1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влакнести мажи или не?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од elena99, 10 декември 2009.

?

Влакнести мажи или не?

  1. Да

    98 глас(а)
    35,6%
  2. Не

    177 глас(а)
    64,4%
  1. elena99

    elena99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    20
    Kazete mi sto mislite za otstranuvanjeto na vlaknata kaj maskite dali treba sekade da bidat otstraneti ili samo na odredeni delovi od teloto. I dali gi nagovarate vasite partneri na toa i kako tie go ptifakaat toa mislat li deka e pederski?Jas licno mislam gradite, pod pazuvite i dolniot del :) se naj vazni.
     
  2. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Voopsto ne e pederski...Decko mi se depilira na nozete zoso mu smetaat vlaknata.Na grbot i gradite ako ima mnogu vlakna ok e da se otstranat ama na racete ne!Spored mene
     
  3. EVA

    EVA Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    26
    se soglasuvam voopsto ne e pederski da se depiliraat mazite normalno ako e premnogu vlaknest na gradite i na grbot tie vlakna mora da se ostranat :D
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.559
    Како бре депилирани...не,не прифаќам,не може!
    Јас си почитувам влакнести мажи,молим лепо!На гради,на нозе,на раце,е сега на интимна зона и под пазуви,задолжително подскастрување т.е. скроз,ради хигиена не за друго.Малце лицемерно,ама да му се невиди! :lol:
    Сакам мажот да личи на маж,не сакам да имам чувство дека допирам нежна женичка,па да погалиш јамболија кога ќе си легнеш врз него,па да направиш некоја плетенка мх мх мх убавини,прекраснотии! :lol:
     
    На Naked Gun, мкд98, YoungandBeautiful и 4 други им се допаѓа ова.
  5. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    i jas sakam ne sakam depilirani osven pod pazuvi i intima se razbira a inaki neeee si sakam vlaknesti
     
  6. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    I jas sakam vlaknestiiiii
    Maz mi e vlaknest i uzivam vo toa ;)
     
    На LILACVET му/ѝ се допаѓа ова.
  7. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Е сега да е помазен од мене - не иде. Нормално ради хигиена под пазуви и доле може да скрати некое влакно ама кога ќе ги видам фраериве наши во Охрид на плажа набилдани горе, во нозете како жаби и издепилирани ми се гади . Разбирам ако некој е премногу влакнест , му пречат вланата па се депилира.
     
    На lovely-girl и girl1985 им се допаѓа ова.
  8. vivadani

    vivadani Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    9
    kakov maz e toj ako nema nekoe vlaknence na gradite?za pod pazuvi sum za i na nekoe drugo mesto no kompletno depiliran poveke ke mi lici na zence :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  9. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    И според мене тие делови се најважни и само таму понекогаш кога имам време го средувам дечко ми. Не ми е пресудно да е депилиран на тие делови, не ми пречи ако не е, но убаво изгледа кога е. Мразам мажи кои се депилираат насекаде - на рацете и нозете особено, но се си е прашање на вкус.
     
  10. elanor

    elanor Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    1.031
    Пол:
    Женски
    и јас не сакам издепилирани мажи, некако смешно ми е мажот да е помазен од мене. па, маж е или што :lol: е сега, знам дека спортистите (особено пливачите) поради постигнување на оптимална брзина се депилираат. ај у име на Јан Торп ќе им простам :lol: ама па таков мазен, па ќе ми клизи низ раце :lol: :lol: :lol: па маж фаќам или средношколец :?: фино е да има влакна. е сега не да биде ко шпагети да му растат :o ептен гадно ми е кога вири љубовниот тепих преку горното копче од кошулата и полека се шири на вратот :mrgreen: или пак влакна на грбот, бљак :roll: тогаш дозволено е отстранување на влакната. според мене отстранувањето на влакната од интимниот дел и под пазувите се дел од вообичаено практикување на интимна хигиена и под deffault се подразбираат.
     
  11. Snezna-Kralica

    Snezna-Kralica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    6
    Не ми пречат не депилирани мажи, тоа станало некоја мода во последно време.Како и да е не ми пречат ни едните ни дригите, инаку најмногу ми се допаѓаат оние кои само имаат депилирани гради.
     
  12. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Depilirani gradiiii kaj maz?
    NE BLAGODARAM! :lol: :lol:
     
  13. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Јас не сакам влакнесто мажи, не можам да поднесам. Не е воопшто педерски да се депелираш, и машките треба да внимаваат на својот изглед.
     
  14. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    хмммм па сега сакам средени мажи....се разбира без претерување, ама несакам густ љубовен тепих :lol:
     
  15. Sandra-Di

    Sandra-Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2009
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    70
    si sakam vlakna :) se znae kade.
    ne si sakam vlakna-i toa se znae kade. Ne sakam bushman da mi e dolu, fala bogu :lol:

    Tatko mi sekogas mi velese: da znaes deka maz bez vlakna na gradite ne e maz :)
    jas si go pocituvam negoviot zbor :)
     
  16. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    НЕ САКАМ ВЛАКНЕСТИ!.. :D
    сакам издепилирани, и не е воопшто педерски машко да се депилира! :)
    Иако често се карам со татко ми и другарка ми на таа тема! :)
    за среќа тој што ми се допаѓа се депилира низ цело тело!! :D срцка ^^
     
  17. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Ах, не сакам влакнести мажи, но не се тие криви поради тоа. Така да ако се сложи тој да се издепилира во пределот на градите ЈЕС! :D За долниот дел.. тешко дека ќе појдит на козметичар и ќе се отворит ко книга.. :lol: Плус депилацијата е многу болна.. а и машките влакна се различни од женските :roll:
     
    На easyyyyy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Па стварно незнам кој САКА влакнести мажи? Али како што кажа Брајт, ако тој се согласи СУПЕР!! Ако не, со сила убавина не бидува. Сепак претпочитам без влакна. И не! Не е воопшто педерски ако е издепилиран.
     
  19. Just.Be

    Just.Be Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    Средно влакнести:)
    Ама веке ако е влакнест нема врска.....депилација на раце и нозе не!
     
  20. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Дефинитивно НЕСАКАМ влакнести мажии !! :?
    Мислам прифаќам да има на нозете и на рацете.
    Али на градите,грбот,на интимниот дел.Дефинитивно ноу.
    Бљакк.!! :Down: :mrgreen: позз!!
     
    На easyyyyy му/ѝ се допаѓа ова.