1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој ќе оди на одмор во Грција?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од viki44e, 19 мај 2010.

  1. doll.a

    doll.a Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    1.317
    Допаѓања:
    3.260
    Пол:
    Женски
    Девојки јас сакам да одам во Грција ама на некои од краците не на остворив. Е сега би сакала да ве прашам после 15 август дали има луѓе што барат смештај и колку од прилика се движат цените и дали би дале да сме таму 4 дена да не барат за повеќе денови ...
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Seashell31

    Seashell31 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2013
    Пораки:
    736
    Допаѓања:
    728
    Пол:
    Женски
    Јас бев во јуни во хотел блиску до Платамона.Плажата и морето убави,се беше супер.
     
  3. tiph24

    tiph24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2014
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    177
    Неос Мармарас*
    Имаш секакви продавници,вили,хотели..Јас не ни го исшетав цел ;)
    Па и да е село,местото е многу убаво.Имаш секакви продавници,од оние со сувенири,шолјички за кафе и слично,облека,имаше една продавница на DESIGUAL,имаше и неколку продавници за бунди и кожни јакни,од ресторани имаше секакви,морски,гиро,Chillbox...
     
    На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Monroe

    Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    431
    Допаѓања:
    416
    Знае некој колку чини автобуски билет од Грција до Скопје, во еден правец ?
     
  5. Mlle

    Mlle Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    256
    Здраво девојки ве молам за малце совети помош, пар сме и сега искрено мислење за
    Калитеа
    Пефкохори
    Полихроно
    Ханиоти
    Значи не сакаме луди журки, ама да имаза навечер културно место ресторанче кафиќ. Плажа да е блиску бидејќи сме без кола,убава средена,да не треба пешачење 20 мин секој ден. Не нешто прераздвижено а и не нешто препрензионерско. Буквално место за одмор . Ве молам за мислење за овие места. Фала :angel:
     
  6. Butterfly.girl5

    Butterfly.girl5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    114

    Калитеа - во последниве години некако млади одат најмногу таму. јас сум била само навечер, ми се допаѓа, има многу продавници и кафиќи. значи вилите не се веднаш до плажата, туку се во горниот дел, а на плажа одиш по една надолнина, што нели кога си одиш е нагорнина и тоа малце не ми се свиќа мене, инаку друго е супер.
    Пефкохори - за мене најубаво од овие места. сум била неколку години по ред и го обожавам! билите се претежно блиску до плажата, водата е препреубава и има доста за шетање. за навечер, има ресторанчиња за вечера и доволен број на кафичи и дискотеки. за пар кој не сака којзнае колку ноќен живот, мислам дека е топ
    Полихроно - мислам дека е најмало и најмирно местенце од овие. кафиќи има неколку, ама и тие се секогаш полупразни, бидејќи тука одат претежно фамилии со мали деца. се затвора до 12 часот и освен седење на плажа со друштво друго не ти преостанува. водата е убава, плажата е во поголем дел со лежалки од кафиќи и ресторани.ова е најпензиотерско место, така да речам, иако има и млади друштва што одат
    Ханиоти - место со најголем број кафиќи/барови, најмн. коктел барови, најголем број продавници. мислам дека е погодено за млади
    Водата е претежно иста во сите овие места, но мене најмногу ми се допаѓа Пефкохори, за плажа, за шетање, за се го обожавам. се надевам дека барем малку ти помогнав. па пиши ни на која од плаживе ќе се сончаш летово ;)
     
  7. lovely-pretty-girl

    lovely-pretty-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    6
    Дали некој знае која е разликата во понудите на агенциите каде пишува 1/2 студио и 1/2 стандард студио?
     
  8. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Ние бевме во Неос Мармарас, и местото е закон. Малечко ама средено топ, и водата е кристална. Плаќавме 80 евра до ден, студио за 4 души, значи 20 евра од лице, беше преполно и скапичко е дека е во шпицот, али добро е што најдовме смештај бидејќи сами си баравме. :*
     
  9. AquaQueen

    AquaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Како е во Сани Бич на сликите изгледа многу убаво дали е навистина така кристална вода ситен песок...
     

    Прикачени фајлови:

    • greece.PNG
      greece.PNG
      Големина на фајлот:
      232,4 KB
      Прегледи:
      129
  10. Maj4e1

    Maj4e1 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    Dali nekoj e bil vo vila Mythos-Kalitea kakvi se uslovite i kolku e oddalecena od nekoja ubava plaza i setalisteto?? :)
     
  11. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Јас бев во Олимпик Бич годинава.Убаво мало местенце.Водата не е секој ден чиста,ама претежно попладнето ќе се расчистеше.Убава е плажата,се на се убаво си поминав
     
  12. antonela-ela

    antonela-ela Нов член

    Се зачлени на:
    19 август 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    ova leto bev vo poseta na edno mesto vo grcija.mestoto se vika portokali i se naogja na vtoriot krak.slucajno naidov na edna makedonska strana http://grckihoteli.mk/ od kaj shto mi dojde ideata za ova letno odmorce... preubavo si pominav. dogodina posetata ke e povtorna !!! a mene mi dojde idea za mojata prva temaaaa! :*
     
  13. Love16

    Love16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    54
    Дали некој бил во Nea Flogita и да ми каже како е
     
  14. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.511
    Допаѓања:
    144.239
    Прекрасно мало местенце, раздвижено, полно со млади луѓе.
    Плажата е долга и широка, водата кристална.
    Имаш таверни, ресторани,слаткара,мало паркче. Полно е со македонци, и единствено тоа не ми се допадна.

    Лежалката е бесплатна,само треба да порачаш нешто.Гиро 2,50-2,70, најубаво е во Ma-giwa, вака нешто беше,позади плажата Разматаз.
     
    На Love16 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Грешка да не си, местото не се вика Портокали туку плажата, а ти си била на местото Сарти ;)
     
    На antonela-ela му/ѝ се допаѓа ова.
  16. antonela-ela

    antonela-ela Нов член

    Се зачлени на:
    19 август 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    imash pravo kallias, moja greshka pri izrazuvanje...
     
  17. VACA

    VACA Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    490
    Допаѓања:
    323
    Пол:
    Женски
    СОВЕТ !!!!!!!

    КАЛИТЕА или САРТИ ??????
     
  18. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    сите мои блиски и познанички беа Калитеа викаат многу било убаво на 25 ке одам и јас таму па ке видиме :) ...
     
    На VACA му/ѝ се допаѓа ова.
  19. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Калитеа Е многу поживо местенце од Сарти кое има само една улица,а инаку и двете се преубави и со преубави плажи
     
    На VACA му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Kiwibird

    Kiwibird Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    6
    Јас и другарка се мислим каде да идеме за кратко сега во септември па ако може да ни препорачате некое место на Халкидики каде што има добар ноќен живот и забава. Фалааа :inlove: