ТЕМА: Чартер летови

Мислење 29 Јун 2011, 15:20

Што мислите вие ? Мене ова ми се допаѓа многу ! Редно беше и во нашата држава да се воведат чартер-летовите! Баш гледав 25 евра до Венеција-па луѓе тоа е за џабе :o само ме интересире дали картите се повратни или во еден правец ? Ајде да развиеме дискусија,мислам дека нема друга таква тема,ако има клуч! :D
Аватар на корисникот
Faline

Зелено цветче
 
284146
Мислења: 607
Зачленет: 09 Фев 2011, 20:11
Чувам те,недам нико да те дира на длану си моја тајна урезана..чувам те где год кренем имам те на длану си тии моја линија живота,љубави! ♥

Мислење 04 Јул 2011, 18:22

мислам дека се во 2 правци.........се надевам
kankus

Жолто цветче
 
277270
Мислења: 1188
Зачленет: 31 Дек 2010, 23:35

Мислење 09 Окт 2011, 13:42

Во два правци се. А дури и да не се, пак не е скапо.

И имам прашање. Каква дискусија може да се развие околу чартер летови? :?:
Аватар на корисникот
Sephora

Жолто цветче
 
43561664
Мислења: 2686
Зачленет: 05 Дек 2010, 19:57
Локација: Скопје
http://makedonskimodenblog.com/
http://www.facebook.com/MakedonskiModenBlog

Si nul n'est lésé, fais ce que veux.

Мислење 09 Окт 2011, 18:22

Може да се пренесе некоја информација,не мора да е дискусија.
Аватар на корисникот
Lilit

Црвено цветче
 
224162826
Мислења: 5614
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:51
Локација: Зрно грашок

Мислење 09 Окт 2011, 18:56

Aбе жени 50е е до лондон и до венеција :) не 25е... сигурно 50е повратна, јас баш читав, некоја турска компанија е тоа, направиле нискобуџетни летови, мада и ова не е нискобуџетно за нас, ама да не бараме преку леб погача, зашто реалните цени се изгор :)
Аватар на корисникот
ludoto19

Црвено цветче
 
114019888
Мислења: 5861
Зачленет: 01 Мар 2010, 04:05

Мислење 01 Ное 2011, 15:28

Да преку Пегасус се тие нискобуџетни карти арно ама да ја букираш или платиш неколку месеци однапред. За Венеција ќе леташ за 25 евра повратна карта ама во Февруари а сега да ја купиш. Познат маркетиншки трик на авио компаниите. Инаку редовните линии т.е редовни летови ќе си платиш со редовна цена.
http://www.flypgs.com еве тука може да се види што и како има моментално
Аватар на корисникот
slavica999

Жолто цветче
 
34652157
Мислења: 3692
Зачленет: 27 Дек 2009, 00:31

Мислење 04 Дек 2011, 16:00

Луѓе дали знае некој колку е повратна карта за Париз? и ако знаете кажете некој линк...Значи зборувам само за билет, не за сместување и целокупен ангажман...
Аватар на корисникот
Kicky

Сино цветче
 
5430
Мислења: 152
Зачленет: 18 Фев 2011, 14:48
Локација: Mars

Мислење 13 Дек 2011, 00:19

Kicky напиша:Луѓе дали знае некој колку е повратна карта за Париз? и ако знаете кажете некој линк...Значи зборувам само за билет, не за сместување и целокупен ангажман...

Имаш ефтини летови од Софија за 40 евра во 1 правец...


Инаку за нискобуџетниве компании... Супер се, кога точно знаеш каде сакаш да одиш после неколку месеци, и можеш да се спакуваш во 1 мало куферче (значи за кратки дестинации)... Многу се заштедува и навистина ми е мило што почнаа и од кај нас да летаат, иако не е толку развиено како од соседните градови. Разликата во цената во споредба со обичните авиокомпании е заради тоа што не ти даваат храна во авион (а и што ќе ти е за 1 ипол саат лет), слетуваат на помали аеродроми кои најчесто се подалеку од градот (ама сите аеродроми во Европа се поврзани со градот преку автобуси, метроа, возови кои не се воошто скапи) и тоа што за да имаш 1 куфер плус се доплаќа најчесто 10евра повеќе. Ама ако заштедам 100 евра, па и ќе одам со 1 мало куферче :)
Аватар на корисникот
KuklickaSk

Жолто цветче
 
843322
Мислења: 1174
Зачленет: 20 Јун 2010, 19:18
Before i die, i'd like to see a good CHANGE in this generation drenched in HATE.

Врати се на Патувања и одмори

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 4 гости