ТЕМА: Туристички агенции

Мислење 19 Јан 2012, 01:26

Многу сум задоволна од Бисер Пром. Од услугата,да ти појаснат,културни...се се.
Потоа автобусите си беа ок, и вожњата супер.Немав замерки.
А и имаат многу добри и ефтини понуди - тоа е најважното
Аватар на корисникот
Snow-Queen

Виолетово цветче
 
123423097
Мислења: 14609
Зачленет: 03 Ное 2011, 08:08
Локација: Во ♥ на војникот мој
Трофеи: 1
Слика
Слика
Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Мислење 09 Фев 2012, 20:33

Поголемиве агенции ми се некако посигурни.Кога нешто ќе ми се погоди не го менувам.Неколку пати сум патувала со Савана и Магелан.(иако почесто одиме на сопствена режија)Моето искуство е позитивно -како кажаа така и беше а и водичите на патувањата беа многу пријатни,дружељубиви и информирани за деталите околу патувањето.
Сместувачките објекти одговараа на она што ни го кажаа во агенциите-во некои случаи дури и подобро.
Додуше јас не сум нешто пребирлива а и пред да одам некаде баеѓи се информирам на нет па кога ќе стасам посигурни ми се работите.Често посетувам еден српски форум -Putovanja info. има многу корисни информации за повеќе дестинации.Искуства на луѓе се најреални.Многу повеќе од било која реклама на агенциите.
Аватар на корисникот
kasiopeja

Бело цветче
 
375
Мислења: 93
Зачленет: 01 Дек 2011, 17:17

Мислење 04 Мар 2012, 17:52

Јас сум задоволна од Гранада и Савана
Аватар на корисникот
soncenceto.matea

Сино цветче
 
47133
Мислења: 210
Зачленет: 21 Фев 2012, 14:02
Локација: Скопје

Мислење 05 Мар 2012, 17:58

Дали има некој искуство со ТА „Хисар Туризам“, за патување, екскурзија( за апсолвентска екскурзија ме интересира потконкретно)?
Аватар на корисникот
Hopeful

Зелено цветче
 
14345538
Мислења: 998
Зачленет: 15 Јун 2010, 14:17
Слика

Мислење 07 Мар 2012, 17:43

Devojki bi sakala da ve prasham dali imate iskustvo so nekoja od slednive agencii:
-"Stela travel"
-"Granada Turs"
-"Savana"
-"PET"
-"Falcon"
-"TSC"
i ako imate kakvo bilo toa iskustvo,dali mozebi ste slushnale neshto za agenciive,nechie iskustvo,bilo kakva informacija ke mi dojde odlichno bidejki baram agencija za medeniot mesec i do sega najdov odl;ichni ponudi vo ovie agencii pa ete me interesira kakvi se zatoa shto nikogash ne sum patuvala so niedna od ovie osven shto imam kupeno avotbuska karta preku "Stela",no nishto poveke.Fala vi.
Аватар на корисникот
Kiwibird

Фем почетничка
 
11
Мислења: 26
Зачленет: 21 Фев 2011, 23:48

Мислење 08 Мар 2012, 11:37

Јас сум патувала со Гранада за Нова година а со Савана на одмор,немам никаква замерка-се беше според програмата,немаше измени.
Аватар на корисникот
soncenceto.matea

Сино цветче
 
47133
Мислења: 210
Зачленет: 21 Фев 2012, 14:02
Локација: Скопје

Мислење 15 Мар 2012, 16:19

Големо НЕ за Игуана, а ДА за Савана.
Толку!
Аватар на корисникот
Rubiii

Жолто цветче
 
12961290
Мислења: 1373
Зачленет: 17 Фев 2011, 17:39
Локација: Малдиви

Мислење 15 Мар 2012, 16:37

Имам патувано со Скаут - целосен аранжман во Црна Гора, со сместување - ALL IN, за многу пристојни и евтини цени!(150-200 евра) Единствено автобусите се различни - зависно од тоа со кого имаат склучено договор за превоз во моментот. :)
Што се однесува до ALL IN-от, во Буљарица на пример доручек/ручек/вечера се случува во т.н.менза - огромна е, ти даваат за јадење, и јадењето е сосема во ред, иако прават за голема количина луѓе, сепак е вкусно. Да напоменам, тука е сместувањето во камп, односно бунгалови и е малку далеку од плажа - 15тина минути.
Сум била со нив и во Сутоморе, пак само пофални зборови, јадењето се случува во ресторан - одалечен 2-3 мин.од сместувањето. А плажата е на 5 мин. :)

