ТЕМА: Болки во долниот дел од стомакот

Мислење 03 Мај 2012, 17:16

Имам големи болки во долниот дел на стомакот. Од гинеколг,утвредна ми е рана бременост. До кога траат болките и поради што ги има? И дали претставуваат проблем за бременоста?
ezv

Фем почетничка
 
00
Мислења: 2
Зачленет: 03 Мај 2012, 13:35

Мислење 23 Јул 2012, 16:09

и јас исто имам болки во долниот дел од стомакот, не знам што да ти одговорам, ама ми доцни и 9 дена, така да вечер сум на контрола.. па ќе прашам и ќе ти кажам.. ама мислам дека е нормално, пошто имам пријателка што е бремена и и рекле дека е нормално на почетокот да имаш болки.. Позче
Аватар на корисникот
femina.emili

Фем почетничка
 
52
Мислења: 27
Зачленет: 23 Јул 2012, 15:37
Локација: Кавадарци
Слика

Мислење 18 Авг 2012, 00:37

dali imate "dolu" neznam tocno kako se vika no jas go vikam jazice i dali vi e dolgo ili treba da bide kratko??? Stram mi e da odam na ginekolog :( :( help
Аватар на корисникот
AnGeL4e009

Сино цветче
 
2156
Мислења: 101
Зачленет: 01 Авг 2012, 02:48

Мислење 12 Сеп 2012, 23:09

ne sfativ.. dali bolki vo dolniot del od stomakot se simptomi za bremenost? imam i jas golemi bolki vo dolniot del od stomakot a mi kasni vekje 5 dena..
!?!??!?!
marinella501

Фем почетничка
 
00
Мислења: 5
Зачленет: 28 Мај 2012, 00:33

Мислење 12 Сеп 2012, 23:14

ezv напиша:Имам големи болки во долниот дел на стомакот. Од гинеколг,утвредна ми е рана бременост. До кога траат болките и поради што ги има? И дали претставуваат проблем за бременоста?

И јас имав болки кога останав бремена, исчезнаа некаде околу 5 тата недела. Доколку не е нешто друго во прашање, тие болки се вообичаени поради вгнездување на ембрионот, барем мене така ми кажа гинекологот.
Аватар на корисникот
ciribiribela

Жолто цветче
 
569332
Мислења: 1264
Зачленет: 12 Авг 2010, 16:11
Слика
Животот е борба, ако не се бориш ќе изгубиш!!!
Слика
Кога господ затвора една врата, друга отвара!

Мислење 13 Сеп 2012, 01:39

marinella501 напиша:ne sfativ.. dali bolki vo dolniot del od stomakot se simptomi za bremenost? imam i jas golemi bolki vo dolniot del od stomakot a mi kasni vekje 5 dena..
!?!??!?!

Може да се симптом на бременост, а и не мора. Еве јас на пример, последните неколку месеци имам големи болки пред да добијам. Завчера дури не можев да станам од болки и навистина се исплашив затоа што мислев дека ми е рано да добијам затоа што ми беше 32ри ден, а обично добивам од 40-45, ама ете до крајот на денот добив. Истото се однесува и на болките во градите. Некогаш можат да бидат симптом на бременост, а некогаш само ПМС. Мене во последно време толку многу ме болат пред да добијам што не можам ни да ги допрам. Мајка ми вели дека и неа исто така ја болеле.
A ти ако ти доцни, најдобро направи си тест, да си ја решиш дилемата.
Аватар на корисникот
DAngel

Жолто цветче
 
16761155
Мислења: 1436
Зачленет: 19 Мар 2011, 16:49
Локација: where dreams come true
Roses are red violets are blue, God made me pretty, what happened to you? :wasntme:
Драги мажи, единствен начин да ја измерите вашата машкост со сантиметри е да ја измерите ширината на насмевката на лицето на вашата девојка! :)

Мислење 13 Сеп 2012, 11:07

Имам 14год. и болки во долниот дел од стомакот и тоа стални.
Ке ми препорача ли некој некакви антибиотици или чаеви за смирување на оваа болка , ми трае уште од 9 години.Прв пат ми дојде годинава во Април точно на Велигден.
Ви благодарам однапред.позз.... :*
Аватар на корисникот
Casas008

Фем почетничка
 
00
Мислења: 3
Зачленет: 13 Сеп 2012, 09:42

Мислење 13 Сеп 2012, 11:50

Casas008 напиша:Имам 14год. и болки во долниот дел од стомакот и тоа стални.
Ке ми препорача ли некој некакви антибиотици или чаеви за смирување на оваа болка , ми трае уште од 9 години.Прв пат ми дојде годинава во Април точно на Велигден.
Ви благодарам однапред.позз.... :*

Ако се стални болките како што кажуваш и ако ти траат толку долго, што чекаш? Зошто не одиш на лекар? Може од се да биде, да не нагаѓаме тука.
Аватар на корисникот
crazyinlove19

Жолто цветче
 
24791829
Мислења: 3453
Зачленет: 20 Мар 2011, 20:31
Локација: Far away.

Мислење 13 Сеп 2012, 13:47

da i mene gradite pred menstruacija me bolat premnogu, sega nemam bolki vo gradite ama stomak me boleshe pred 2 dena premnogu, sega me boli samo koga kje go dopram.. dolniot del kaj jajnicite.. a mi docni 5 dena. A imam 16 godini i imam vrska dolga 2 godini i imame seksualni odnosi so dechkoto vekje 2 meseci. premnogu mi e strav da napravam test za bremenost.. :S
marinella501

Фем почетничка
 
00
Мислења: 5
Зачленет: 28 Мај 2012, 00:33

Мислење 13 Сеп 2012, 15:37

crazyinlove19 :)

Бев и на гинеколог ништо не ми пронајдоа ми рекоа дека можда е нешто од јајниците и тие не знаат....
Аватар на корисникот
Casas008

Фем почетничка
 
00
Мислења: 3
Зачленет: 13 Сеп 2012, 09:42

Врати се на Прашај гинеколог!

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 5 гости