Зачленет: 20 Фев 2010, 00:09
08.02, 13.03, 05.05, 12.06, 31.08, 01.10, 01.11, 07.12, 05,01, 13.02, 14.03, 16,04. 18,04, 15.05, 17.06.22.07

Мислење 27 Дек 2010, 16:37

Во Новата година бидете послушни како и досега, слушајте го своето единствено дете, зашто тоа е вашето најголемо злато. :D
Ви посакувам многу Љубов, здравје и помалку кредити ;)
- До мама и татееееее :D
Аватар на корисникот
Trendafilka

Црвено цветче
 
2680912903
Мислења: 5945
Зачленет: 28 Дек 2009, 15:12
Локација: 221B Baker Street
Don't Trust Anything That Bleeds for Five Days and Doesn't Die . . .
Што е убав овој свет - онде го*но, овде цвет.
СликаСлика

Мислење 29 Дек 2010, 14:30

Со сето свое срце,
2 очи, 5 литри крв и
206 коски ти посакувам
се најубаво во
НОВАТА ГОДИНА!!


Среќна Нова Година
Среќен Божиќ
Среќен Велигден,
Среќен Роденден...
А сега следните
12 месеци остави ме на мира![b]Ќе отвориме книга.
Првата страница ќе биде празна.
Текстот сами ќе го напишеме!
Книгата ќе се вика "МОЖНОСТИ"
а првата глава "НОВА ГОДИНА"!
[/b]
Аватар на корисникот
Squirrels

Бело цветче
 
1928
Мислења: 52
Зачленет: 09 Окт 2010, 15:25
Љубовта е како виното...ако пиеш онолку колку ти треба те прави среќен,ако пиеш повеќе те прави будала...!!

Мислење 29 Дек 2010, 16:33

Ве молам поможете ми да напишам порака до еден проф. ми треба за утре одма ако знај некој нека ми кажи.. постар човек е ... ве молам за помош..
Аватар на корисникот
Nannaa

Сино цветче
 
263
Мислења: 271
Зачленет: 28 Мар 2010, 20:22
LivE yOur LiFE bECausE iT's oNE And oNLy

Мислење 29 Дек 2010, 16:43

Ваквите римувани пораки ми се нешто излитено - повекето сите ги знаат, па не се интересни веќе...

Најубава порака е онаа која сами ке ја напишеме за личноста на која сакаме да ја испратиме, а не една иста порака да ја пратиш на сите во инбох...

И да, многу ми значи кога во пораката кога ми честитаат нешто го пишува моето име, така бар знам дека пораката кога е пишувана е наменета само ЗА МЕНЕ :)

Што и да пишувате, нека биде искрено и од срце :inlove:
Аватар на корисникот
maja8

Жолто цветче
 
1334575
Мислења: 2250
Зачленет: 03 Јан 2010, 22:46

Мислење 05 Јан 2011, 18:13

Еве неколку Божиќни пораки:


Додека последниов бадников ден догорува, слушни го Господ што ти зборува, следи го патот на срцето што те води, Среќен Божиќ - Христос се роди.

Нека бадниковата вечер го избрише сето она што сакаш да го заборавиш, а божиќното утро ти исплете венец од здравје, среќа, љубов и божји благослов!


Рана зора додека се руди, коледарска песна вас нека ве буди.
Среќа и радост Господ нека дари, полна софра, а и многу пари.
Сите да ве служи здравје, бадникова вечер да ви е наздравје.
Берикет и к’смет во куќи да ви царува, со здравје и љубов Господ да ве дарува!
Среќен Божиќ !
Аватар на корисникот
nedzma

Зелено цветче
 
176166
Мислења: 677
Зачленет: 01 Окт 2010, 18:13
Никогаш не е премногу доцна да бидеш тоа што си можел да бидеш!

Мислење 21 Јун 2011, 00:53

Преку глава ми е од српските пораки кои моите од ново на ново ги добиваат секоја година. Аманте луѓе, македонски! Не е ова повеќе Југославија.
Поубави ми се оние искрени честитки, ако ништо друго барем среќна нова година, иако не сакам ни тоа да ми честитаат, затоа што славењето и честитањето нова година ич не ми се допаѓа.
Не сакам ниту пораки од типот: Christmas is not a time nor a season, but a state of mind. To cherish peace and goodwill, to be plenteous in mercy, is to have the real spirit of Christmas.
Премногу ми се, ај да ти пишам порака па да те баталам.
Аватар на корисникот
Sephora

Жолто цветче
 
43561664
Мислења: 2686
Зачленет: 05 Дек 2010, 19:57
Локација: Скопје
http://makedonskimodenblog.com/
http://www.facebook.com/MakedonskiModenBlog

Si nul n'est lésé, fais ce que veux.

