1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инфекции на интима

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Ivana000, 28 август 2012.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Daleron - абе го направи трансексуалец. Или Кончита 2 е. :D
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  2. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Извини, ама кандидата го колонизира бебето за едно два часа откако ќе се роди. Ти да не ја помеша со кламидија!?
     

    Прикачени фајлови:

    • Untitled.jpg
      Untitled.jpg
      Големина на фајлот:
      56,5 KB
      Прегледи:
      294
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    Не знам дали се работи за инфекција ама приметив малечко топче на надворешната вагинална усна,на допир се осеќа, значи внатрешно е,од надвор ништо не се гледа а и не ме боли кога го допирам.Што би можело да е во прашање?
     
  4. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.720
    Допаѓања:
    4.206
    Пол:
    Женски
    Одма на доктор, не е добро топче да имаш. Може е циста некоја.
     
  5. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Воопшто не се секирај немој да се паничиш околу тоа, одмивај се почесто а можеш да се одмиваш и со чај од камилица и ќе ти помине, нема потреба да се чепиш пред гинеколог бидејки не е нишѓто страшно, се појавуваат тие брумчиња скоро кај сите како поткожни влакна се.
     
  6. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Да бе циста од надвор. Некј комдилом гарант.
     
  7. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    Како изгледа цистата?Пошто мене топчево ми е внатрешно,од надвор нема ништо..аа и што е комдилом?
     
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Кондиломи. Тоа што го имаш, самите се повлекуваат. Купи си кансен и мачкај се при секое уринирање. Ќе ти помине за два дена.
     
  9. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    А од што се добиваат кондиломите? Да напоменам дека не сум сексуално активна
     
  10. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Кондиломите се еден вид на вагинални брадавици, сепак појди на гинеколог иако не си сексуално активна.
    Ние мошеме само да нагодуваме, инаку не исчезнуваат од канестен маст, како што напиша предходната феминка.
     
  11. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    Можеби е само обичен кожен набор.Сепак за свој личен мир отиди си на гинеколг да те прегледа.
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  12. minimaus1

    minimaus1 Нов член

    Се зачлени на:
    9 април 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Имам вагинален исцедок секогаш како што сум имала ама сега последниов месец почна и да мириса не убаво,нема никакво чешање,печење и слично али само тоа..
     
  13. sara555

    sara555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    1
    значи вака! веќе неколку дена се чешам доле и мислев ке помине... откако имав односи со дечко ми на неговиот пенис имаше бели парченца со малку непријатен мирис (мн малку мирис)...
    не сум била никогаш на гинеколог, но откако ги забележав тие парченца , чуствувам потреба дека треба да посетам... ако може да ми препорачате некој приватен гинеколог во Скопје, бидејќи не сум од таму и дали е опасно ако почекам за на гинеколог уште некој 5 дена пошто сега не сум во можност да одам.... :worried: :worried: :worried:
     
  14. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Ми личи на кандида, ако чекаш уште повеќе ќе те чеша, ќе ти потечат срамните усни....купи канестен вагиналети и крема. Ќе ти кажат како се користат во аптека. Од крематс нека се мачка и дечко ти. Миј се со чај од камилица и сода растворена во вода. На гинеколог обавеџно да одиш , може и др,да е, а и штом си сексуално активна треба преглед.
     
  15. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    543
    Не е опасно ама препорачливо е за тебе да одиш,бидејки нели си сексуално активна а не си била никогаш на гинеколог :) Инаку како што ти пиша Леона тоа сигурно ќе ти помогне,земи уште денес почни со тоа,и има и едни апчиња на природна база лактогин ќе ги побараш во Зегин тие се за регулирање на таа женска флора(она што сега ти го имаш како бели парченца).Ова ми го препорача мојот гинеколог бидејки и јас имав таков проблем :)
     
    На leona83 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ivanak

    ivanak Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    13
    Гинекологот ми препиша рецепт за метродизанол таблети, ми кажа да се лечиме и јас и партнерот, во едно паковање има 10 таблети а ако се земаат по 2 дневно 7 дена,треба да ми даде пак рецепт за да земам уште едно паковање?? а за партнерот како ? да оди и он да се провери па да му напишат и него рецепт?
     
  17. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    При инфкции потребно е и двајцата партнери да се лечат. Најверојатно ти дал рецепта и за него за истите таблети, така да тој нема потреба да оди да се проверува. Едноставно ќе си ги пиете истите и двајцата.
    Како ќе оди на гинеколог? Единствено да појде кај матичниот лекар и тој да му даде рецепта за истите.
     
  18. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    Зависи како се дозирани.Обично се пијат 5 таблети во еден ден,па така 10 ви се сосема доволни.Сепак провери си кај аптекарот или кај гинекологот.
     
  19. ratata

    ratata Нов член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zdravo! Od pred 1 mesec imame odnosi so decko mi , skoro sekogash bez kondom. Posledno imavme odnosi pred 2 dena i deneska mi se javi cesanje na vaginata i malce na anusot. Mi se ima sluceno istoto i predhodno pa bez koristenje na kanesten , kamilica ili vaginaletki samo od sebe mi pomina. Pomos ?
     
  20. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Лечено, ама недолечено!