Оддамна имам патувано и со агенцијата ПЕТ, малку се поскапи од Скаут, а мислам и дека немав тогаш ALL IN, само сместување во Будва.
Аватар на корисникот
sanjalica

Зелено цветче
 
5591078
Мислења: 523
Зачленет: 13 Дек 2009, 19:07
Локација: Насекаде ;)
Секоja женa е роденa и израснатa да биде дама, а нејзино е колку ќе го зачува тоа право....!!!!
Слика

Мислење 15 Мар 2012, 16:50

Најзадоволна до сега сум од Фалкон за летни одмори, а и мислам дека во средното кај што завршив почнаа да одат на екскурзии преку нив и се 10 пати позадоволни, отколку ние кога бевме со некоја друга агенција. Значи во принцип, си стојат на зборот дефинитивно. Автобусите се чисти, климатизирани, не закасниле ни за одење ни за враќање, возачите до сега возеле супер одлично. Вилите, а и собите ги претставуваат баш како што се, а не да мачкаат лепи очи или да даваат слики од други, па кога ќе отидеш да се шокираш.
Од Магелан сум така-така задоволна, сум била 2-3 пати преку нив, ама имам замерка затоа што секогаш автобусите им каснат за назад, барем јас сум ја имала таа среќа. Место во 2 сме тргнувале во 4-5 затоа што господинот возач бил низ Солун во шопинг. Инаку другото било ок.
Савана, не. Уште на времето важеше за една од појаки агенции, се решивме еднаш со семејството да одиме преку нив. Прво не сместија во шупа, но ајде тоа не е толку битно, второ немаше топла вода. А другите кои беа сместени во друга вила, имаа топла вода и собите беа посредени, ама беа па над диско клуб за кој не им беше спомнато. И баш ради тоа спомнав и погоре за Фалкон, пред одење ни беа дадени слики од не знам кои вили, изгледаа баш најнормално, кога стигнавме бевме шокирани. А уште по одоморот кога моите беа чисто онака да им кажат за тортурата која сме ја проживеале тие 10 дена без топла вода, добија одговор како демек ние од каде да знаеме, е не ние треба да знаеме нели. Да не бевме со автобус и да не ни беше се платено ќе си отидевме одма после првата вечер ама тоа е што е. Не планирам после тоа да одам пак со нив, иако тоа беше многу одамна пред 10-11 години.
Игуана, и преку нив сме оделе на одмор и било ок. Но во последно време слушам дека некако не се задоволни луѓево, а и цените многу некако им се накачени така да, слабо.
Аватар на корисникот
CrazyStupidLove

Зелено цветче
 
553610
Мислења: 895
Зачленет: 14 Јан 2012, 03:49

Мислење 24 Мар 2012, 22:06

sanjalica напиша:Имам патувано со Скаут - целосен аранжман во Црна Гора, со сместување - ALL IN, за многу пристојни и евтини цени!(150-200 евра) Единствено автобусите се различни - зависно од тоа со кого имаат склучено договор за превоз во моментот. :)
Што се однесува до ALL IN-от, во Буљарица на пример доручек/ручек/вечера се случува во т.н.менза - огромна е, ти даваат за јадење, и јадењето е сосема во ред, иако прават за голема количина луѓе, сепак е вкусно. Да напоменам, тука е сместувањето во камп, односно бунгалови и е малку далеку од плажа - 15тина минути.
Сум била со нив и во Сутоморе, пак само пофални зборови, јадењето се случува во ресторан - одалечен 2-3 мин.од сместувањето. А плажата е на 5 мин. :)

Оддамна имам патувано и со агенцијата ПЕТ, малку се поскапи од Скаут, а мислам и дека немав тогаш ALL IN, само сместување во Будва.

Sanjalica ke mozes li da mi kazes poopsirno dokolku se sekavas kakvo bese tvoeto iskustvo so PET agencijata? Dali toa sto bese napisano vo ponudata i bese ostvareno?
Аватар на корисникот
jesicaalba

Сино цветче
 
1925
Мислења: 124
Зачленет: 03 Јул 2011, 15:46

Врати се на Патувања и одмори

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 3 гости