ТЕМА: Ксамил (Албанија)

Мислење 02 Јул 2011, 21:30

Сакам летово да одам на одмор во Ксамил(Албанија).Ме интересира каква е плажата таму,дали е песочна и чиста,и дали сместување има близу до плажата(апартман) и кои се цените.
Аватар на корисникот
T-At

Фем почетничка
 
218
Мислења: 12
Зачленет: 01 Јул 2011, 15:17
Femina.mk

Мислење 03 Јул 2011, 13:31

T-At напиша:Сакам летово да одам на одмор во Ксамил(Албанија).Ме интересира каква е плажата таму,дали е песочна и чиста,и дали сместување има близу до плажата(апартман) и кои се цените.

Според мене си го избрала вистинското место за совршен одмор ... и јас планирам да одам на одмор таму летово ...здравје од Август ...значи цените таму се ефтини според мене ,за плажата и морето јас немам зборови прекрасни се песочни преубави ,а за морето немам зборови ,цените на апартманите се движат најмногу до 30евра од апартман се зависи од тоа колку е оддалечен од плажа :) Инаку имаш и мали хотелчиња на плажите во кој ќе најдеш сместување со доручек ручек вечера за некој смешни цени од 20 евра ми се чини :)
Аватар на корисникот
elcezelce

Зелено цветче
 
297156
Мислења: 607
Зачленет: 09 Јан 2011, 00:26
Локација: Bora Bora ....
Слика

Нема совршен живот, има совршени моменти...

Мислење 03 Јул 2011, 14:27

elcezelce мене ме интересира за превоз? Има автобуси нешто до таму или? :)
Аватар на корисникот
Leeloo

Зелено цветче
 
2559
Мислења: 582
Зачленет: 11 Дек 2010, 15:11
Локација: Rivendell
“If I lay here,
if I just lay here,
would you lie with me and just forget the world?”

Слика


Book lovers never go to bed alone.

Мислење 03 Јул 2011, 15:07

elcezelce напиша:
T-At напиша:Сакам летово да одам на одмор во Ксамил(Албанија).Ме интересира каква е плажата таму,дали е песочна и чиста,и дали сместување има близу до плажата(апартман) и кои се цените.

Според мене си го избрала вистинското место за совршен одмор ... и јас планирам да одам на одмор таму летово ...здравје од Август ...значи цените таму се ефтини според мене ,за плажата и морето јас немам зборови прекрасни се песочни преубави ,а за морето немам зборови ,цените на апартманите се движат најмногу до 30евра од апартман се зависи од тоа колку е оддалечен од плажа :) Инаку имаш и мали хотелчиња на плажите во кој ќе најдеш сместување со доручек ручек вечера за некој смешни цени од 20 евра ми се чини :)

Ти благодарам могу а знаес ли несто повеќе?
Аватар на корисникот
T-At

Фем почетничка
 
218
Мислења: 12
Зачленет: 01 Јул 2011, 15:17
Femina.mk

Мислење 03 Јул 2011, 15:59

Искрено луѓе оваа година и јас ќе одам прв пат ,меѓутоа ние ке одиме со кола се патувало некаде околу 10 саати затоа што патот од Валона до Саранда бил качување на планина и спуштање од неа и се тоа биле кривини нешто слично како патот за Црна Гора што е...а знам за местово од другарка која лани беше исто така и од близок пријател на моите кој исто така лани беше па добив добри информации ,за превоз со автобус имам читано по агенцииве ама до Саранда кошта околу 60евра ако не се лажам , а за до Ксамил искрено незнам ... знам дека храната била многу ефтина и затоа скоро 99 % се хранеле во ресторан луѓево што ми кажуваа ,еве ќе ви кажам пример што ми дадоа риба и тоа свежа од рибник сам си бираш која сакаш да ти ја зготват со гарнир + салата коштало 5 евра :)
Аватар на корисникот
elcezelce

Зелено цветче
 
297156
Мислења: 607
Зачленет: 09 Јан 2011, 00:26
Локација: Bora Bora ....
Слика

Нема совршен живот, има совршени моменти...

Мислење 03 Јул 2011, 16:20

Ти благодарам за информациите
Аватар на корисникот
T-At

Фем почетничка
 
218
Мислења: 12
Зачленет: 01 Јул 2011, 15:17
Femina.mk

Мислење 03 Јул 2011, 23:10

Бев минатата година во Ксамил и местото е преееубаво..Нема многу ноќен живот и нема места за излегување,така е малце пусто.. Ама затоа водата е сон.. Чиста,бистра и не е многу длабоко..има многу одење дури да се стигне до длабоко. Супер е местото за одмор, прилично тивко и смирено 8)
Аватар на корисникот
DirtyQueen

Сино цветче
 
147142
Мислења: 216
Зачленет: 18 Мај 2011, 14:57
Локација: Lost in my f-mind*
"My strongest recurring theme is honoring love, even when it's lost."

Мислење 13 Ное 2011, 20:06

Јас бев годинава во Ксамил и одевме со кола преку Грција и патувавме околу 5 сати и патот беше многу убав цело време автопат а и сместувањето беше прекрасно се ново и плажата блиску и храната ефтина и Саранда беше блиску така да и таму одевме единствено што нема ноќен живот ама супер беше:)
Аватар на корисникот
cacikr

Фем почетничка
 
205
Мислења: 49
Зачленет: 22 Апр 2010, 21:16
Слика

Мислење 14 Ное 2011, 17:21

Има ноќен живот ама не како во Будва што кажуваат дека бил.
Убаво беше, храната слична како нашата, добро туристичко место секако дека си имаше некои цени набиени, имаше и балкански производи.
Патот ние го згрешивме на одење и многу вртење ни дојде преку некоја планина се искачивме па се спуштавме, ама не беше лош патот колку што беше долго времето за патување, муабетот беше дека преку друг пат ќе го скратевме времето на патување и побрзо ќе појдевме, за враќање се оправивме. :)
Аватар на корисникот
Lux

Црвено цветче
 
52225305
Мислења: 7030
Зачленет: 27 Ное 2009, 15:41
Локација: Право па криво...
Чуваш ли ти еден куфер со сни
Mалку сјај за утре?

Слика

Мислење 24 Апр 2012, 23:38

potrebno mi e smestuvanje vo ksamil. pesocna plaza da mi e sto poblisku. smestuvanje vo hotel,stanovi za izdavanje, apartmani... po moznost so kujna no ne e uslov. garsonjera,ednosoben stan mi odgovaraat najmnogu ama blisku do plaza. znae li nekoj da me upati kade da se obratam? sto gledam na internet, naogam samo podaleku od bregot a mene mi treba sprotivnoto. odnapred se zablagodaruvam!
bitolski69

Сино цветче
 
2025
Мислења: 110
Зачленет: 24 Апр 2012, 22:56

Врати се на Патувања и одмори

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 2 гости