1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Први април-Маскенбал (маски)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од sarah.key, 25 март 2010.

  1. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    сакам да купам маски за 1ви април од оние што се само за очите(најобична од картон), ама во поголем број, да речеме 100тина. знае ли некој кај може да најдам по некоја попристапна цена?
    фала и поздрав
     
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Види во Вучко, може имаат.
     
  3. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Видов вчера во Рамстор.Најдоле кај што е уметникот веднаш до него во тоа за цртање на стакло и сл работи. Не прашав која цена се ама таму има сигурно. :) баш се мислев и јас да си купам,ама изумив... :lol:
     
  4. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Такви за очи не знам дали има, ама видов уши од зајче за на глава, круна и такви некои на автобуската карши градежен факултет во една продавничка на самата улица е.
     
  5. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924

    Бев вчера во вучко , имаше и поголем избор .. дали стотина незнам .. али имаше добри :D
     
  6. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Jас имам такво за очи, тоа ке си го носам... :D
     
  7. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Ејј темичката ме погоди :lol: ја ќе одам на маскенбал ама онака епен маскирање не само на очи ..ќе се преправам во војник ама онака баш машки..пошто животна желба ми е да одам воена :( ама само желбичка ке си остане па решив барем на еден ден да бидам :)
    П.С. јас ги обожавам те маските само за лице и дома има како украс 5 на ѕидот ама ми ги донесе тетка ми а тука нз каде има :)
     
  8. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    За 1 ви април се мислев и јас што да бидам. Ќе одиме со друштво на плоштад.Прво сакав да се правам чудовиште :lol: :lol: ама имам чувствителна кожа и ако го исцртам лицето после нема да можам да се оправам :?
    Затоа решив да си купам една ваква маска да се нашминкам убаво,да ја извиткам косата да се облечам убаво и тоа ми е најлогично решение. :)
     
  9. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Јас сакам да бидам џандарка ама секси џандарка...кратко тесно сукниче. подвезици, деколте капче нормално топ ке биде. :lol:
     
  10. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Незнам како да се маскирам а баш сакав, се мислев џандарка, зајачица..уфф немам појма ајде ако има некој совет нека даде ама да не треба да купувам ништо туку со нешто што сите би го имале дома. :up:
     
  11. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Имав само венче , розево со пуфки .. намерата ми беше зајче да си бидам , али во школо ме завикаа плејбој зајачица хахах :lol:
     
  12. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Aaaa многу убави и оргинални маски имаше морам да признам, ама имаше и доста немаскирани (тие како мене) :? ама јас не успеав да се маскирам ради слаба организација, инаку многу ми беше мерак :D За другата година се здобив прекрасни идеи 8)
     
  13. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    сакав да бидам ангелче... ама се предомислив бев ѓаволчее :D и бев мн слатко морам да се пофалам :roll: :roll:
     
  14. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    ја сбев пипи, и најубава бев од сите што ги видов некако ми беа многу едноставни...
     
  15. glammur

    glammur Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    20
    Јас бев ѓавол. Тој ден вечерта бев во Булевар и одлично си поминав. Носев црни кожни хеланки, црвена долга маица повеќе накај кошула беше, со црна кожна јакна, црно-црвени штикли и рогови.
     
  16. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    јас си бев циганка оваа година :D :D
     
  17. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Циганчеее си бевв :D :*
     
  18. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Маскенбал

    На маскембал забави редовна сум, а најоргинална маска ми била Пепелашка , значи скроз бев како неа, само немав стаклени чевлички. :)
     

    Прикачени фајлови:

  19. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Маски за 1ви април

    Ее немам коментирано тука, но ајде еве сега ќе пишам. Минатиов 1ви април бев маскирана демек во шмизла. Имав облечено карирана на зелено сукња, горе жолта кошула од на брат ми полуматурата, црни холахопки ни многу дебели, ни многу тенки, доле штикли, ташната од мајка ми, ќеса книжена со уште еден пар штикли, црн капут од мајка ми. Бев пеглана со прави шишки и бев онака остро нашминкана и со цвикери. :)
    За оваа година имам испланирано, но што ќе биде реализирано од таа идеја ќе видиме. :)
     
  20. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    Маски за 1ви април

    Веќе се маскирав јас за Василица...Не се маскираме за 1ви април! Се маскирав во мајстор(фасадер-во цини работнички, капа на глава и со мене имав земено алати за фасадирање)! хахха :) :)