1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој ќе оди на одмор во Грција?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од viki44e, 19 мај 2010.

  1. s.t.a.r.s.h.i.n.e

    s.t.a.r.s.h.i.n.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    28
    прашајте кој нема да оди, инаку ќе се пренатрупа темава :D
     
  2. Mashni4ka

    Mashni4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    23
    Да не се вратил некој од Закинтос да каже како е?? Деновиве треба да уплаќам за вилата Блу Бејв во Лаганас, искуство некој со вилава??
     
  3. SecretK

    SecretK Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    9
    Сарти, Нео Мармарас, Калитеа или Кавала... ве молам за помош кое од овие места е најдобро за одмор во септември, да има убави плажи и навечер да се прошета (кафичи, шеталиште, диско баш и не мора), значи да не е некое забутано и ептен фамилијарно место за одмор :)
     
  4. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.511
    Допаѓања:
    144.239
    Aj и јас да прашам , бил некој во Афитос , на првиот крак?
    Искуства?
     
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Јас сум била во Афитос, гратчето е многу симпатично само е доста малечко, има онака кај да се прошеташ, повеќе ресторанчиња и кафичи, продавнички со сувенири и гардероба. Плажата е малку поодалечена, треба со кола се оди затоа што е на ридче Афитос, а плажата е доле, но затоа е феноменална. Водата е пре чиста, тиркизна и топла. Плажата е песочна, лежалките не се плаќаат, но затоа мора да си нарачаш кафе кое е од 4 евра нагоре. Гирото ти е 2,5 , суфлаки 7, морска храна и тестенини над 10 евра. Смештајот се движи од 10 евра нагоре, како ќе начекаш. Ако сакаш ноќен живот нема нешто wow во Афитос, значи само за лабави прошетки и вечери, но затоа Калитеа е многу блиску околу 3 километри, а ја има најубавата дискотека на Халкидики, исто во Калитеа има и повеќе кафичи, раздвиженост и клубчиња :) Мене Афитос ми е најубаво место на Касандра, ти го препорачувам :) А и уште еден совет, најдобро е да си најдете смештај на лице место ако идете, никако преку агенции и чуда ќе ве фати дупло поскапо, значи на лице место можеш да најдеш смештај за 10 евра по човек.
     
    На crazylady, Miss.Sweet и duffi им се допаѓа ова.
  6. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.511
    Допаѓања:
    144.239
    ^^Ти благодарам мимс, знам за Калитеа, била сум.
    Тој дел скоро цел ми е прошетан, но еве Афитос некако секогаш се прескокнува.
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
    Да прашам, дали некој бил на Стратони, или на Ierissos? :)
     
  8. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    Девојки ако бил некој на Крф скоро ,како стојат цените вон сезона ?храна ?
     
  9. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Искуство од некој за Крф - Mесонги?
    Крајот на септември ако некој бил како е во Крф дали е убаво времето? Најмногу ми е за тоа.
     
    На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mashni4ka

    Mashni4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    23
    Крф е ладен во Септември бидејки е нај северен од сите острови. Лани другарка беше од 2 Септември и 5 дена не иделе на плаза или ладно било или пак врнело.
     
  11. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    утре здравје боже заминвам Калитеа се надевам на добар смештај и убав помин :P
     
  12. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Вечерва заминувам за Néa Kallikrátia, Thessaloniki, Greece...
     
  13. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
    Дечки, а бил ли некој на Офринио? :)
     
  14. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.463
    Допаѓања:
    22.807
    Пол:
    Женски
    Како е во Сарти?

    Има ли негде да се прошета (знам дека е помало), убави ресторани, маркети? И за цени ме интересира?

    Или препорачајте ми убаво место на краците... Со места за шетање и убава и чиста плажа... ?
     
  15. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Сарти е одлично. За шетање не особено големо, ама по плажа има преубаво средени кафичи и ресторанчиња. Во чаршијата има се што ти душа сака. Од дребулии и претрупан пазар, до банки, златари, агенции, амбуланти...
    Цените се горе-доле како нашиве, освен млечните производи и лебот кој е околу 2 евра, ама побајаги поголем од нашиве.
    Има еден голем маркет, жолт, не знам како се викаше, ама тој ми се чини беше најскап. Мини маркетчето кај што бевме ние сместени беше одлично со цени. Имаше едно пивце многу фино, Спартан, 6 лименки околу 2 евренца. И после сум се поправила. Епа да де. Водата е живо џабе, благца, зеленчук и овошје минимално поскапи од кај нас.
    И во врска со плажите... Немој да ги испуштите Оринџ и Каламиц(тс)и. Има и една пред Оринџ, Платаници се вика, исто е преубава. Оринџ е на околу 6 км, а каламитци на 12 км од Сарти.
    А да, има на неколку километри од градската плажа, две малечки плажички. Пеш одејќи по плажата се стига до нив. Таму народ скоро и да нема, а ако си како мене човек желен за тишина ќе уживаш.
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  16. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.463
    Допаѓања:
    22.807
    Пол:
    Женски
    Фала ти, ептен. :*
    Може да ми кажеш каде бевте сместени и колку плаќавте, ако не е тајна? :)
     
  17. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Јас бев на одмор во Грција.
     
  18. Melanijaprincess

    Melanijaprincess Активен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    LAST MINUTE PONUDA:7 nokevanja so vklucen prevoz Olympic beach od 22.09 za 2700 den. vo villa Elefteria ili villa Acropolis.ako ima zainteresirani pisete mi =)
     
  19. Kiki987

    Kiki987 Нов член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Каде на одмор 2014?

    Дечки некој да ми препорача добро место во Грција и некоја туристичка агенција од Скопје?
     
  20. Shelly

    Shelly Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Zdravo, pred edna nedela se vrativ od Krf i sum prezadovolna od turisticka agencija Staff. Deckite se mnogu dobri i eftini. Za mnogu malku pari dobivas organiziran odmor so vkluceni izleti ekskurzii prosetski i plus sekoj den imase organizirani zabavi. Vilite site so bazen ludilo... Eve ti web www.staff.mk otvori i pogledni ili ako sakas idi se nogaat vo Kisela Voda kaj e ekonomskoto uciliste , pozd