Мислење 05 Јан 2012, 12:15

Божиќни пораки
Не заборавајте да им го честитате овој свет празник на вашите блиски. Еве неколку идеи за божиќни честитки или пораки:
.

„Како што бадниковиот оган се ложи,
во вашиот дом среќа да се множи,
нека светла ѕвезда во животот вас ве води,
зашто денес е Божиќ – Христос се роди!“

„Денешниот блажен ден нека ви биде радосен!
Божиќ вратата да ви ја злати, секогаш среќа нека ве прати.
Ангел срцето кон љубов нека го води, мир божји, Христос се роди.“

„Додека бадниковиот ден догорува,
слушни го Бога што ти зборува,
следи го патот на срцето што до среќа те води.
Среќен Божиќ – Христос се роди!“


„Во телото здравје, во душата мир,
во мислите спокој, во срцето младост.
Честит Божиќ, ти испраќам полна вреќа радост!“

„Божјата милост насекаде нека ве прати,
нека за доброто со добро ви се врати
Христос насекаде да ве води,
Среќен Божиќ, Христос се роди.“

„Бадниковата вечер нека го избрише сето она што сакаш да го заборавиш,
а Божиќното утро ти исплете венец од здравје, среќа, љубов и Божји благослов!

„Рана зора додека се руди, коледарска песна ве буди,
среќа и радост Бог нека дари, полна софра, а и многу пари.
Сите да ве служи здравје, бадниковата вечер да ви е на здравје!
Бериќет и к`смет в куќи да ви царува, со здравје и љубов Господ да ве дарува!“
Аватар на корисникот
figgiMK

Црвено цветче
 
22242501
Мислења: 6953
Зачленет: 23 Дек 2010, 15:38
СликаСлика

Мислење 05 Јан 2012, 12:49

Zaljubena111 напиша:
Whatsername напиша:Имаше многу моменти во 2010 кога те нервирав, те лутев и ти пречев. Само да те информирам дека тоа планирам да го правам и во 2011 :) Среќна Нова Година.

^Оваа дефинитивно и ја испраќам на мајка ми. :rofl:

Честитката е закон :rofl: :rofl: :rofl:

чекај,чекај,ќе бидеш и ти мајка,тогаш ќе си викаш (леле шо кучка бев)...запамети се се враќа.....ова ти е добронамерно од мене......Се нај,нај убавко во новата
:)
Аватар на корисникот
bubili61

Бело цветче
 
43187
Мислења: 98
Зачленет: 01 Дек 2011, 13:01
Локација: На југот од нашата мала и мила Македонија

Мислење 06 Јан 2012, 23:42

Спротистави се на тешките моменти .. Насмевни се и кога ти доаѓа да изрониш тепих од солзи .. Лесно е да се откажиш од се .. Но тешко е да победиш .. Но,велат дека животот е игра во која победата е неизбежлива .. Но,ако тоа е така јас посакувам во секоја денешна игра ти да бидеш победник .. А за подарок од мене ќе добиеш малку среќа но од срце .. Малку љубов .. Но искрена .. Минатото закопај го со тешките моменти и гледај ја иднината .. Како ѕвезда која сјае на небото .. И те повикува .. Пред тебе е .. Среќна нова 2о12 година на сите вас

Рана зора додека се руди, коледарска песна Вас нека ве буди. Среќа и радост Господ нека дари, полна софра, а и многу пари. Сите да Ве служи здравје, бадникова вечер да ви е на здравје. Берикет и к'смет во куќи да ви царува, со здравје и љубов Господ да Ве дарува!
Аватар на корисникот
Snow-Queen

Виолетово цветче
 
123423096
Мислења: 14605
Зачленет: 03 Ное 2011, 08:08
Локација: Во ♥ на војникот мој
Трофеи: 1
Слика
Слика
Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Врати се на Општи дискусии

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 7 гости