1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој ќе оди на одмор во Грција?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од viki44e, 19 мај 2010.

  1. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Бил некој во Лефкада, како е таму???
     
  2. Chocoholic.girl

    Chocoholic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    39
    Одам во недела на Закинтос :) Ова ми е прв одмор на Закинтос. Се надевам само нема да има застој или други проблеми на граница и онака е долг патот (14-15 саати) уште тоа фали.. Иначе едвај чекам :D
    9 ноќевања во Лаганас со друштво ќе биде супер :D
    Бил ли некој на Закинтос? Како се движат цените таму и има ли некое место за јадење или за посетување кое ми го препорачувате?
     
  3. GreenEyedBabe

    GreenEyedBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    23
    Јас ќе одам за Калитеа! :)

    Некако нели во здосади тој Закинтос? Абе сите ќе идат таму, ќе биде ко цело Скопје што се наоѓавме во Охрид на исти места.
     
  4. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Ако не ги извадиме ние комшииве од криза нема кој друг :^) :!: .... Абе прави комшии секогаш сме тука ко треба да помогнеме |(
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  5. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Јас ќе одам,само поради моиве дома :^)
     
  6. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200
    јас од инает нема да одам (и не одам веќе неколку години заради истата причина).
    доколку не признаат под „Р. Македонија“ прва ќе појдам од одма.
     
  7. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Е тогаш иам да си се изначекаш ухухуууууу и тоа колку :D
     
    На Jojoba му/ѝ се допаѓа ова.
  8. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200
    А бе ич не ми е гајле! :) :)
    Имам видено поголем дел од неа „на времето“ кога не ни правеа толку проблеми, а не дека не сакам да прошетам тоа што немам досега прошетано и видено од Грција, туку чисто ради морални причини не им одам, ќе им го помагам сега таман и банкротот :))
     
  9. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    сакам оваа год за Ставрос .. дали некој е бил за да ми каже како се движат цениве ???дали има убави плажи? и која цена се апартманите ?? пошто нешто ме плаши кажуваат ради кризата во Грција ке било многу поскапоооо од лании :(
     
  10. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    Bevme godinava za Stavros....
    e sega plazata e mnogu tesna i ne e nesto posebno, nema kaj peskir da prostres, za butici kafani ima eden kup,oblekata e nenormalno evtina,5-15evra max....
    ima prekrasni fustancija kako omie so crvena,mornarsko plava bela boja od 5-10eur, a kaj nas sto se 1500-200den....Za vo restoran e isto sekade vo gr...
     
  11. Margaux

    Margaux Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    34
    Оваа година во Пефкохори, мммм... can't wait :P
     
  12. Nine25

    Nine25 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    1.726
    Пол:
    Женски
    Ние бевме во Неи Пори пред една недела си поминавме супер прв пат бевме во Грција и сме многууууу задоволни.
     
    На femina11 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Нине што така се решивте за Неи Пори, не најдовте место во Паралија или? Ќе ти пишев во порака, ама можеби на некоја феминка и треба информација, ако планира да оди на сопствена режија натака :)
     
  14. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Одам, од 15-16 јули до 2-3 август, и одам приватно , не одам преку агенција, имаме резервирано од мај месец. :)
     
  15. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    2.143
    Нема шанси.
     
  16. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Олимпик бич-лептокарија или неи пори??? неи пори сум била а на претходните две само на поминување....
    и дали некоја била преку САВАНА и како е задоволна зш прочитав од некоја членка дека им откажале аранжман и не им ги вратиле парите :o
     
  17. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Ееее јас оваа година бев веќе во Пефкохори, пред неколку дека си дојдов и да ти кажам дека многу убаво место е :) Само плажата е малку тесна и гужва има ама па ние си наоѓавме едно место така пошироко беше и супер :) Можеш и до Ханиоти да отидеш, блиску е, поголем град е со повеќе гужва :)
    Убав помин сите што ќе одите, па ќе се фалите после :)
     
  18. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Па ако бираш меѓу Олимпик и Лептокарија, ја би Олимпик затоа што другово ми се чини многу пусто иако можеби водата па е поубава таму :?: Преку Савана не сум била мн одамна, т.е. последен пат 2002 година(кобната! затоа и ја памтам) кога си дојдов болна од одмор. Зошто?? Затоа што не сместија во вила пред распаѓање во која од 10 дена само 2 имаше топла вода! Срамота! Вака важат за реномирана агенција ама после тоа со нив не сум отишла. А и искрено многу ми е без везе што имаат аранжмани само 7 дена, некако ми се малце. Сега па и другиве гледам или 7 или 9 дена над тоа со целосен аранжман нема нигде :?: Оваа година ќе ми биде 4та со Фалкон, автобусите им се супер, смештајот е супер, се си е како што ќе се договориш. (се надевам исто ќе си биде и годинава) Лани бевме 10 дена, оваа година се по 9 |( ама ок. Инаку кој откажал, од агенцијата или членката? Ако откажала членката си важат одредени правила, сигурно не враќаат цела сума. А на моја другарка сега и откажаа од агенцијата бидејќи не им најдоа место и им вратија целосни суми. За тоа не верувам дека прават проблем, ама ете може да ве зезнат со смештајот. Затоа прво провери ги вилите на интернет слики, коментари од некој кој веќе бил.
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Nine25

    Nine25 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    1.726
    Пол:
    Женски
    Да ти кажам од агенција зошто имавме платено пола аражман се ангажираа максимално и ни најдоа во Неи Нори и сме презадоволни зедовме бројце од хотелов и за следен пат се во сопствена режија Иначе ние како и да е ке одевме и мислам секој кој би тргнал во сопствена режија би нашол сместување.
     
    На Jojoba му/ѝ се допаѓа ова.
  20. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Прочитав дека од агенцијата им откажале нешто.....лани бевме со Нехар имавме уплатено за Пефкохори ,2 дена пред одење ни се јавија демек пукнала некоја цевка во вилата имало поплава и ни рекоа бирајте Полихроно или Паралија :o Избравме Полихроно ама кои нервози ,2 дена пред поаѓање бе :devil: Ги фледав на Фалкон понудите ама некако поскапи ми беа најдов Од Сафари ок понуди ама нас ни треба за 7 дена,150 евра со превоз па ќе видиме :)