1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Топлес

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 9 април 2010.

?

Се сончате ли топлес?

  1. Да

    34 глас(а)
    11,6%
  2. Да, но само во странство

    81 глас(а)
    27,7%
  3. Не

    177 глас(а)
    60,6%
  1. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Se blizi leto,plaza,sonce,more,dali praktikuvate toples soncanje vo Mk,ili samo vo stranstvo,tuka nekako seuste nema hrabri devojki.
     
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Јас си се сончам топлес, мислам без прслук, пред три години кога бев во Франција на одмор сите беа топлес и млади и стари само јас бев облечена , таму никој не се замара со тоа како се сончаш а не па да те гледа како изгледаш а тука не сум се соблекла. Не дека се срамам од своето тело туку ме нервираат кога најголемите маалски идиоти ке отидат во Охрид и ќе стават црна цвикера да не се гледа каде гледаат, земаат позиција на некое столче и цел ден зјапаат а кога ќе се стемни се утепуваат од оговарање кој каков бил, како изгледа, какви и се градите, стомакот...
    Инаку имам и танга купаќи па и тие знам често да ги облечам. Најчесто одам во Хрватска и таму немам комплекс да се соблечам.
     
    На woow му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Досега никогаш не сум се соблекла, а тука кај нас не ни планирам, пошто како што кажа Ирена, ќе се собере секој-некој и зјапаат ко луди. Бог да чува!
    Во странство на нудистичка плажа секако дека би се соблекла.
     
  4. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    јас сакам да се сончам топлес оти многу ме нервираат рамките од купаќи кога се познаваат ама кај нас мислам дека никогас не би го направила тоа,или можеби и би го направила на некоја по опустена плажа, а за во странство сигурно би
     
  5. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Покрај тоа што нема храбри девојки нема ни доволно храбри момци .
     
    На piksooki и Sara123 им се допаѓа ова.
  6. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Не е работата во храброста на девојките па никоја девојка не е глупа да се соблече топлес у Охрид кога врие плажа од куп сељачана.Сите ќе гледаат у неа како манијаци ,после пола град ќе ја озборува к**ва ова,она сите ќе обожаваат да ја гледаат ,а после ситка ќе и фаќаат.И јас да сум женско никогаш не би се соблекол у Македонија поради нскиот провинцијалски дух на нашите мажи.Нашите девојки се преслободни и разголени тоа може да се види и по ниќниот живот .
     
  7. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Mnogu dobro kazano -ne si sfatil sto sakav da kazam pod hrabri mazi ..nema veza no odgovorot ti e na mesto.
     
  8. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Не практикувам топлес нити тука,нити во странство,мислам се знае како се оди на плажа.
     
    На Leat и SieIstDieSonne им се допаѓа ова.
  9. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    :up: se soglasuvam ;)
     
  10. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    На страна секогаш топлес....и мене страшно ме нервира прерамки кога ми се познаваат, а и нема зошто да не кога вистина, сите се сончаат така, и буквално никој не се замара со тебе...а во мк....јок...од истите, погоренаведените причини :D
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.194
    Пол:
    Женски
    Се согласувам дека во Мк топлес никако. Освен ако не сакаш твојата слика да ја има на секој мобилен. А за на страна зошто да не.
     
  12. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    До сега никогаш не сум се сунчала топлес, обично бикините ми се како топ и немаат прерамки, така да немам таков проблем, но за понатаму, зошто да не, можеби би се сунчала, но надвор од границиве секако, кај нас во МК никогаш!
     
  13. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    Ауууууу мајката, расипал фемили фото :lol: :lol: :lol:
     
  15. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Офф топик, мразам нудистички плажи.

    Од пред две години имав желба за топлес, и сеуште имам.
    Иако би сакала да имам и подобра фигура, а и пофини и поголеми гради. Но и сега сакам, без разлика на моите недостатоци. Ќе биде хехех, некогаш.
     
  16. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    do sega ne sum se soncala toples,ama v stranstvo vi,koga veke bi imalo drugi zeni okolu mene zasto da ne
     
  17. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    580
    немам искрено храброст да се соблечам топлес, ама кога го сончам грбот обавезно го одрвзувам костимот позади, па после пазам како станувам. А за да не ми се понаваат траги секој пат на различен начин врзувам, се снаоѓам некако.
     
  18. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    па немам ништо против топлесот, се имам соблечено да, но во грција кога бев на одмор, а пвдека кај нас нема шанси :) па луѓе таков ни е менталитетот сега не е до нас :D
     
  19. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.743
    Допаѓања:
    130.726
    Јас воопшто и не сакам да се сончам, обично сум блиску до плажа, па одам да попливам (најмалку еден саат :D ), и после се прибирам да пијам кафе и слично, строго под сенка.

    Таму каде што одам на одмор, сите се топлес, така да не ми е нешто срам, туку онака, не сум добила желба - веројатно нема поента топлес под сенка. А и со децата некако не ми оди.

    Лани имаше еден македонец, типов беше на одмор со жена му и детето, и се утепа од снимање... снимаше, сликаше, со апарат, со камера, со мобилен... манијак!
     
  20. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Досега се немам сончано топлес.Би се сончала но некаде надвор од границите на македонската сељачана :D Тука во Охрид ако се сончам топлес женските ќе ме направат најголема к___а во градот,а машките ко заболени ќе сликаат,ќе скокаат.Уффф се изнервирав сега кога ми текна какви дегени живеат во државава :devil: