1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Струмица

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од N.A.T.A.S.A, 10 мај 2011.

  1. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Јас сум од Струмица и баш ме интересира што мислете за Струмица!
     
    На Angelinkka и I.R.E.N.A им се допаѓа ова.
  2. I.R.E.N.A

    I.R.E.N.A Нов член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    7
    Прекрасен град. Се е добро тама! Карневалите ауууу убавина!
     
    На N.A.T.A.S.A му/ѝ се допаѓа ова.
  3. s.u.n.s.h.i.n.e

    s.u.n.s.h.i.n.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    32
    Одам во Струмица секоја недела,навистина прекрасен град за опуштање и шопинг се разбира! :D
     
    На lovely-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    имам кука таму и одам секое лето и за мнгоу празници и многу ми се свиѓа...посебно центарот, дека е такво мало слатко градче , без многу градби, повеке природна убавина има ( мислев ко за разлика од плоштадот во скопје) и има убава атмосвера навечер...секогаш си се шетам и си купувам пуканки или крофнички и си купувам по нешто од тие уличните продавачи :) и многу убаво паркче има со зеленило и жива ограда....а и лето и за празници имате кај да одите, ние обавезно одиме на некој од водопадите и во Дојран :)
     
    На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    И јас сум од Струмица :)
    Прекрасен град :)
    ПС:Ставете слики,напишете некои интересни кафулиња или шопинг центри за да има поголема дискусија :!:
    Еве од мене нешто :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]

    [​IMG]


    И секако да не го заборавиме :) [​IMG]
     
    На Love86, huckleberry и Tanny им се допаѓа ова.
  6. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    Абе Струмичанки ќе ме примите на гостии :$ е многу ви го сакам градот, пуста желба имам голема да дојдам ама никоја од другаркиве не се нафаќа...ама ова лето мора барем на еден ден да дојдам макар и сама :) :)
     
    На ViKtOrIjA21 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Секако ти само најави се :D
     
  8. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    И јас сум од Струмица ^_^
    Не сакам да го фалам градот, повелеЈте на гости, па вие кажеЈте некој добар збор за градот. :)
     
  9. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Бев зимоска во Струмица (службено) и спиев во 404 хотелот...Градот е прекрасен, а посебно ТЦ Глобал, кој потсеќа на европските трговски центри...Морам да се пофалам дека во Струмица ја јадев највкусната пица до сега (само заборавив пицеријата како се викаше) - се наоѓа карши Дом на АРМ во Струмица...Секоја чест на г-н Заев - градот е среден тип-топ... :up: :up: :up:
     
  10. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Убав град е, а и плоштадот некако ми е поголем од овој во Скопје,а и убави спомени имам од таму така да радо би отишла паак :$
     
  11. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    Ресторантот да не се викаше ДИОН-таму се најубавите пици :P
     
  12. lovely91

    lovely91 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.294
    Допаѓања:
    3.102
    Пол:
    Женски
    Последен пат бев за карневалот и се воодушевив од тоа како е среден градот и чист.. едвај чекам наредна прилика и да одам пак да се изнашетам,би го вброила во еден од најубавите и најсредени градови во нашава мала македонија :)
     
  13. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    и јас сум од Струмица....си го сакам доста градчето...па Струмичанки може да направиме некоја збиренка кафе ово оно оваа лето...секако и од другите градови ако сакате повелете....
     
  14. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401
    струмица е мало градче личи на лондон, во него има триста чуда како и ловен дом :lol:
    има една таква песничка :rofl:
    иначе и јас сум од струмица и градот е ПРЕКРАСЕН ! И многу си го сакаам :inlove:
     
    На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Во Струмица сум била еднаш во животов, на екскурзија во седмо одделение и како што претпоставувате, многу од градот не видов :D Впрочем, не не‘ ни однесоа некаде. Седнавме во едно кафуле бидејќи времето беше никакво, а потоа заминавме за Цар Самоил хотелот, како што преспавме.
    Тогаш беше со лоши услови, сега каков е не знам. Сепак, ексурзијата беше пред 6 години.
    Е нешто што многу ми се допадна беше еден водопад во близина на Струмица. Прекрасно беше....
    За жал, ниту една едина слика немам од тогаш.

    Луѓето... имам неколку пријатели од таму и да ви кажам Струмичани, многу арни луѓе сте.
    Малееее!!!!!! :D :D :D
     
  16. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546

    Сега е реновиран плоштадот :) И од горната страна одат луѓе а од долната коли и има паркикнг :D
    А и Глобал е нов,незнам дали си го видела :) Мотелите и хотелите се реновирани и сега се многу поубави :) А водопадот да не бил Колешински водопад? А луѓето се добри човеци :lol:
     
  17. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    па Цар Самоил не е кој знае каков хотел да ве однесат во Сириус па да видите хотел
     
  18. ViKtOrIjA21

    ViKtOrIjA21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    148
    И ЈАС СУМ ОД СТРУМИЦА!!! И многу си го сакам градот. Кој не дошол нека повели :D
    Имаме прекрасен ноќен живот, градот е среден- плоштадот е реновиран, новиот трговски центар е преубав а за околината да не ни зборувам- колешинските и смоларските водопади се прекрасни. :!:
    Денска шема низ кафичи -преполно народ..убавина да тие да излезеш да прошеташ.
    И НАЈМНОГУ што ми се допаѓа е што за разлика од некои други градови кои често се спомуваат на вести во црна хроника во нашиот град слободно можеш да шеташ и доцна навечер со една другарка, макар и сама без страв дека нешто ке ти се случи. Тоа најмногу ми се допаѓа. :D
     

    Прикачени фајлови:

    • smolarewat01.jpg
      smolarewat01.jpg
      Големина на фајлот:
      81 KB
      Прегледи:
      304
    • kolesinski.jpg
      kolesinski.jpg
      Големина на фајлот:
      12,8 KB
      Прегледи:
      304
  19. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Не дека имам струмичко потекло ама стварно го обожавам градов. Среќа имам фамилија таму па можам да одам кога сакам. Преубав град, искулиран народ, има кај да се прошета, има забава, има се што треба. Кој не бил дефинитивно да оди да го посети градов и одма ќе се заљуби :D
     
  20. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Струмица. Не сум била, не помнам. И морам да си удрам една воспитна за тоа. Се надевам наскоро ќе си ја поправам оценката.

    Спомените ми велат - убав град. Но она што ми било отсекогаш посимпатично се луѓето, или барем оние кои ги познавам од таму. Наши блиски семејни пријатели се од Струмица и ќерките им се навистина прекрасни суштества, заедно со нивните мажи, дечковци, нивните другари.
    Ма нема струмичанец кој сум го запознала да не ми бил симпатичен. Само една бариера имам - дијалектот. Ау, седам со зината уста кога ќе се заборават и се трудам да фатам целина ама тешко оди, поготово кога брзо се зборува :)

    Така да девојки струмичанки, ајде сите на темата за дијалект, да ви го научам дијалектот да не седам со зината уста некој нареден пат, и доаѓам да ви го нападнам градот наскоро...се надевам! :!: :)