ТЕМА: Велигденски пораки

Мислење 23 Апр 2011, 09:10

Здраво девојки,
ми требаат повеќе велигденски пораки, доколку знаете некоја пишете ми. (:
Ви благодарам и нека ви е честит празникот на сите Христијани!!
Христос воскресе !!!
Viiky..McDolley

Фем почетничка
 
16
Мислења: 2
Зачленет: 09 Јул 2010, 06:38

Мислење 23 Апр 2011, 10:04

Побарај на гугл Велигденски пораки и ќе ти излезат ќе ти напишев некои ама нетов нешто ми кочи па не ми се отвара пола саат. :@
Аватар на корисникот
Sunshine555

Сино цветче
 
6020
Мислења: 269
Зачленет: 29 Јан 2011, 22:08
I'm selfish,impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best. M.Monroe
Скриен текст: покажи
I WOULD RATHER GO NAKED THAN WEAR FUR.

Мислење 23 Апр 2011, 12:02

Христовата светлост нека ви го осветли патот, душата нека ви ја наполни со радост, да ви сочува се што имате и подари се што сакате. ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ
Аватар на корисникот
The-Queen

Жолто цветче
 
2166954
Мислења: 2086
Зачленет: 09 Јул 2010, 23:41
Ми рекоа дека за да се заљуби требало да го насмеам, но секој пат кога тој ќе се насмее, се заљубувам јас ...

Мислење 23 Апр 2011, 20:07

Светото јајце Христово што денес куќата ви ја краси, нека ви донесе многу здравје, среќа и од секакви маки нека Ве спаси среќни празници на сите

... Ова е најубавиот македонски празник ... Нека од Велигден до Велигден биде присутна кај сите вас ... ЉУБОВТА ... ИСКРЕНОСТА ... ДОБРОДУШНОСТА ... и секогаш бидете она што и всушност сте за да сите знаат колку е убаво да си бидете само ... СВОИ ... Имајте ... ПРЕСРЕЌНИ ПРАЗНИЦИ ...

Neka svetlinata na HRISTOVOTO VOSKRASENIE vi gi osvetli vasite srcata ,a negovata beskonecna ljubov go blagoslavi vasiot zivot i vasite domovi.
Аватар на корисникот
crazylady

Жолто цветче
 
266611460
Мислења: 2952
Зачленет: 12 Јул 2010, 14:41

Мислење 24 Апр 2011, 12:11

Додај легендa мир во душата, љубов во срцето со верба во Бога, во слава на Христос да се радуваме, да простуваме, да сакаме и да се почитуваме. ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
Аватар на корисникот
The-Queen

Жолто цветче
 
2166954
Мислења: 2086
Зачленет: 09 Јул 2010, 23:41
Ми рекоа дека за да се заљуби требало да го насмеам, но секој пат кога тој ќе се насмее, се заљубувам јас ...

Мислење 24 Апр 2011, 16:13

Додека велигденски јајца кршиш во твојата душа нека владее мир,нека Христос ти даде снага да злото не те совлада. И нека оваа реченица ти се мота низ глава "денес е почеток на нов живот" и денешниот празник нека ти донесе многу среќа и љубов. Христос Воскресе.
Аватар на корисникот
The-Queen

Жолто цветче
 
2166954
Мислења: 2086
Зачленет: 09 Јул 2010, 23:41
Ми рекоа дека за да се заљуби требало да го насмеам, но секој пат кога тој ќе се насмее, се заљубувам јас ...

Мислење 17 Јун 2011, 02:16

"I am the resurrection, and the life: he that believeth in me shall never die"
As the season of Resurrection comes, may the miracle of Easter fuil ur heart with joy!
Happy Easter

Не сум христијанка, но ова ми е прекрасно вклопено. :)
Аватар на корисникот
Sephora

Жолто цветче
 
43561664
Мислења: 2686
Зачленет: 05 Дек 2010, 19:57
Локација: Скопје
http://makedonskimodenblog.com/
http://www.facebook.com/MakedonskiModenBlog

Si nul n'est lésé, fais ce que veux.

Мислење 20 Јан 2012, 23:24

Слезе од небото заради наше спасение. Страдаше па заради нас воскресна, се вознесе на небото. Нека силата божја го благослови твоето постоење. Христос воскресна - Навистина воскресна !!!
Аватар на корисникот
Snow-Queen

Виолетово цветче
 
123423096
Мислења: 14605
Зачленет: 03 Ное 2011, 08:08
Локација: Во ♥ на војникот мој
Трофеи: 1
Слика
Слика
Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Мислење 19 Мар 2012, 17:40

Нека светлината на Христовото Воскресение ви ги осветли вашите срца,а неговата бесконечна љубов,го благослови вашиот живот и вашиот дом ... Христос Воскресна
Аватар на корисникот
Snow-Queen

Виолетово цветче
 
123423096
Мислења: 14605
Зачленет: 03 Ное 2011, 08:08
Локација: Во ♥ на војникот мој
Трофеи: 1
Слика
Слика
Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Мислење 15 Апр 2012, 10:59

Денес , нека се веселат небесата, нека се радува Земјата, нека празнуваат видливите и невидливите светови, зашто Христос, нашата Вечна радост - Воскресна од мртвите ! Нека ни е за многу години празникот Христијани... Христос Bоскресе
Аватар на корисникот
The-Queen

Жолто цветче
 
2166954
Мислења: 2086
Зачленет: 09 Јул 2010, 23:41
Ми рекоа дека за да се заљуби требало да го насмеам, но секој пат кога тој ќе се насмее, се заљубувам јас ...

Врати се на Општи дискусии

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: donnalia и 12 гости