ТЕМА: Талент

Мислење 23 Јан 2014, 11:06

Цртање,пеење.. :)
Аватар на корисникот
Femina777

Зелено цветче
 
214202
Мислења: 517
Зачленет: 21 Јун 2013, 14:30
One old song.A thousand old memories.

Мислење 23 Јан 2014, 19:18

Немам некој посебен талент, но дефинитивно посакувам да го имав талентот на Ким Кардашијан.
Или тако звано, да имам талент да немам талент никаков, а сепак да заработувам многу пари.
Е то.
Аватар на корисникот
Chocolate.me

Жолто цветче
 
60515206
Мислења: 2508
Зачленет: 19 Сеп 2010, 18:15
Локација: Down on earth, living my dreams with people I want to be, and people I want to be like.
Sometimes there is no next time, no second chance, no time out.
Sometimes, it's now or never.

Мислење 23 Јан 2014, 20:59

Katja.efremova напиша:Jas crtam i mozam da kazam deka dosta dobro mi odi..prodadov nekolku dela i toa ne za eftini pari i mnogu sum zadovolna a i planiram na umetnost da odam fax..drugata godina zdravje pa se nadevam epten ke se usovrsam...a inaku najcesto crtam aktovi golite zenski tela mi budat poisebna inspiracija :)

Браво Катја, ти посакувам уште многу успеси и брз напредок :) И јас сум како тебе- цртам и најголема инспирација ми се женските актови, а за парички цртам и продавам портрети :) Но јас би те посоветувала пред да се запишеш на факултет да подразмислиш подобро. Јас кога бев во твојата ситуација бев многу залетана по факултет за уметност и бев решена тоа да се запишам, но си поразговарав со луѓе кои веке го студираат тоа, исто и со повозрасни и поискусни и сфатив дека не е баш најдобра опција затоа што талентот го имаш и за него е потребно многу работа (и малце знаење :) ) за да го усовршуваш, но за тоа не ти е потребно да завршиш факултет, доволно е и некој курс кој можеш да го поминеш или како што јас се образувам на ликовното поле- google i youtube ;) буквално се има на нив што те интересира. И што ќе бидеш кога ке го завршиш тој факултет? Што ке работиш? Тоа што ке бидеш дипломиран ликовен уметник мислам дека ке ти значи само ако можеш да се вработиш некаде како наставник или професор по ликовно. Во нашето Македонииче тешко се преживува ако живееш од уметност (ликовна). Сеа треба да го работиш тоа што го сакаш... за да го работиш со страст и да бидеш повеќе продуктивен. Но јас го избрав и се запишав на следниот факултет што ме привлекуваше после овој за уметност( и го завршив), и воопшто не се каам.Работам нешто сосем друго од уметност (моментално). Имам врсници кои се запишаа на уметност ( и се фантастични, делата им се ... :o ) но сега паѓаат во депресија зошто неможат да си најдат работа со нивниот факултет. А исто така пак имам многу познаници и врсници кои не се запишаа на тој факултет а исто толку се добри уметници благодарение на напорната работа, па има и некои финти што не се учат и на факултет :)
Така што, размисли си убаво, мислам дека е паметно да студираш нешто друго, за да можеш да работиш нешто понатаму во животот со тој факултет, а талентот ако работиш на него нема да ти пропадне, и пак можеш во слободно време да си црташ и усовршуваш, па и да си продаваш дела. Поздрав, и ти посакувам многу среќа :*
Последна редакција: Dea8 на 23 Јан 2014, 21:07; редактирано вкупно 2 пати.
Аватар на корисникот
Dea8

Бело цветче
 
42174
Мислења: 60
Зачленет: 11 Јан 2014, 07:44

Мислење 23 Јан 2014, 21:00

пеење :)
Аватар на корисникот
nikiiii

Жолто цветче
 
841233
Мислења: 1326
Зачленет: 22 Авг 2013, 22:06
Локација: in u'r heart <3
be who you are!

Мислење 06 Фев 2014, 20:42

Здраво :) извинете што пишувам за ова тука но итно е, треба да направам проектна ликовно и како техника сакам да земам едни маркери специјални што се доста квалитетни и поскапички, незнам каде низ скопје би нашла, сакам да бојам модни илустрации со нив, еве туториал нешто вака, ако некој знае некој ми пише, итно е!! Поздрав

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... tq2j7fHG9M
Прикачени фајлови
22110-0369-2ww-m.jpg
22110-0369-2ww-m.jpg (21.66 KiB) Разгледано 96 пати
IloveScience

Фем почетничка
 
01
Мислења: 38
Зачленет: 03 Мар 2013, 15:01

Мислење 09 Фев 2014, 20:36

Femina777 напиша:Цртање,пеење.. :)

Исто! Сите ме знаат по цртањето,само талентот за пеење го чувам и кријам во себе :$ и никој не знае дека убаво пеам,освен мајка ми :)
Аватар на корисникот
LadyInTheDark

Сино цветче
 
86225
Мислења: 211
Зачленет: 06 Дек 2013, 20:34

Мислење 12 Фев 2014, 14:15

Цртање, пеење, свирење на инструмент (сајзер, тарабука- ја обожавам :lol: ) :)
Аватар на корисникот
Bennet

Бело цветче
 
3425
Мислења: 68
Зачленет: 18 Јан 2014, 23:29

Мислење 12 Фев 2014, 14:29

Напредувајте со своите таленти. :) Јас имам некој талент за пеење но баш кога ќе сака некој да ме чуе се глупирам едноставно неможам пред луѓе да пејам си пејам за своја душа. Настапував неколку пати со пеење ама срам ме отепа и се откажав. :D Исто така имам талент за спиење, а и имам талент да ги нервирам родителите :P :D :D :D
Аватар на корисникот
anonymous16

Бело цветче
 
3535
Мислења: 93
Зачленет: 27 Авг 2013, 14:46

Мислење 12 Фев 2014, 18:46

Цртање. Но можам да цртам само кога сум тажна... :tmi: Не дека не цртам убаво кога не сум тажна, но тогаш ги создавам најдобрите, најнеобични и воедно најемоционални дела. Еднаш ми кажа една роднина дека очите на личностите што ги цртам се огледало на мојата душа :/
Аватар на корисникот
Survive

Фем почетничка
 
3520
Мислења: 36
Зачленет: 12 Фев 2014, 17:53

Мислење 13 Фев 2014, 14:38

Талент имам за цртање и учење јазици,барем така мислам. :rofl: Посакувам да бев талентирана и за пеење...
Аватар на корисникот
Anabelle.Amorette

Жолто цветче
 
12775942
Мислења: 1021
Зачленет: 14 Дек 2013, 13:24
Локација: ...somewhere in the dreams,because they are way better than reality...

Врати се на Општи дискусии

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: mila89 и 12 гости