1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој ќе оди на одмор во Грција?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од viki44e, 19 мај 2010.

  1. stefani09

    stefani09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    11
    Сакам да прашам како е за смештај во Полихроно? Оваа година сакаме таму да си бараме смештај и колку се цените отприлика за смештај? зашо гледам по агенцииве се околу 480=500 евра за 4ца. па дали можеме таму да си најдеме ние и за поевтино?

    Фала однапред.
     
  2. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    A за колку дена?
     
  3. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    За 10 е сигурно, чим е апартман таа цена од 52 евра на ден е доста да кажам нормална за тој дел од Грција
     
    На butterfly.93 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Mashni4ka

    Mashni4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    23
    Да не знае некоја колку километри има од скопје до Калитеа отприлика???
     
  5. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    http://www.viamichelin.com/
     
  6. Jewel

    Jewel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    144
    1о ноќевања, 11 дена :)
     
    На butterfly.93 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. honorthyself

    honorthyself Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.273
    Јас лично не би препорачала Неи Пори поради едно лошо искуство од поодамна. Значи, плажате е убава и се тоа, местенцето е океј, ама имаше едно место во морето со црна дупка, која буквално влече надолу се што ќе се доближи до таму. Финтата е дека се гледа од кај брегот, а коа пливаш нема да ја забележиш и имам слушнато дека доста луѓе се имале удавено таму. Јас бев пред речиси 9 години и не ми текнало таму пак да одам. Сигурно е сменето од тогаш. Не ми е баш многу останато во сеќавање, но знам дека морето беше цело време плитко, плитко, воопшто непогодно за пливање. Онака за мали деца супер тоа. Тоа беше мое искуство, имам слушнато многу луѓе како кажуваат дека им било убаво..
     
  8. Stoimenovska

    Stoimenovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    2.182
    Онака некој, бил во Неа Мармарас.. вториот крак.. што впечаток имате?1 Планираме таму да одиме.. па сега да се распрашам за некои работи.. плажата каква е...??! :)

    Едит.. Во Грција де :D
     
  9. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    Јас ќе одам, ама сеуште не е сигурно :D
     
  10. PrincessLea

    PrincessLea Активен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    Добро вечер девојки!!! :)
    Ве начекав тука, па да ве прашам. Резервиравме за во Ханиоти, Грчка сеа на 24ти. И бидејки нема слики освен 2 минијатурни, сакав да прашам дали некој бил во Villa Gregory и да ми објасни како е со апартманите?
    Исто така кој има искуство од Ханиоти нека повели, како е? Ноќниот живот?? Плажи? Скапо е?
     
  11. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Сите ќе одимееее мора да ја извадиме од кризата па ...

    Кој ако не ние ? ! :( :worried:
     
  12. Smurfette.M

    Smurfette.M Популарен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    621
    па како...добри соседи сме ние :D тие не мразат нас, не ние нив хахахаха :rofl: :rofl: :rofl:
     
  13. katyperry

    katyperry Активен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Сакам да прашам како е за смештај во Неа Потидеа? и дали е убаво да се оди таму на одмор? :) :)
     
  14. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Фини луѓе сме ние македонците, мора малку да помогнеме :D
     
  15. honorthyself

    honorthyself Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.273
    Јас бев еднаш на викенд порано, ама не можевме да најдеме место и заминавме во Лептокарија вечерта. Цените беа околу 80 евра за вечер и се беше полно, ама некој празник мислам им беше на грците тогаш. Водата мене ми беше ептен солена и цело време ме печеа очите, ама барем беше чиста. Плажите колку што ми е во сеќавање беа убави, песочни, инаку мало е местенцето, не знам каков ноќен живот има. :)
     
  16. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    ај за олимпик бич кажете ми нешто цени плажа вода еве добив понуда преку агенција апартман со 2 соби кујна и вц за 4 особи зборувам за 9нокеванја 440 евра скапо или не а има кај да се сетаме навечер таму инаку со деца ке одам фалааааааааа
     
  17. kitty.lover

    kitty.lover Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    351
    http://www.falcon.com.mk/index.php/olim ... -2012.html Еве, тука има две понуди, и сместувањето не е многу далеку. Но цените и тука се движат како на твојата понуда.

    Јас со семејството планираме исто во Грција за почетокот или средина на јули, но никако да најдеме некоја понуда. Ако може помош,предлог? Се работи за четириклреветна соба(апартман) со цена некаде до 500 евра за 10 дена. Можеби остров,или на почетокот на Грција пред краците...
    Не знам што ќе правиме, годинава и соседите малку претерале. :^)
     
  18. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Не е ич скапо за двособен апартман, супер понуда имате. Плажата е одлична, цела со ситен песок и доста широка. Водата плитка, понекогаш дури и многу топла, ама често матна од песокот и со тревки ако има бранчиња. Понекогаш може да се појави и некоја медуза, ама годинава читав се појавиле и на краците некои ситни мртви медузи, а таму скоро никогаш нема значи нема тука правило. За шетање навечер на пола саат пешки ви е Паралиа има убаво шеталиште покрај морето. Ако сте со кола таму сте за 3-4 минути, со автобус за 10 исто и со едно вовче кое вози на саат или пола саат не знам.
     
    На eva11 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Мало градче е Ханиоти, плажите се убави и водата е многу чиста. Има доста кафичи за излегување, овој период има доста млади и цените за храна се пристојни.
     
  20. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Да ,еве и јас да потврдам-Ханиоти е мало градче,но многу е средено,плажата е ок,хотелите исто така.Монденско место е ,со самото тоа и малку поскапо во однос на другите градови .Повеќето се Англичани,Германци,Срби и тук таму ќе чуеш некој Македонец.Речиси сите тамошни Грци супер го говорат српскиот јазик-така да нема потреба мама и тато(доколку незнаат англиски ј.)да бараат помош од вас за да се разберат со Грците.