ТЕМА: Туристички агенции

Мислење 12 Сеп 2012, 17:13

Девојки замина ли некоја на одмор со Јупитер агенцијата со тие наградите што беа за Крф? Баш ме интересира... Ако некоја заминала нека сподели како било :D
Аватар на корисникот
Bubamaricka

Бело цветче
 
2718
Мислења: 81
Зачленет: 22 Дек 2011, 13:04

Мислење 12 Окт 2012, 22:47

Da ve prasam dali znaete dali vo FALKOM primaat Diners karticki? fala odnapred
Аватар на корисникот
brunete

Сино цветче
 
3836
Мислења: 209
Зачленет: 07 Јун 2011, 21:19
Личноста што вистински ве сака, таа ќе продолжи да ве сака и од кога ќе и ги повредите чувствата.
Повеќе живеј, а помалку гледај другите како живеат !

Мислење 14 Окт 2012, 12:24

brunete напиша:Da ve prasam dali znaete dali vo FALKOM primaat Diners karticki? fala odnapred

:call: јави се во ФалкоН ке ти кажат
jasmina00

Сино цветче
 
5043
Мислења: 264
Зачленет: 22 Фев 2012, 15:47

Мислење 22 Ное 2012, 12:30

Да сподели некој искуство со Фалкон?
Аватар на корисникот
Dust

Бело цветче
 
1434
Мислења: 72
Зачленет: 27 Сеп 2011, 22:13

Мислење 06 Дек 2012, 10:13

Читав некој понуди на ,,Savana''туристичката агенција за крстарење ми стои убаво и примамливо од 1.01.2013 за 200евра сега ке завртам телефонски да прашам.Од предходното напишано од ваша страна читам има многу задоволни од оваа агенција.Имам распуст од 20дена и искрено ми се оди некаде.Јас лично во последно време патував со Атлантик -турс од Кавадарци презадоволна сум имат убава понуда за дочекот на нова година,но таму веке била.
Предложете ми вие некоја агенција каде се организираат крстарења.
Која од вас е била на крстарење и какво е доживувањето.
Аватар на корисникот
sonce777

Сино цветче
 
164415
Мислења: 440
Зачленет: 30 Јун 2010, 13:12

Мислење 08 Дек 2012, 15:00

Феминки ме интерсира вашето исуство со Атлантис за нова година,се мислиме со маж ми да одиме ама досега не сум слушнала и не сум прочитала ни добар, ни лош коментар за агенцијата :)
Инаку од мое лично искуство би кажала дека дефинитивно најлошо организирани агенции се ТАЛИЈА ТРАВЕЛ (ккога бев за Лефкада) и ПЕТ(кога бев за Крф). :tmi:
Аватар на корисникот
Gossip-B

Бело цветче
 
325
Мислења: 89
Зачленет: 12 Фев 2012, 01:39

Мислење 08 Дек 2012, 19:41

^Овие ПЕТ хит ми се.
Трчавме со мајка ми во последен момент да бараме за одмор, и влеговме ајде таму да прашаме за Малта и човекот пред нас што беше си дошол фино лепо да си уплати делот што му останал, ден пред тргнување на одмор. Верувале или не одговорот беше: летот нема да се одржи. Дали авиокомпанијата нешто ги зезна или некој друг, не знам што беше работата, ама мајка му стара на тие грдни пари што се фрлаат за летување да не ти се јават, сратамо. Веќе спакуван башка.

Јас морам да ги пофалам Фибула, затоа што ова лето го имав навистина најдобриот одмор. Претходниот пат кога бев во Турција со нив си рековме сите тројца дека никогаш повеќе нема да ги одбереме, и сега на газ паднавме.
Аватар на корисникот
Sephora

Жолто цветче
 
43561664
Мислења: 2686
Зачленет: 05 Дек 2010, 19:57
Локација: Скопје
http://makedonskimodenblog.com/
http://www.facebook.com/MakedonskiModenBlog

Si nul n'est lésé, fais ce que veux.

Мислење 08 Дек 2012, 19:57

Јас бев со Јупитер агенцијата сега во јуни месец, не сум многу задоволна од организацијата и не беше како што пишува во прилогот, не знам дали беше така зљтоа што бев во почетокот на сезоната т.е први ние ја отворивме сезоната . Значи во прилогот пишува пена парти, крастарење со јахта, игри на плажа, забава со бела облека , коктели, забави во приватни куќи, и не се сеќавам веќе што... Од апартментот сум задоволна , беше чисто и средено , кај некои пријатели беше ужас , имало влага , инсекти и, стара постелнина и не знам што уште не ..... :( Од забавите имавме само забава во бело , и бевме во една приватна куќа .... Имаше крстарење по морето се плаќаше 25€ мислам , имало игри на плажа но само 10 луѓе отидоа , имаше шетање во градот Корфу 20€ значи се си плаќаш ... Нема некои посебни забави. , пиењето сам си плаќаш на дупла цена , а гратисот коктели беше во помали чашки за ракија значи нема ни забите да ги намокриш..... Ако имаш добра компанија и знаеш да се забавуваш можеби и ќе си поминете убаво , а и тие водичите многу не беа пријатни , така да не сум задоволна :!:
Аватар на корисникот
Li..Na

Сино цветче
 
2019
Мислења: 316
Зачленет: 20 Јул 2012, 16:35
... Жената е родена три дена пред ѓаволот ...

Мислење 18 Дек 2012, 18:15

Zdravo,

Bi sakala da prasham dali ima iskustvo nekoj so tsc air travel ???
Sakame za nova godina preku niv, pa se mislime uste :?:
Аватар на корисникот
Libra88

Сино цветче
 
3314
Мислења: 173
Зачленет: 07 Сеп 2012, 07:52

Мислење 25 Јан 2013, 13:23

Пред малку ми се јавија од туристицка агенција Јупитер дека сум добитник на бесплатно сместување со појадок во Истамбул, преку игри на фб, а треба само патот да си го платам. Дали некоја од вас или вашите блиски има искуство со вакви добивки, да не е некоја измама да ми земат пари само?
Сподилети и искуства ако некој бил преку нив, немора да е во Истамбул може и на друга дестинација.
Аватар на корисникот
ivinakit

Зелено цветче
 
548128
Мислења: 796
Зачленет: 17 Јан 2012, 19:44
Локација: Kumanovo

Врати се на Патувања и одмори

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 5 гости